Runeterra r.

Prawdziwy Ao Shin pojawi się w grze… jako Mała Legenda w TFT (w serii także Choncc i Umbra)

Poznaj Ao Shina - legendarną postać z League of Legends, której projekt ewoluował w obecnego w grze Aureliona Sola. Bohater został wydany... jako Mała Legenda.

Ao Shin – grafiki koncepcyjne

Ao Shin, the Storm Dragon – postać legenda

Co starsi gracze League of Legends z pewnością słyszeli o Ao Shinie – legendarnym, zamrożonym projekcie bohatera, który ostatecznie został wydany jako Aurelion Sol w marcu 2016 roku. Chwila… to naprawdę było cztery lata temu?

Pierwsze doniesienia o smoczej postaci dostaliśmy w 2013 roku. Mniej lub bardziej regularnie Riot informował nas o tym, że nie zapomniał o smoku. Gracze bali się, że podzieli on los Omena i projekt Ao Shina zostanie najzwyczajniej porzucony. Co chwilę otrzymywaliśmy informację, że jego wydanie zostaje przesunięte. Z czasem te informacje były publikowane coraz rzadziej…

Omen, niewydany bohater. W zamian za niego wydano Riven.
Przeczytaj więcej o Omenie i jego umiejętnościach.

Pod koniec stycznia 2016 roku z olbrzymią ulgą i radością mogliśmy napisać artykuł: RIOT TWORZY AO SHINA!.

Tworzenie bohatera jest niezwykle dynamicznym procesem. Dynamicznym, jednak zarazem pracochłonny oraz długotrwały. Nie mamy pojęcia, kiedy wydamy Ao Shina, z pewnością nie obstawiłbym własnej kasy, że nastąpi to w tym roku.

Źródło: How2Play

Ale dlaczego Ao Shin miał taki hype? O bohaterze wiedzieliśmy tyle, co nic. Widoczne wyżej smocze grafiki zostały wydane dużo później. Co mogło stać za jego fenomenem?

Pewnie dużo się nie pomylę pisząc, że gracze lubią archetyp smoka – tak po prostu. Smocze postacie są ciekawe i zapewniają dużą przestrzeń na zaprojektowanie bardzo ciekawego skillsetu. Dodatkowo w LoL-u cały czas możemy spotkać jakiegoś smoka w dżungli (i przy okazji polecam go robić) – to z pewnością też dołożyło swoją cegiełkę.

Bohater był tak legendarny, jak uwięziona w latarni Thresha Senna – wierzono, że “kiedyś Riot ich wyda”, ale kiedy… Ciągłe odkładanie premiery bohatera stało się jego znakiem rozpoznawczym.

Jedną z trudności w wydaniu smoczego bohatera było… jego animowane ciało. Skutecznie przez wiele miesięcy blokowało to jego premierę, która ostatecznie nastąpiła w marcu 2016 roku.

Po wydaniu ASola gracze często zwracali się do niego per Ao Shin.

Ashen Lord Aurelion Sol – dla mnie jest to jeden z najładniejszych splash artów w League of Legends.

Ale Aurelion Sol to nie Ao Shin

Ao Shin miał być powiązany z Ionią. Mądry, królewski, władający burzami i chroniący naturalny świat był kimś zupełnie innym niż Aurelion Sol – Architekt Gwiazd. Projekt Ao Shina ewoluował w Aureliona Sola. To nie znaczy jednak, że Aurelion Sol jest Ao Shinem.

Potwierdza to także wydanie Ao Shina jako Małej Legendy w TFT. Dodatkowo jedna z jego wersji kolorystycznych wygląda jak Aurelion Sol.

Znamy różne rodzaje smoków. Od zawsze pojawiały się one we wszystkich kulturach świata. Raz jako latające bestie, a czasami jako magiczne węże. Zawsze jednak były one traktowane jako bestie, które szkodzą ludziom i Ziemi. […] Generalizując, przesłanie jest jedno: świat bez smoków byłby lepszy.

League of Legends łamie tę konwencję. Świat bez Aureliona Sola nie byłby lepszy, gdyż prawdopobnie nie istniałby zupełnie.

Źródło: How2Play

W zasadzie można powiedzieć, że to koniec długiej historii Ao Shina. Bohater zostanie finalnie wydany w patchu 10.19. Jako Mała Legenda, ale wydany.

Teamfight Tactics: Losy

Losy to czwarta rotacja Teamfight Tactics, która ma pojawić się w patchu 10.19. Jest on planowany na środę, 16 września 2020 r.

Zestaw czwarty będzie nam towarzyszyć do kwietnia 2021 r.

Ao Shin w TFT

Tier 1 → Tier 2 → Tier 3

Choncc

Tier 1 → Tier 2 → Tier 3

Umbra

Tier 1 → Tier 2 → Tier 3

Czym różni się Ao Shin od Aureliona Sola?

Aurelion Sol vs Ao Shin. Nowy vs stary smok. Czym się różnią?