r.

Jak trenować we właściwy sposób?

Praktyka czyni mistrza. Ale praktykowanie zawsze może pójść w złą stronę. Jak robić to dobrze? Sprawdźmy!

Przeczytaj jeszcze na How2Play w dziale Counter-Strike: Global Offensive:

Artykuł

Co nam może pomóc?

  • Deathmatch
  • Oglądanie profesjonalistów/streamerów/powtórek
  • trening rzucania granatów
  • Znaleźć trenera (opcjonalnie)

I w sumie na tym poradnik byśmy mogli skończyć… Ale nie skończymy. To są jedynie przykłady, które jednak nie zawsze działają. Przykładem jest deathmatch.  Największy progres zrobi nowy gracz, który nigdy nie miał doczynienia z FPS’ami. Ale profesjonalnemu graczowi już to zbytnio nie pomoże. Pamiętajcie, by trenować na wyższym poziomie, niż Wy jesteście (smurfowanie nie pomaga). Ilość godzin spędzonych w grze pomaga, jeżeli je dobrze rozplanujemy. 300h wydanych tylko na tryb deathmatch nie sprawi, że nasz skill wzrośnie trzykrotnie. Ale jeśli ten czas podzielimy to na różne kierunki treningu, to sprawa będzie wyglądać już inaczej…

Przykładowo, jeżeli podzielicie ten czas na części:

  • Trening aima
  • Szybkość reakcji
  • Zabawa z psem
  • Trening drużynowy (Tworzenie strategii, “suchy bieg”, praca z trenerem itd…)
  • Oglądanie powtórek (swoich własnych, by znaleźć błędy jak i profesjonalistów)

Tak, świetnym sposobem na podniesienie swoich umiejętności jest stworzenie/dołączenie do jakiejś drużyny. Komunikacja wzrasta, i można się od kogoś czegoś ciekawego nauczyć zawsze. Walki pomiędzy dwoma teamami to dobre rozwiązanie gdy nasze strategie kuleją, bądź komunikacja nie jest na najwyższym poziomie. “suchy bieg” czyli poznawanie mapy bez przeciwników pozwoli nam znaleźć dogodne miejsca do kampienia, rzucania granatów, czy planowania zasadzek.

Oglądanie powtórek pomoże nam znaleźć nasze słabe strony. Popełniasz jakiś błąd, przez który ciągle padasz? Zobacz swoje powtórki, znajdź ten błąd (jak nie Ty, to Twój kumpel z drużyny bądź trener) i staraj się go poprawić! Oglądanie czyiś gier pozwoli znaleźć słabości przeciwnika! Jak i złapać parę ciekawych trików, które można wykorzystać. Pamiętajcie, by skupić się na drużynach, które są w czołówce, bo po prostu są najlepsze.

Zawodowi gracze również nie mogą zaniedbywać podstaw! Oni również grają Deathmatch’e, Bunny hop, HS itd. Kluczem jest zdobycie umiejętności a potem ich utrwalanie, by nie być “gorszym” od reszty. Trenują tam swoją mechanikę, czy decyzje podejmowane podczas danej sytuacji.

Ważnym też jest, by skupić się na tym, co nam gorzej wychodzi. Nie należy czasu zarezerwowanego na trening dzielić po równo. Trzeba zwiększyć nakłady na to, co nam wychodzi gorzej, by szybciej i sprawniej podnieść swoje umiejętności.

Co, jeśli nie masz drużyny i jesteś niedzielnym graczem?

Często jest tak, że gracze najpierw oglądają rozgrywki zawodowych graczy, a potem bezmyślnie próbują ich naśladować. Bardzo zła praktyką jest robienie czegoś, czego się nie rozumie. Najpierw należy się dowiedzieć czym gracz się kierował, wykonując daną czynność, a dopiero potem ją stosować. Sam wiele razy widziałem, jak wiele osób robi rzeczy, bez jakiegokolwiek celu. Każda akcja którą robicie, powinna być najpierw przećwiczona i przemyślana. Spontaniczność pomaga bardzo rzadko. W internecie jest również wiele filmów pokazujących, jak zdobyć i utrzymać bombsite’y, czy jak je obronić, itd.

Zwróćcie też uwagę na ludzi, którzy analizują powtórki. Często wyjaśniają oni błędy popełniane podczas rozgrywki, lub chwalą akcje, które mogą się przydać. Szukajcie w internecie wielu poradników i filmów. Nie zaszkodzą na pewno!

 

Źródło inspiracji – Klik