r.

Ukryte OP postacie?

League Of Legends ciągle ewoluuje, dążąc do doskonałości. Nic dziwnego więc, że gracze poszukują coraz to nowych ścieżek, które zaprowadzą ich do zwycięstwa.

Znany prawdopodobnie wszystkim fanom LCS gracz Gravity Gaming – Keane także znalazł swój dość oryginalny styl gry. Mianowicie AP Nasus. Tak, dobrze przeczytaliście, AP Nasus. W erze tanków Ultimate Nasusa jak najbardziej się sprawdza. Jego skalowalnie z Ability Power i zadawane procentowe obrażenia potrafią powalić niejednego śmiałka. Ponadto mocny obszarowy poke z [E] i niesamowite obrażenia z [Q] – wzmocnionego przez efekt Czaroostrza, potrafią natychmiastowo zbić znaczną ilość HP.

kanaesingle Winstreak

 

Kolejną tym razem byłą gwiazdą LCS jest Alex Ich. Podobnie jak Keane ten też odkrył coś ciekawego. AP Gankplank. To kolejna dziwna postać, która radzi sobie całkiem całkiem. Nasze ulubione cytruski mają dobre skalowanie z Ability Power. [Q] – wzmocnione przez efekt Czaroostrza i dodatkowe obrażenia z Echo Luden zadaje ogromne obrażenia. Wystrzegać trzeba się także jego Ultimate. Zadaje ono bowiem obrażenia maksymalne równe: 1155 (+140% Mocy Umiejętoności) !! Nie trzeba chyba mówić, że to boli.

Obie te postacie łączy jeden przedmiot. Mianowicie przeznaczony pierwotnie do junglowania item z niebieskim wzmocnieniem. Został on zmieniony stosunkowo niedawno. Aplikuje on teraz efekt Czaroostrza, które zadaje 75% bazowego ataku (+30% AP). Obrażenia zadawane są obszarowo, w mniej więcej takim zasięgu jak lodowa rękawica. Niby nic takiego, ale warto zwrócić uwagę na to, że po użyciu umiejętności następny podstawowy atak zadaje wzmocnione obrażenia magiczne! Jest to ważne, ponieważ grając postacią wykorzystującą AP jako główny przelicznik powinniśmy składać także magiczną penetrację.

xLU4rFq

 

Dajcie znać w komentarzach, czy wam też udało się trafić na OP postacie budując je inaczej niż standardowo.