Paladins r.

[Oficjalnie] Hi-Rez rezygnuje z nowego systemu kart (Cards Unbound) w Paladins!

To oficjalna wiadomość - Hi-Rez rezygnuje z systemu Cards Unbound, który został zapowiedziany wraz z patchem OB64. HiRezChris opublikował dosyć obszerną wiadomość, w której tłumaczy, jakie zmiany twórcy planują wprowadzić w najbliższym czasie względem systemu kart w Paladins. Poważne zmiany czekają również tryb Battlegrounds - stanie się on oddzielną grą!

Każdemu, kto choć trochę orientuje się z społeczności Paladins, najpewniej nie trzeba przytaczać przykładów sprzeciwów graczy odnośnie Cards Unbound, czyli nowego systemu kart, który został zapowiedziany w grudniu 2017 roku wraz z aktualizacją OB64. Twórcy zdecydowali się wprowadzić zmiany.

W czwartek 22 lutego HiRezChris opublikował taką wiadomość:


Cześć wszystkim, z tej strony HiRezChris. Jestem nowym producentem wykonawczym dla Paladins oraz byłem do niedawna producentem wykonawczym dla Smite’a. Mój pierwszy miesiąc w zespole był co najmniej, można powiedzieć, pracowity!

Chciałbym Was zaprosić do zapoznania się ze zmianami, które postaramy się wdrożyć tak szybko, jak to możliwe w oparciu o Wasze opinie.

W pierwszej kolejności wypowiem się na temat nowego systemu (Cards Unbound), następnie o Battlegrounds, a potem o tym, jak chcielibyśmy, by wyglądała przyszłość Paladins.

Cards Unbound

Patrząc wyłącznie na metryki, system Cards Unbound wprowadzony w OB64 skutecznie przyczynił się do zwiększenia ogólnego zaangażowania graczy i nowej konwersji użytkowników, a jednocześnie pomógł zwiększyć dochody na gracza.

Nie jesteśmy jednak ślepi (chociaż niektóre z ostatnich trollpostów rysowanych w MSPaint na Reddicie być może sprawiły, że żałujemy, że nie jesteśmy – lol).

(Ostatnio na Reddicie gracze rozpoczęli nietypowy protest polegający na rysowaniu z założenia brzydkich i koślawych fanartów z Paladins w celu wyrażenia sprzeciwu i walki z Cards Unbound. Fala rysunków dosłownie zalała całego subreddita; również HiRezChris niejako dołączył do protestu, zamieszczając informacje, które właśnie czytacie, razem z fanartem Androxusa – red.).

Wiemy, że system ten rozzłościł wielu naszych najbardziej lojalnych fanów i stał się punktem ciągłego sporu w społeczności Paladins (a nawet wewnątrz Hi-Rezu). Wasz głos został usłyszany przez nas głośno i wyraźnie.

Nasz zespół będzie pracować nad usunięciem Cards Unbound z gry przez kolejny duży cykl aktualizacji. Zastąpimy go nowym systemem, którym, jak sądzę, społeczność będzie naprawdę podekscytowana – włącznie z wprowadzeniem systemu budowania talii w oparciu o punkty oraz metody uzyskiwania kart, która będzie znacznie mniej oparta na grindowaniu.

Chcemy, aby centralny punkt systemu kart w Paladins był związany z fajnymi sposobami na dostosowywanie championa do Waszego ulubionego stylu gry. Chcemy również ujednolicić doświadczenia z rankedów (competetive) oraz normali (casual) związane z systemem kart tak, abyśmy w obu przypadkach mogli użyć tego samego systemu (brak podziału na Bound i Unbound).

Główne założenia nadchodzącego systemu kart

Nadal pracujemy nad szczegółami dotyczącymi nowego systemu, ale przybliżony zarys naszych obecnych pomysłów jest taki (UWAGA: Pewne rzeczy mogą się zmienić, ale mam nadzieję, że przekazuje to ogólny kierunek, w którym chcemy zmierzać):

 • Karty Legendarne teraz będą nazywać się Talentami (Talents). 
 • Talenty będą posiadać tylko jeden poziom.
  • Talenty będą odblokowywane za darmo przez zdobywanie EXP-a i poziomów na bohaterach (na przykład na levelach 1, 5, 10, 15). 
 • Wszystkie karty bohaterów będą darmowe (bez ceny lub grindu). 
 • Tworzenie talii powróci do systemu opartego na punktach, w którym gracze będą mogli rozdzielić 15 punktów na pięć wybranych przez siebie kart. Każda karta bohatera będzie mieć 5 poziomów (ranks) do wyboru.
 • Talenty nie będą posiadać poziomów i nie będą uwzględnione w limicie punktów talii.
 • Talenty i talie nadal będą wybierane na początku meczu, aby umożliwić graczom dopasowanie stylu gry w oparciu o swoich przeciwników.
 • Nowe Talenty będą dodawane w miarę upływu czasu i zapewnią dalsze zróżnicowane style gry.
 • Mistrzostwo na bohaterach nie będzie już ograniczone do poziomu 25. Zamiast tego będzie działać podobnie do levelowania konta gracza (które nie ma ograniczeń).
 • Skrzynie z kartami zostaną usunięte z gry.
 • Oceniamy najlepsze opcje, aby zrekompensować graczom wcześniej zdobyte karty i mamy nadzieję, że wkrótce udostępnimy szczegóły na ten temat.

Planujemy rozpocząć testowanie tego nowego systemu tak szybko, jak będzie to możliwe, na serwerze PTS (mam nadzieję, że będzie to w przyszłym tygodniu). Wasza analiza i udział będą bardzo ważne w ciągu następnych kilku tygodni, abyśmy mogli pracować nad usuwaniem wad tego projektu i dostarczyć Wam najlepszy możliwy produkt w kolejnej aktualizacji.

