Paladins r.

Furia feniksem? Jej związek z Seris i teorie fanów

Niedawne zapowiedzi Hi-Rezu wstrząsnęły społecznością Paladins. Na mediach społecznościowych zawrzało, a fani zaczęli tworzyć liczne teorie spiskowe oraz doszukiwać się coraz to większego związku we wszystkich pojedynczych wzmiankach o nowym supporcie. Co wiadomo o Furii i kim jest dla niej Seris?

O nowym supporcie, który zawita w Paladins, pisaliśmy dla Was niejednokrotnie (zobacz: Datamining z Paladins – możliwy rework Terminusa?, zapowiedź kolejnego wydarzenia i trybu PvEInformacje o nadchodzącym supporcie w Paladins). Już pierwsze zapowiedzi bardzo zainteresowały całą społeczność, a twórcy gry z każdą kolejną wzmianką o Furii tylko podsycali naszą ciekawość.

W tym artykule postaramy się podsumować wszystkie dotychczasowe informacje o nowej bohaterce, spróbować połączyć je w logiczną całość oraz odnieść się do licznych teorii spiskowych, jakie stworzyli fani przez ostatnie kilka dni.

Zapraszamy do czytania.

Kim jest Furia? Tajemnicze zapowiedzi

Pierwsze dość tajemnicze wzmianki na temat nowej postaci pochodziły z Reddita, gdzie jak wspomnieliśmy, ThunderBrush zapowiedział, że nadchodząca postać najprawdopodobniej będzie miała ogon. Teorie na temat wszelkich demonów czy smoków pojawiły się dość szybko – wiedzieliśmy, że bohaterka może być powiązana z ogniem.

Niedługo potem na Twitterze Paladins pojawił się pierwszy, a zarazem bardzo znaczący obrazek – o nim również pisaliśmy w poprzednim artykule o Furii. Książka, świece, medalion i wyryty napis w drewnie Abby + Sarah. Do tego podpis do załączonej grafiki: “Wszystkie dusze potrzebują ognia, który je ogrzeje i oświetli im drogę”.

Wioska Seris

Fani lore Paladins lub po prostu samej Seris wiedzą, że historia jej imienia łączy się z pewną wioską lub miastem. Do tej pory była to tylko miejscowość z przeszłości, dzięki której bohaterka przyjęła swoje nowe imię. Miejsce to pozostało do niedawna nieznane, jednak twórcy postanowili podzielić się z nami pewną grafiką:

Podpis do obrazka brzmiał następująco:

“Witajcie w wiosce Seris – uroczym miasteczku skrywającym starożytne, mroczne zło. Czy odważycie się odkryć, co czai się pod tą czarującą powierzchnią?”

Tweet Hi-Rezu oczywiście nie był przypadkową informacją o poprzednim lore jednej z postaci. Zawarto na nim pewne wskazówki i nawiązania, które bardzo szybko zauważono na mediach społecznościowych:

  • przy tabliczce z nazwą miasta są flagi Magistratu,
  • miasto wygląda jak mapa Fish Market,
  • przedstawione miasto pojawiło się na cinematicu (zobacz: Pierwszy cinematic związany z lore Paladins!),
  • symbol w oknie kościoła jest taki sam jak na książce z poprzedniej zapowiedzi.

ThunderBrush i tym razem postanowił jeszcze mocniej zaciekawić fanów. Dodał na swoim Twitterze posta ze wspomnianym miasteczkiem oraz podpisem “Tutaj będą smoki”.

Tajemnicze ogłoszenie

Kolejna zapowiedź przedstawiała kartkę z ogłoszeniem: “UWAGA. Otchłań łaknie. Zostaliście wybrani. Wasze poświęcenie zapewnia Królestwu bezpieczeństwo”.

Podpis do obrazka brzmiał następująco:

Czasami należy podjąć ekstremalne środki w celu ochrony wszystkich obywateli Królestwa przed potencjalnymi zagrożeniami. Magistrat dziękuje za Wasze zrozumienie i poświęcenie.

Wspomnienie Magistratu nie powinno nikogo dziwić – na kartce widzimy jego symbol.

Wspomnienie Otchłani

Pamiętacie scenę wybuchu na pierwszym cinematicu z lore Paladins? Widzieliśmy na nim moment zniszczenia jednego z budynków w bliżej nieokreślonym mieście. Dziś wiemy, że była to wioska Seris. Co więcej – sam wybuch niekoniecznie musiał być związany z eksperymentami dotyczącymi kryształów. Całe wydarzenie najprawdopodobniej było związane z Otchłanią.

