r.

Gosu decyduje się na walkę z depresją

Kilka dni temu Gosu na streamie ogłosił, iż zamierza popełnić samobójstwo... Potem starał się to wytłumaczyć, jednak dziś dał nam bardziej rozbudowane informacje na ten temat. Co ma do powiedzenia streamer? Zapraszam do przeczytania - nawet jeśli nie interesuje Was sama osoba Gosu, może to nieco pomóc w zrozumieniu osób, które zmagają się z depresją.

Poprzednie posty związane z depresją Gosu:

Gosu postanowił wejść w dialog z fanami i podać nieco więcej informacji na temat zaburzenia, którego doświadcza.

Historia Gosu

Oto wpis, który pojawił się dwa dni temu na facebooku Gosu:

To nieco mnie zasmuca, że ludzie uważają, że zrobiłem to dla uwagi/sławy. Wiedziałem, że otrzymam tego rodzaju komentarze, ale najgorszą częścią depresji jest to, że nie możesz patrzeć tylko na pozytywy, niezależnie od tego, jak wiele ich dostałeś. 

Wymagało to ode mnie wiele determinacji i osiągnięcia odpowiedniego stanu umysłu przez wiele tygodni, w przeszłości podejmowałem już próby samobójcze i wiem, jak potwornie bolesne jest fizyczne przejście przez to. Wymagało to ode mnie tak wiele energii, by wszystko skończyć na 10 [“on the 10th” – prawdopodobnie: 10 piętro – przyp. red.]. To wszystko nigdy nie było planowane. Upiłem się i niewielka cząstka mnie powiedziała: “pieprzyć to, i tak się zabiję, więc mogę to teraz ogłosić“.

Policja pokazała się, gdy to wyszło na jaw i rozmawiali ze mną przez około godzinę. Powiedzieli też, że będą konsultować się ze mnie codziennie. Była też pielęgniarka, która przyszła i poinformowała, że powinienem zgłosić się na terapię, a jeśli nie – policja mnie do tego zmusi siłą.

Nie chcę być niegrzeczny, jednak tak naprawdę nic się nie zmieniło. Doceniam Wasze wsparcie, jednak – jak mówiłem – problem jest z moją głową i potrzebuję faktycznej pomocy. Nie chcę, żebyście się źle z tego powodu czuli, bo to jest coś, z czym się zmagałem przez strasznie długo i po prostu to nie zniknie ot tak.

Nie mam zamiaru zagłębiać się w zbyt wiele szczegółów, ale moi rodzice zawsze stosowali wobec mnie przemoc werbalną/fizyczną i nie brali depresji na poważnie. Uważali, że to tylko wymówka. Odszedłem od nich i nie rozmawiam z nimi do tej pory. Nie chcę, żebyście zrozumieli to tak, że depresja wynika z tego, ale z pewnością to nie pomogło, moje dzieciństwo wspominam jako dość szorstkie.

Chcę po prostu, żebyście zrozumieli, że proces regeneracji może wyniknąć tylko ze mnie i nigdy nie przejmowałem się szczególnie pieniędzmi – więc te całe bzdury o przyciąganiu uwagi/sławy są nieprawdziwe. Jeśli chcecie, mogę nawet nie streamować przez kolejne kilka miesięcy. 

Im bardziej chcę wyzdrowieć, tym bardziej wpadam w błędne koło. Mogę zacząć tylko małymi kroczkami, stopniowo je powiększając. Nigdy nikomu nie mówiłem w mediach społecznościowych, że walczę z depresją i to sprawiło, że przez lata mój stan się pogorszył.

Jednakże, nie chcę, żeby to było czymś niezwykłym i wywołało ciągłe rozmowy o depresji czy sceptycyzm, bo wiem, że smutno się to czyta. Kocham Was wszystkich i mam nadzieję, że możecie mnie teraz lepiej zrozumieć.

twitter gosu

Dziś z kolei na twitterze stwierdził, iż “czas na zmiany”, a na Snapchacie opublikował wiadomość głosową:

Cześć, ludzie, tu Gosu. Chcę Wam tylko powiedzieć, że zrobię sobie kilka tygodni przerwy od streamowania, ponieważ mam zamiar popracować nad moją depresją i całym tym gównem. Zamierzam rozpocząć terapię i odwiedzić lekarzy. Zatrudniłem trenera i próbuję wrócić do mojej diety, zacznę także znowu ćwiczyć, więc może wszystko wróci na swoje miejsce. Dziękuję wszystkim.

Z całego serca życzę Gosu powodzenia i z niecierpliwością będę czekać na jego powrót do streamowania. Mam nadzieję, że poradzi sobie z depresją, a do Was znowu mam tę samą prośbę – pamiętajcie, że nie tylko sławni streamerzy walczą z takimi zaburzeniami – osoby z depresją mogą być w każdym Waszym meczu, możecie koło nich siedzieć, z nimi rozmawiać i nawet o tym nie wiedzieć. Miejcie to na uwadze, kiedy znowu zechcecie kogoś zwyzywać w LoL-u czy w Internecie ^-^

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]