Role w drużynie: Entry Fragger

W ostatnim artykule pisałem o tym, jaką rolę pełni w drużynie support. Teraz przyszła pora na przybliżenie charakterystyki i zadań jednej z bardziej wymagających osób w teamie – Entry Fraggera.
Przeczytaj jeszcze na How2Play w dziale Counter-Strike: Global Offensive:

Entry Fragger

Są to goście, którzy napędzają całą drużynę. Po stronie T to właśnie oni prowadzą natarcia, zaś po stronie CT – jako pierwsi próbują wejść na odbijany bombsite. Są linią frontu, to oni przechodzą np. przez drzwi na DD2, aby zabezpieczyć okolice longa. Podejmują próbę wyczyszczenia kluczowych miejsc na mapie, aby doprowadzić do zwycięstwa w rundzie. Grając solo lub w drużynie, gdzie nie jest jasno określone, kto pełni jaką rolę, Entry Fraggerem jest zazwyczaj osoba z największą pewnością siebie i umiejętnościami zabezpieczania najważniejszych miejscówek.


Jak możecie się domyślić, Entry Fragger najbardziej polega na celności i czasie reakcji. Chodzi tutaj o to, aby jak najszybciej po dostrzeżeniu przeciwnika skierować celownik na niego i pociągnąć za spust. Głównym zadaniem jest wejście na bombsite i wyczyszczenie miejscówek, zadbanie o to, aby zabić przeciwników, którzy mogą się chować. Dlatego celność i czas reakcji są takie ważne. Jak wiadomo, na BS-ie nie ma 1 czy dwóch miejscówek, dlatego dobrym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch osób na froncie. Zawsze ta druga pomoże zabezpieczyć inny obszar, czy w razie śmierci kolegi wytrade’ować killa. Zawsze zwiększy to prawdopodobieństwo wygrania rundy.

 

730_screenshots_2015-11-19_00001
Doskonały przykład mapy z wieloma miejscówkami

 

Nieodłącznym elementem strategicznym jest oczywiście używanie granatów. Za każdym razem, kiedy jako terroryści zajmujecie bombsite, czy jako antyterroryści bronicie go, używacie ich w sposób ofensywny lub defensywny. Dla Entry Fraggerów granaty dymne służą przede wszystkim do odcięcia różnych miejscówek, dzięki czemu mogą się skupić na ich mniejszej ilości podczas zajmowania stref. Flashe, jak wiadomo, służą do oślepiania przeciwnika (najlepsze są pop-flashe), co automatycznie daje przewagę podczas strzelaniny i okazję do zabicia wroga. Mołotowy czasem potrafią dać lepszy efekt niż idealnie rzucony smoke. Czasami lepiej rzucić ogień i wywabić przeciwnika z kryjówki, narażając go na ostrzał, niż rzucić smoke’a i odciąć go na jakiś czas, kiedy ten może w dymie się schować i zrobić niemiłą niespodziankę.


Trading jest także bardzo ważny, jeśli chodzi o pierwszą linię. Dlatego lepiej, aby zawsze był ktoś obok do asekuracji. Jeżeli nasz Entry Fragger polegnie, zawsze kolega może wychylić i dobić przeciwnika, który być może w tym momencie przeładowuje broń lub zmienia pozycję. Dotyczy to każdego członka zespołu, nie tylko tych na froncie. Nie warto tracić jednego gracza, czasami przewaga 5vs4 potrafi być decydująca w rundzie.


Mam nadzieję, że w pewnym stopniu przybliżyłem wam rolę Entry Fraggera w zespole. Dobrze jest, kiedy takowy działa razem z supportem, którego zadania opisałem w poprzednim artykule, do którego przeczytania zachęcam, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

O autorze: xKarmeleQ

Michał, 21 lat, technik hotelarz. Uwielbia grać w CS:GO, League Of Legends i Rocket League. Wierny widz i sub Izaka. Kibic drużyny Virtus.Pro. Początkujący streamer . Z niecierpliwością czeka na Black Desert. Ponadto uwielbia jeździć na eventy związane z e-sportem.