Paladins r.

Hi-Rez organizuje konkurs na najbrzydszy fanart

Na taki właśnie pomysł wpadli twórcy Paladins w ramach świętowania wycofania systemu Cards Unbound. Rysunki zostaną dodane do gry jako spraye. Brzmi nietypowo? Zwycięzcy w nagrodę mają otrzymać po 8000 kryształów...

Skąd idea “beznadziejnych
fanartów z Paladins”?

Źródło: klik.

Przypomnijmy – pierwszy raz wspominaliśmy o tym kilka dni temu, gdy była mowa o wycofaniu się z nowego systemu kart przez Hi-Rez:

Ostatnio na Reddicie gracze rozpoczęli nietypowy protest polegający na rysowaniu z założenia brzydkich i koślawych fanartów z Paladins w celu wyrażenia sprzeciwu i walki z Cards Unbound. Fala rysunków dosłownie zalała całego subreddita; również HiRezChris niejako dołączył do protestu, zamieszczając informacje, które właśnie czytacie, razem z fanartem Androxusa.

Zaczęło się najprawdopodobniej od posta zatytułowanego I Will Make Shitty Paladins Art Until Cards Unbound Is Removed (“Będę robić beznadziejne fanarty z Paladins, dopóki Cards Unbound nie zostanie wycofane”). Do “pomysłodawcy” protestu niemal od razu zaczęły przyłączać się kolejne osoby, a Reddit Paladins został zaspamowany rysunkami.

Jeśli chcecie je pooglądać, można je znaleźć zwyczajnie przeglądając posty na subreddicie sprzed kilku dni, możecie jednak zrobić to też szybciej – np. zobaczyć na gifie, który jest sklejką większości z nich czy też oglądając jeden z filmów na YouTube.

HiRezChris już wtedy wyraźnie odniósł się do sprzeciwu graczy, a pod koniec swojej wiadomości zamieścił taką uwagę:

Och, zanim zapomnę, naprawdę podobały nam się rysunki, które tworzyliście i publikowaliście na subreddicie Paladins, i to nas zainspirowało! Mamy wiele wspaniałych artystów wśród naszych graczy. Powinniśmy zrobić coś w rodzaju głosowania społeczności i wyłonić niektóre z najlepszych dzieł sztuki i użyć ich w naszej grze jako sprayów!

Oczywiście wówczas raczej wszyscy odebrali to jako żart i sarkazm. Do momentu, w którym 27 lutego późnym wieczorem Hi-Rez postanowił ogłosić…

Konkurs na najbrzydszy fanart

Żegnaj, Cards Unbound

Jeśli jeszcze nie dotarły do Ciebie dobre wieści – wycofujemy z gry Cards Unbound (system kart, który wprowadziliśmy w patchu Open Beta 64)!

Chcąc znieść OB64, nasza społeczność połączyła siły w mediach społecznościowych i zalała nas falą rozmyślnie “złych” fanartów z Paladins. Niektóre z nich były urocze, inne zabawne… niektóre były tak okropne, że odcisnęły się w naszej psychice i będą nas prześladować latami.

Kiedy zdecydowaliśmy się usunąć Cards Unbound, żartowaliśmy, że niektóre z tych celowo brzydkich fanartów przemienimy w spraye w grze. Teraz będziemy dążyć do tego, by ten przerażający koszmar stał się rzeczywistością.

Gotowy, by pochwalić się swoją artystyczną finezją?

  • Prześlij swój najgorszy fanart z Paladins tutaj w ciągu następnych 24 godzin (informacja została opublikowana 27 lutego o godz. 21:29 czasu polskiego).
  • Wybierzemy 10 ulubionych prac, a następnie przekażemy je do ostatecznej oceny naszej społeczności.
  • Troje zwycięzców otrzyma po 8000 kryształów , zostaną oni uwzględnieni podczas transmisji z patchem OB67, a ich potworność zostanie uwieczniona w Paladins na zawsze!

Kliknij tutaj, aby przeczytać oficjalny regulamin wysyłania prac. (Uwaga: link przenosi do pliku PDF).


Trzeba przyznać, że społeczność graczy oraz twórców Paladins jest dosyć specyficzna… Wiele osób pewnie jest zdania, że ten nietypowy protest był dziecinny czy co najmniej głupi. No cóż… Przynajmniej okazał się skuteczny, prawda?