r.

Kluby już są!

W końcu! Długo zapowiadane przez Riot w przedsezonie Kluby zostały wprowadzone do gry! Przeczytaj jak działają i wyglądają!

Kluby to tworzone przez graczy grupy, które są zarządzane przez graczy. Można to porównać do grup na Facebooku, tylko że te tworzone są w kliencie LoL-a. Zastępują one Chat Roomy, na których głównie roiło się od oszustów “oferujących” darmowe RP i zastępów AFK graczy, którzy nigdy nic nie pisali. Zostały usunięte z gry a szumnie zapowiadane przez Riot w przedsezonie Kluby zajęły ich miejsce.

 • Zobaczcie jak działają i jakie są zasady ich tworzenia.
 • Przeczytajcie do czego mogą się przydać,
 • A na końcu pochwalcie się swoimi tagami, powymieniajcie zaproszeniami i dołączcie do siebie

Mamo! Idę do klubu z kumplami!

Kluby są społecznymi grupami, którym nazwy (muszą być unikalne) nadają sami gracze. Oni również je organizują i kontrolują. Pomysł polega na tym, abyście mogli powiększać liczbę dostępnych w danym momencie znajomych.

Każdy klub od początku zapewnia stały pokój czatowy, którego zawartość jest zapamiętywana nawet po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu się, dla wszystkich członków klubu. Takie centrum społeczne ułatwia podtrzymywanie znajomości i oczywiście zapewnia miejsce do organizowania gier.

Przywódcy klubów mają dostęp do pełnego zestawu narzędzi służących do moderacji, które pozwalają im zapraszać i usuwać członków w każdym momencie. Przywódcy mogą podzielić się zadaniami związanymi z zarządzaniem, odblokowując możliwość zapraszania i usuwania członków wybranym oficerom.

Każdy Klub może mieć nadany mu tag, który będzie się wyświetlał w kliencie gry, podczas wybierania bohaterów w kolejce, na ekranie ładowania i w trakcie samej gry.

Kluby - gameplay

Obecnie Kluby mają limit pojemności 50 osób, jednak bardzo prawdopodobne jest, że w późniejszym czasie Riot zwiększy tę liczbę.

Jak stworzyć własny Klub? W prawym dolnym rogu klienta gry, zamiast Chat Roomów, pojawiła się ikonka Klubów. Klikając w nią wyświetla się wam lista waszych Klubów, możliwość stworzenia nowego, a także wybór tagu, jaki ma się wyświetlać przy waszym nicku w grze.

Kluby - ikona

Podsumowanie informacji

 • Każdy może być administratorem tylko jednego Klubu
 • Każdy może należeć do maksymalnie trzech Klubów
 • Każdy może być moderatorem (oficerem) w każdym Klubie, do którego należy
 • Klub obecnie może zawierać 50 osób
 • Klub może posiadać tag, od 2 do 5 znaków
 • Nazwa Klubu i tag muszą być unikalne
 • Zapraszać można tylko osoby z listy znajomych
 • W opcjach Klubów można wyłączyć pokazywanie tagu przy waszym nicku

Do czego Kluby mogą się przydać?

Przede wszystkim do komunikacji z graczami. Sam mam kilku znajomych w LoL-u, których nie znam osobiście, z którymi nie wymieniłem się kontaktem na Facebooku czy numerem telefonu, a chcemy pograć turnieje, albo pełne premady w piątkę i nie mam kontaktu do tych osób

Mogą zrzeszać ludzi lubiących danego bohatera, rolę w grze, fanów poszczególnych drużyn.

Niektóre tworzone będą by budować dyskusje o esporcie, ligach, turniejach i rozgrywkach.

Na pewno powstaną Kluby lokalne, gromadzące ludzi z danego portalu, lokalnego turnieju, miasta.

Możecie stworzyć dowolny Klub i używać go w dowolnym celu. Możliwości są nieograniczone.

Mój klan, moj klub, mój tag, moja ekipa

Tag! Tag jest bardzo ważny, pokazuje gdzie należycie, z kim się identyfikujecie. Warto pomyśleć nad tagiem własnego Klubu. Widziałem już zapowiedzi graczy na tworzenie Klubów z tagami TSM, Faker, Insec, Akali, Riven, SoloQ, Kappa, Miau, NA, EUNE, Master i wiele wiele innych.

How2Play ma już swój Klub. Mi osobiście udało się stworzyć kilka: dla mojej drużyny, dla ludzi stresujących się rankedami i grupę zrzeszającą junglerów na EUNE. Czekam aż można będzie pomieścić więcej niż 50 osób.

Kluby - przykłady

Pochwalcie się Waszymi tagami w komentarzach. Z wielką chęcią przeczytam jakie Kluby stworzyliście, jakie nadaliście im tagi. Czy to są Kluby zabawne, memowe, zrzeszające mainów konkretnej postaci, fanów danej drużyny, czy może Waszej drużyny, czytelników How2Play.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]