LoL Esports Manager r.

LoL Esports Manager – rewolucji raczej nie będzie?

Lol Esports Manager: spodziewaliśmy się najbardziej rozbudowanego symulatora menedżera drużyny e-sportowego. Pierwsze informacje o grze sugerują, że może być przepełniona mikrotransakcjami.

LoL Esports Manager

Zebrane informacje o nowej grze

NOWA GRA: LoL Esports Manager. To dlatego usunięto MyLolSim?

Drugi Football Manager?

Rewolucji raczej nie będzie

Pierwsze uruchomienie gry będzie miało miejsce podczas LPL w 2020 roku. Z tego względu to chińskie serwisy jako pierwsze informują o najnowszej grze Riot Games.

Riot deklaruje, że gra zostanie wydana w modelu free2play.

Dzięki odrobinie magii i pracy automatycznego tłumacza, możliwe jest rozszyfrowanie tekstów, które pojawiają się na tej oficjalnej stronie związanej z grą. Przyjrzyjcie się w szczególności znajdującym się tutaj przedmiotom.

LPL Lol Esports Manager

Już na tym etapie można poczuć pewne rozczarowanie.

Przedmioty rodzaju “energy drinków” oznaczają, że możliwe będzie odnawianie energii zawodników również za prawdziwe pieniądze. Oczywiście, jeżeli ktoś będzie chciał spędzić kilka godzin w grze więcej, będzie mógł wydać swoje kieszonkowe/wypłatę na boostery. Z drugiej strony, zdecydowana większość graczy League rozpoczęła swoją przygodę zachęcona tym, że rozgrywka jest darmowa. To zaskakujące, że ta zupełnie darmowa gra zajmuje czołowe miejsca najbardziej dochodowych gier multiplayer. Przy okazji, ile wydaliście na LoL-a?

Jestem typem narzekacza: nigdy nie spotkałem się z dobrą grą z systemem energii. Zwłaszcza taką, która pojawia się na urządzenia mobilne. Po pewnym czasie zawsze brakowało tej energii: z początkowej godziny rozgrywki, po paru levelach w grze spędzało się maksymalnie parę minut, co i tak nie wystarczało do zakończenia jakiegokolwiek zadania. Ten bardzo wciągający system ma też swoją fachową nazwę.

 

Powyżej: gachapon, czyli kapsułka z zabawkami i innymi drobiazgami

Gacha game

Chcesz, żeby wypadł Ci JackeyLove z iG? Dostaniesz 10× Xiaohu z RNG i Morgana z JD Gaming.

Oprócz “energy drinków” widać nazwy typu “Mysterious SSR player” (wygląda na możliwość dodania do drużyny losowego gracza związanego z e-sportem), które wpasowują się w definicję mechanik gachapon. Ten popularny w Japonii termin opisuje coś, co poznało wiele młodych ludzi z czasów wycieczek szkolnych.

Przed wieloma sklepami rozstawione są specjalne automaty, w które należy włożyć pieniążek (standardowo 1, 2 lub 5 zł), a następnie obrócić wystającą część, by moneta wpadła do środka. Wypada z niego gachapon. Jest to okrągłe plastikowe opakowanie, w którym znajdują się różne drobiazgi – lepiące się łapki, glutki czy inne atrapy robali do straszenia koleżanek i kolegów z klasy czy też figurki słodkich zwierzątek.

Najbardziej uzależniającym mechanizmem automatów była losowość. Przednia ściana urządzenia była zaklejona, a gachapon były przezroczyste tylko w połowie. Wszystko po to, by graczowi wydawało się, że ma wpływ na to, co zdobędzie. Znacie szkolne historie, w których ktoś wydał “tylko kilka” pięciozłotówek i skończył z takimi samymi zabawkami?

Dodatkowo widzimy takie udogodnienia, jak 7-dniowy “Assistant Professor Yushuang” (oby nie stał się takim niezbędnikiem, jak Asystent Farmera w Plemionach czy wpłacanie grzybków do gildii w Shakes&Fidget). Widzimy również “gold coins” oraz “point coupons”.

Miejmy nadzieję, że LoL Esports Manager po prostu nie wywiera dobrego pierwszego wrażenia, a gra nie będzie jeżyć się aż od mikrotransakcji…

Kadry i screeny z gry

Screeny są oficjalne – kadry z gry pojawiły się w oficjalnym filmie z nowościami w grze: Riot Pls wydanego specjalnie z okazji 10-lecia League of Legends.

Kliknij dowolne zdjęcie, aby je powiększyć.

LoL Esports Manager

LoL Esports Manager

LoL Esports Manager

LoL Esports Manager