r.

Wyniki grupy A – kto przechodzi dalej?

Wczoraj grupa A skończyła rozgrywać swoje mecze. Kto wychodzi z group stage, jak poradziły sobie drużyny i czy Brazylia zasługuje na więcej respektu? Uwaga, spoilery!

Na sam początek kilka podstawowych informacji i linków!

Grupa A składała się z:

 • Koo-Tigers-LCK-Team-Logo Koreańskiego KOO Tigers
 • clg Amerykańskiego CLG
 • pain-gaming-IWC-Brazil Brazylijskiego paiN!
 • Flash_Wolves_FinalOkTajwańskiego Flash Wolves

 

Mecze obejrzycie tutaj:

 • KOO Tigers vs CLG [G1] [G2]
 • KOO Tigers vs paiN!  [G1] [G2]
 • KOO Tigers vs Flash Wolves [G1] [G2]
 • CLG vs paiN!  [G1] [G2]
 • CLG vs Flash Wolves  [G1] [G2]
 • paiN vs Flash Wolves  [G1] [G2]

 

Fun fact:

Rioter potwierdził, że ze względu na wyniki w grupie A (przedstawione poniżej) 97%  Pick’em nie ma już szans na perfekcyjne ustawienie.

 

Wyniki grupy A

 MiejsceDrużynaWynik
1.Flash Wolves4-2
2.KOO Tigers4-2
3.CLG2-4
4.paiN! Gaming2-4

 

Do następnego etapu Mistrzostw Świata przechodzi Flash Wolves oraz KOO Tigers. Flash Wolves wychodzi z pierwszego miejsca, ponieważ pokonali KOO Tigers dwukrotnie.

 

Amerykańska zapaść

 1.  Dostań się do z pozoru najłatwiejszej grupy
 2. Wygraj dwie gry w pierwszym tygodniu, by dać fanom fałszywą nadzieję
 3. Przegraj z drużyną Wildcard
 4. W drugim tygodniu zrób 0-3
 5. Can’t Leave Groups

Na samym początku Mistrzostw, a także tuż przed nimi, CLG zapowiadało się dobrze. Zostali nawet docenieni przez resztę drużyn, a pierwsze dwie gry wygrali naprawdę przekonująco. Do akcji wkroczył jednak tilt wywołany ich beznadziejną kompozycją z Blitzcrankiem. Poza tym ich przeciwnicy skupiali się na midzie, a Pobelter nie jest przyzwyczajony do ściągania takiej ilości uwagi przeciwnego junglera. To zawsze było zadanie ZionSpartana, który grał agresywnie, pushował, zdobywał przewagę, a przez to sprowadzał na siebie ganki. Na tych Mistrzostwach Zion się jednak nie popisał. Niestety – tak samo Aphromoo i Xmithie. Pochwalić mogłabym jedynie Doublelifta, który jest jak dla mnie ADC światowej klasy.

Nie zachwycił mnie też draft CLG. A skoro o tym mowa, czym w ogóle była ta ostatnia gra? Wybór postaci taki, jakby po prostu klikali “random”. Grali też tak, jakby to był troll – i oczywiście community się śmieje, ale oni nie powinni. Może to dlatego, że nie chcieli wyglądać tak desperacko, jak Alliance, przegrywając z brazylijską drużyną? PaiN zasłużyło na tę wygraną, ale o nich zaraz.

PAINED XDDDDDDDDDDDD

Niestety, ale fani amerykańskich drużyn prawdopodobnie powinni teraz liczyć na C9…

EL4WtpV

 

Silna Korea

Ze względu na to, że mecze grane są w formacie bo1, trudno zdecydować, które drużyny są najlepsze. Według mnie numerem 1 jest SK Telecom, a dwójką EDG. Co jednak z trzecim miejscem? Tu zaczyna się problem. Jeszcze niedawno powiedziałabym, że KOO jest silnym kandydatem na #3, ale porażka przeciw Flash Wolves trochę zachwiała moją opinią.

Ale i tak – Smeb to bestia, a ich kontrola wizji oraz użycie Ashe (strzały i znowuż – wizja!) są imponujące. Nie wiem, czy mam coś więcej do dodania. Wolę poczekać na następną fazę rozgrywek, gdzie spotkają silniejszych przeciwników i wejdzie w końcu format bo5 – wtedy mogą naprawdę udowodnić swoją wartość.

 

Czy Brazylia powinna być regionem Wildcard?

Myślę, że pora trochę w nich uwierzyć. Widzieliśmy w zeszłym roku, jak Kabum pokonało Alliance. Teraz paiN! Gaming, które nawet nie było najlepszą drużyną Brazylii przez cały letni split, prawie wydostało się z grupy. Brazylia jako region rozwija się bardzo szybko, poziom rozgrywek się podnosi… A widzieliście ceremonię otwarcia ich finałów? [klik]

Ich największym problemem jest niski poziom rozgrywek solo queue oraz oddalenie od innych, dobrych regionów. Nie mogą szkolić swojej mechaniki, grając przeciwko osobom o podobnym lub wyższym poziomie, to hamuje ich rozwój. Brakuje także partnerów do scrimowania, którzy zmusiliby ich do większego wysiłku. Jak na takie warunki, idzie im świetnie. Według mnie, powinni dostać jedno pewne miejsce na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata – znacznie odstają poziomem od drużyn Wildcard.

Co nie znaczy, że na tych Mistrzostwach zachwycali. Byli blisko wyjścia z grupy, wyrwali sobie dwie wygrane, prawda. Po prostu zrobili więcej, niż się spodziewano. Ale muszą wciąż dużo nad sobą pracować. Bo naprawdę, kto przy zdrowych zmysłach uznałby ich drugi draft przeciwko KOO Tigers za dobry? Oddali Mordekaisera, Dariusa… Darmowa gra dla KOO. Karygodne. 

 

Prawdziwy smaczek – Flash Wolves

Dzięki zdobyciu pierwszego miejsca Flash Wolves awansują na HTML5 Wolves. Żart wcale nie z reddita.

Tak, to oni zrujnowali nadzieje milionów użytkowników na perfekcyjne Pick’em. Tajwańska drużyna zaskoczyła wszystkich, może poza Clement Chu, który już przed Mistrzostwami przewidywał ich świetny występ. Tutaj na docenienie zasługuje przede wszystkim Maple, midlaner. Jeśli nie wierzycie – obejrzyjcie drugą grę przeciwko KOO Tigers, w której zagrał on LeBlanc. Poza tym chciałabym wspomnieć o ADC, NL’u. Był niesamowicie często krytykowany za swoją grę. Według mnie, w fazie grupowej nie był najlepszy, ale… dał radę.
 

 

Ale nie bądźmy też takimi optymistami – awansują do następnego etapu i oczywiście, to zależy od tego, na kogo trafią, ale według mnie – mają marne szanse na przejście dalej.