Battlegrounds

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam testować Battlegrounds w ciągu ostatnich kilku tygodni – najpierw na naszym serwerze testowym, a potem zaczynając od wczoraj, w większej skali, gdy włączyliśmy tryb alpha w głównym kliencie gry.

Ilość pracy, jaką wykonał nasz zespół względem tego trybu w tak krótkim czasie, jest niesamowita – i najpierw chciałbym dać ogromny okrzyk naszym pracownikom, którzy naprawdę się zebrali i objęli ten nowy sposób grania w Paladins pod pozornie niemożliwymi deadline’ami.

Po obejrzeniu wyników naszych ostatnich zewnętrznych testów i ekscytujących testów wewnętrznych dodatkowych zmian w trybie zdecydowaliśmy się wprowadzić kilka dużych zmian w odniesieniu do Battlegrounds:

 • Zamierzamy usunąć wersję alpha Battlegrounds z podstawowej gry Paladins, najskuteczniej jutro.
 • W ciągu kilku najbliższych tygodni wprowadzimy szereg agresywnych zmian w trybie, o których myślimy, w oparciu o nasze wewnętrzne testy, że będą one znacznie bardziej wciągające i zabawne. Naszym kryptonimem dla tych zmian wewnątrz Studia było YOLO – jeśli daje Wam to jakiekolwiek wskazanie na to, co nas czeka. Mamy nadzieję, że będą się one Wam podobać tak bardzo jak nam w naszych testach.
 • Kiedy ponownie udostępnimy tryb, będzie on w oddzielnym kliencie gry pod inną nazwą. Tryb będzie posiadać aktualną mapę, jak i niektóre elementy z Paladins, a także kilka istotnych zmian – zostanie jednak ponownie uruchomiony jako NOWA GRA. Spodziewamy się, że będzie ona free to play, z elementami monetyzacji związanymi ze skinami oraz efektami wizualnymi.
 • Mamy nadzieję rozpocząć publiczne testowanie wczesnego trybu alpha tej nowej gry tak szybko, jak to możliwe (w ciągu kilku tygodni).

Dlaczego taka zmiana?

W skrócie – uważamy, że rzeczy, które są niezbędne, aby uczynić Paladins: Battlegrounds wielkim i niesamowitym, stoją w konflikcie z rzeczami, które sprawiają, że oryginalne Paladins, które wszyscy znamy i kochamy, jest świetne. W tej chwili jesteśmy w miejscu, w którym zmiany, które musimy wprowadzić w jednym z trybów, są w konflikcie z tym, czego potrzebuje drugi tryb.

Uważamy, że posiadanie oddzielnych zespołów koncentrujących się na oddzielnych grach przyniesie lepszy rezultat. Nie chcemy również, żeby gracze byli zdezorientowani tym, czym Paladins jest i powinno być: Paladins powinno być najlepszą strzelanką, jaką kiedykolwiek stworzono – chcemy, aby nasz zespół skupił się na tym celu. Będziemy dążyć do tego samego względem gry battle royale z zespołem, który będzie nad nią pracować.

Przyszłość

Jeśli przegapiliście stream z prezentacją patcha w tym tygodniu, w którym się przedstawiałem, pozwólcie, że powtórzę nasze cele dla Paladins w roku 2018:

 • Słuchanie Waszych obaw i bycie możliwie przejrzystym w rozwiązywaniu tych problemów.
 • Wydawanie aktualizacji wysokiej jakości, częścią naszego zobowiązania jest wdrażanie kwestii związanych z jakością, o które wszyscy prosiliście.
 • Pewność, że wysłuchujemy graczy zarówno PC, jak i grających na konsolach po równo. 
 • Podnoszenie jakości rysunków w naszej grze.
 • Dodawanie eventów związanych z eksploracją treści rozrywkowych, takie jak odbywają się w Smite przez lata.
 • Kontynuowanie ulepszania i pozycjonowania Paladins jako światowej klasy strzelanki.
 • Nigdy nie skupianie się na tym, co sprawia, że gra jest świetna. Skupianie, skupianie, skupianie się na podstawowych doświadczeniach z gry i na rdzeniu społeczności dla konkurencyjnego hero shootera, którego wszyscy uwielbiamy.

Zrobiliśmy wiele postępów w Smite na przestrzeni lat, podczas gdy byłem w tamtym zespole, koncentrując się na tych właśnie celach. I wiem, że możemy katapultować Paladins na wyższy poziom, robiąc to samo tutaj.

Wierzę w to, że zmiany opisane powyżej pozytywnie posuną nas w tym kierunku. Chcemy, aby Paladins było tak niesamowitym doświadczeniem dla naszych graczy, jak to tylko możliwe i jeszcze raz Wam dziękujemy za trzymanie się z nami i za pasję dla tej gry!

Och, zanim zapomnę, naprawdę podobały nam się rysunki, które tworzyliście i publikowaliście na subreddicie Paladins, i to nas zainspirowało! Mamy wiele wspaniałych artystów wśród naszych graczy. Powinniśmy zrobić coś w rodzaju głosowania społeczności i wyłonić niektóre z najlepszych dzieł sztuki i użyć ich w naszej grze jako sprayów!

Dajcie mi znać, co o tym myślicie.

Jutro (23 lutego) o godz. 19 (czasu polskiego – red.) przybliżymy Wam więcej szczegółów na streamie Dev Insight. twitch.tv/PaladinsGame.