League of Legends r.

NOWA GRA: LoL Esports Manager. To dlatego usunięto MyLolSim?

LoL Esports Manager to nowa gra Riot Games, w której gracz wciela się w rolę menedżera drużyny prowadzącego wiodący, profesjonalny zespół League of Legends.

Zobacz też:

Pozostałe zapowiedziane gry Riotu to:

LoL Esports Manager

Pierwsze uruchomienie gry będzie miało miejsce podczas LPL w 2020 roku.

Gra pozwoli poczuć graczom ciężar odpowiedzialności spadający na menedżera drużyny e-sportowej. Do zadań gracza będzie należeć: wybór strategii, bany i picki przed meczem, wygrywanie poza sezonem dzięki tworzeniu najlepszego zespołu.

Rozgrywka łączy ze sobą strategię e-sportową oraz nowoopracowany system sztucznej inteligencji. Historię będzie można doświadczać oczami pojedynczego protagonisty bądź mierząc się w walkach przeciwko przyjaciołom i innym graczom (dzięki rankedom).

Część zysków z LoL Esports Manager przypadnie wyróżnionym w grze drużynom e-sportowym.

Początkowo tytuł zostanie wydany z myślą o LPL w 2020 roku. Później zostanie rozszerzony do innych lig regionalnych. Na razie nie znamy żadnych szczegółów.

Wiosenny split LPL zazwyczaj rozpoczynał się w połowie stycznia, a kończył w okolicach marca-kwietnia.

Telefony czy PC?

Choć nie mamy żadnych oficjalnych informacji, patrząc na urządzenia, na jakich pojawiają się kadry z LoL Esports Manager można sądzić, że tytuł może wyjść na PC i urządzenia mobilne (Android i iOS). Zanim jednak weźmiemy się na poważne deklaracje, poczekajmy, aż pojawią się oficjalne informacje.

Czy to dlatego upadł MyLolSim?

MyLolSim było obiecującą grą przeglądarkową o zarządzaniu swoją drużyną – jej autor zamierzał w przyszłości gry zaimplementować w niej elementy e-sportowej rywalizacji. Z projektem mógł się bardzo szybko pożegnać: po dwóch lub trzech dniach Riot Games napisało do autora z oficjalną prośbą o zaprzestanie publikacji gry przeglądarkowej. Był to o tyle dziwny ruch marketingowy, że Riot poprzednio nie reagował, a zwłaszcza tak szybko, w przypadku takich małych gier.

MyLolSim zostało stworzone przez jedną osobę, w dodatku dopiero uczącą się programowania. Gra miała jednak olbrzymi potencjał – redditorzy docenili to, jaka jest prosta w opanowaniu, ale trudna w wymasterowaniu. Obciążone serwery gry nie wytrzymywały obciążenia, które dopadało je przez całe doby.

Choć nie mamy żadnych oficjalnych potwierdzeń, możemy się domyślać, że to z powodu prac nad LoL Esports Manager Riot Games chciał stłumić MyLolSim w zarodku – tak, by firma nie była podejrzewana o kradzież cudzego, zrealizowanego w kilka tygodni pomysłu, kiedy miesiącami rozwijała swój. Nie są to pewne informacje, dlatego przyjmijcie je z pewną dozą nieufności.

mylolsim

Screen z wynikiem meczu z MyLolSim.

Kadry i screeny z gry LoL Esports Manager

Screeny są oficjalne – kadry z gry pojawiły się w oficjalnym filmie z nowościami w grze: Riot Pls wydanego specjalnie z okazji 10-lecia League of Legends.

Kliknij dowolne zdjęcie, aby je powiększyć.

LoL Esports Manager

LoL Esports Manager

LoL Esports Manager

LoL Esports Manager