“Prędzej czy później Otchłań spogląda wstecz…” – napisał ThunderBrush na swoim Twitterze.

Abby i Sarah ujawnione?

Jeśli ktokolwiek pomyślał, że pokazywanie miasteczka powiązanego z lore to dużo, zapewne nie spodziewał się tego, co jeszcze planuje Hi-Rez. W piątek na Twitterze dodano kolejny obrazek, który wywołał lawinę komentarzy i teorii. A wyglądał on tak:

“Najcenniejszymi pamiątkami są wspomnienia naszej rodziny”

Na obrazku widzimy naszyjnik, który pojawił się na pierwszej zapowiedzi Furii (leżał na książce). Jednak nie to najbardziej rzuciło się w oczy fanom gry. Już po kilku minutach od ujawnienia grafiki pojawiło się wiele komentarzy na temat tego, kim są dziewczyny na zdjęciach. Czy to Abby i Sarah? Czy są siostrami lub są spokrewnione? A może łączy je coś więcej?

Uwagę przykuła też dłoń trzymająca naszyjnik – pierwsze teorie dotyczyły tego, że jest to ręka Maeve. Czyżby Maeve była spokrewniona z tajemniczymi bohaterkami? A może po prostu wykradła rodzinną pamiątkę po nieszczęśliwym wypadku w miasteczku Seris?

Co łączy Furię i Seris?

Nadchodząca bohaterka i Seris zaczynały być coraz bardziej powiązane. Ujawnienie miasteczka i wspomnienie Otchłani nie mogło być przypadkowe w czasie oczekiwania na nowego supporta. Związek Seris z najnowszą postacią był pewny, jednak długo nie dostawaliśmy odpowiedzi na to, na czym on polega.

Wczoraj na Twitterze Paladins pojawiła się grafika, która zaskoczyła niejednego – Seris i Furia okazały się siostrami.

paladins furia

Podpis do obrazka brzmiał następująco:

Dwie siostry, dwa przeznaczenia określone przez siły ciemności oraz światła. Stos przybrał formę. Furia dokona swojej sprawiedliwej zemsty w ten czwartek o godz. 20.00.

Teorie społeczności

Mimo licznych zapowiedzi i komentarzy twórców ujawnione fakty pozostawiają wiele niejasności. Dlatego też społeczność gry postanowiła stworzyć własne teorie. Przedstawiamy Wam te najciekawsze:

  • Seris i Furia w przeszłości były zwykłymi dziewczynami – siostrami o imionach Abby i Sarah. W wyniku bliżej nieokreślonych okoliczności jedna z nich postanowiła związać się z Otchłanią, co poskutkowało pewnego rodzaju upadkiem bohaterki i jej zmianą w Seris. Całe zajście bardzo nie spodobało się drugiej z sióstr, która to postanowiła bronić Królestwa i zatrzymać destrukcyjne działanie Otchłani.
  • Ręka trzymająca naszyjnik nie należy do Maeve, ale do Furii. Zachowała ona jedyną pamiątkę po swojej dawnej rodzinie. Jej relacje z siostrą zostały jedynie wspomnieniem.
  • Furia to bohaterka feniks, która może zmieniać formę. Nawiązaniem do tego mogą być słowa “Stos przybrał formę” oraz “Lekki jak pióro…” (jeden z komentarzy twórców). Na obrazku z naszyjnikiem widzimy też niewielkie piórka unoszące się za dłonią. Warto wspomnieć, że Furia od początku była zapowiadana jako bohaterka powiązana z ogniem. 
  • Furia może władać smokami lub mieć umiejętności powiązane bezpośrednio z nimi. Sam motyw smoków przewija się już kolejny raz: wiemy o ogniu, nietypowej broni nowej bohaterki, o tym, że w miasteczku Seris “będą smoki”. Może to sugerować, że Furia posiada np. możliwość przywoływania sprzymierzeńców w takiej postaci, a nawet zna czary, które zmieniają jej formę.
  • Jako że zapowiedziana bohaterka będzie supportem i możemy się spodziewać umiejętności powiązanych z ogniem, możliwe jest, że wspomniany feniks to nie jej forma, a… jedna z umiejętności, którą przywraca zmarłych sojuszników do życia.
  • Symbol w oknach kościoła oraz z okładki książki na pierwszej zapowiedzi pokrywa się z tym, który widzimy na dłoniach Furii. Być może jest ona kapłanką bliżej nieokreślonej religii – dałoby to możliwości rozwoju lore gry o nowe wątki.

Dajcie znać, jak spodobał Wam się powyższy artykuł. Śledziliście zapowiedzi nowej bohaterki? Może macie własne teorie na jej temat? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.