League of Legends r.

Ważne: z gry znikną kluby. Riot zachęca do przejścia na Discorda // Aktualizacja: znamy datę

Pożegnajcie kluby i ich tagi. Już niedługo znikną z klienta gry i aplikacji League+.

Data publikacji: 10 września 2020 r.
Aktualizacja: 16 listopada 2020 r. (podano datę likwidacji klubów)

Oficjalne: znikną kluby

Choć chcielibyśmy, by ten artykuł okazał się żartem, niestety mamy złą wiadomość. W artykule “Kluby odchodzą do lamusa” z 10 września tego roku Riot zapowiada usunięcie klubów z League of Legends.

W marcu 2016 roku przeczytaliście u nas o tym, że kluby zostały wprowadzone do gry. Po czterech latach informujemy Was o ich zniknięciu.

Kluby znikną z gry wraz z wprowadzeniem patcha 10.25, czyli 8 grudnia 2020 roku. Oznacza to, że znikną także tagi.

Kluby już są!

Dlaczego?

Discord radzi sobie z tym lepiej.

Cytując artykuł:

Dla firm takich jak Discord obsługa komunikacji pomiędzy członkami społeczności i znajomymi jest podstawową formą działalności, nic więc dziwnego, że w porównaniu z zestawem funkcji dostępnych w produkcie takim jak Discord, nasze Kluby, będące wersją narzędzia ułatwiającego komunikację drużynom i społeczności, pozostają daleko w tyle.

Riot uważa, że kluby to jedna z wielu funkcjonalności gry, które wymagają dużych nakładów pracy. Pracy, w której czasem trzeba z czegoś zrezygnować, by móc się skupić na czymś innym.

Pogodziliśmy się z tym i zachęcamy was do korzystania z narzędzi, jakie zapewniają te firmy!

League wchodzi w nową dekadę

Gra rozpoczyna dekadę z przytupem: przez przebudowanie elementarnych części League of Legends. Widzimy to między innymi przez planowane zmiany sklepu, które powinniśmy zobaczyć w nadchodzącym przedsezonie.

Kluby były funkcjonalnością, którą rozwijał zewnętrzny deweloper. Okazuje się, że ten przestał nad nią pracować.

Niestety zewnętrzne elementy tej technologii nie są już wspierane przez oryginalnego dewelopera i w rezultacie zaczęły ulegać temu, co dotyka każdą technologię z upływem czasu — degradacji.

Kluby nie są priorytetem Riotu

Firma postanowiła w tym roku przeanalizować priorytety, jakie powinny przybrać prace nad grą. Obecnym priorytetem Riotu jest walka z toksycznością, prace nad klientem czy rozwój systemu przedmiotów. Kluby do nich nie należą.

Riot: “Discord to świetna alternatywa dla naszego obecnego systemu Klubów”

Riot Games informuje o nawiązaniu współpracy z Discordem. Więcej informacji na temat tej współpracy poznamy już niedługo.

W najbliższych miesiącach, zanim oficjalnie zamkniemy Kluby, podamy więcej informacji. Naszym celem jest maksymalne ułatwienie wam założenia serwera Discord, zaproszenia na niego innych członków Klubu i dalsze wspólne granie w League bez przestojów.

Kluby znikną z gry w przedsezonie, czyli pod koniec 2020 roku.