r.

Zamieszanie z mapą de_nuke! Czy będzie usunięty de_dust2?

Od kilku dni fora społecznościowe wrą. Wszyscy wymieniają się między sobą poglądami na temat aktualizacji. Nawet gracze nie zachowali milczenia, tylko się wypowiadają.

Przeczytaj jeszcze na How2Play w dziale Counter-Strike: Global Offensive:

Artykuł

Najpierw wypowiedział się Gruby, zawodnik polskiej drużyny Vexed Gaming. Najprawdopodobniej zapytał go ktoś o to na chacie.

Jeżeli chcesz odsłuchać streama kliknij TUTAJ. ( 2:11:50 )

Spis najważniejszych informacji, które wypowiedział:

  • Nuke wyjdzie na światło dziennie 2-giego grudnia – na urodziny mapy.
  • Będą trzy wejścia na pochylnie. Jeden od radia, drugi z zewnątrz, a ostatni to standarowe wejście (?).
  • Jesteśmy na grupie VALVE na Facebooku, a tam twórca mapy napisał, że wyjdzie właśnie drugiego grudnia.
  • Dust2 ma wypaść z wyboru map turniejowych.
  • TSM było zasmucone wiadomością o Dust2.

Pierwszą informację możemy już uznać za fake, ponieważ nastał już dzień następny – czyli trzeci grudnia. Co do dwóch kolejnych informacji, nie możemy mieć żadnych wątpliwości, bo nie mamy argumentów – po prostu musimy czekać.

Co do Dust2, to moja prywatna opinia o tym jest taka, że mapa jest zbyt popularna w obecnej chwili i raczej nie będą chcieli jej usunąć. Zobaczymy wkrótce, jak to będzie.

Dodając jeszcze o mapie dust2: Friberg wypowiedział się na jednej z grup ogólnodostępnych, że lepiej będzie, jak usuną Inferno niż Dust2.

Kolejną pogłoskę o wyjściu Nuke mogliśmy usłyszeć z ust samego Richarda Lewisa – czyli komentatora esportowego. Podczas ‘By The Numbers’ z THOOORINEM nagle zaczęli rozmawiać o nowej mapie. Richard powiedział, że mapa wyjdzie niedługo, a jest to około 24 godziny. Stream był robiony około godziny 21. Jeżeli chcesz odsłuchać nagrania, kliknij TUTAJ.

Wszyscy byli zachwyceni takimi informacjami, ale po jakimś czasie postanowił wypowiedzieć się pracownik VALVE, a mianowicie Matt Wood.

valve
Tłumaczenie:

Cześć wszystkim. Niedługo będzie fajna aktualizacja, która obecnie jest opracowywana. Niestety nie znam ETA (czasu oczekiwania) na nią.  Będzie miała super nowości, ale nie będzie to nowa operacja. To nadejdzie później. Zapomnijcie o wszystkim, co usłyszeliście od kogoś spoza VALVE. Niedługo napiszemy na naszym blogu, jeżeli będziemy mieć więcej do powiedzenia na temat aktualizacji.

Czyli zostaliśmy oszukani? Może komentator, jak i Gruby chcieli narobić sobie większego rozmachu, wymawiając takie słowa? Mam nadzieję, że przekonamy się wkrótce, jaka była prawda. Może jest i możliwość, że VALVE trolluje, żeby jeszcze bardziej zachęcić graczy do czekania na aktualizacje?