r.

Tier lista tanków

Lubisz grać twardymi postaciami? Specjalnie dla Ciebie przygotowałem listę warriorów, którymi najbardziej opłaca się grać. Jeżeli chcesz piąć się wyżej, i wyżej, w rankingu, polecam zapoznać się z artykułem. Najświeższa Tier Lista Tanków!

Warriorzy to moja profesja! Łącznie mam nimi, o ile się nie mylę, 109 level. Moim ulubionym jest Tyrael, którym osiągam powoli 16 poziom. Zastanawiasz się, czy przygotowana przeze mnie lista jest rzetelna? Może, choć zdaje sobie sprawę, że to nie znaczy bardzo wiele, przekona Cię to, że tankami gram prawie od zawsze (również podczas mojej kilkuletniej przygody z LoL-em), a rank 1 w HotSie posiadam już dawna. Dodatkowo posiłkuję się wiadomościami ze strony Hotslogs oraz Tentonhammer.

Tier Lista Tanków

tier lista tanków

 Tier 1
Diablo  |  Johanna

Diablo – nie należę do entuzjastów tego warriora, ale nie mogę odmówić mu mocy. Głównym atutem czerwonego przyjemniaczka są bardzo silne ganki. Diablo trzeba grać agresywnie, jest on wytrzymały, więc spokojnie sporo zniesie, a szarża [Q] i przerzucenie [E] sprawiają, że ucieczka przed nim do najłatwiejszych nie należy. Dodatkowo oba jego ultimate’y są potężnymi spellami podczas Team Fight’ów, nawet jeśli same w sobie niewiele zrobią, to na pewno przeciwna drużyna odczuje, że wkradł się chaos, co wpływa negatywnie na pozycje.
Johanna – aktualnie mój ulubiony tank. Wytrzymała, odporna na CC, z dużym AoE DMGem (często jestem pierwszy w obrażeniach). Typowy czołg. Solidny, ciężki do zatrzymania, dobrze “siedzi” na carry, [R] wygrywa wiele walk. Wiele o pani paladyn napisać nie mogę, po prostu dobra firma!

 Tier 2
ETC  |  Sonya  |  Muradin

ETC – twarda krówka z ciekawą pasywką, która dobrze zgrywa się z auto atakującymi postaciami. Główną siłą taurena jest oczywiście Ult! (ETC ma jednego ultimate’a. Jest nim  Pogo/Moshpit). Maszyna do wygrywania TF’ów jednym skillem.
Sonya – agresywny wojownik. Nie jest typowym tankiem, ale do glass canonów nie należy. Nieoceniona przeciwko postaciom typu Li-Ming. “Zdjęcie” jej z carry jest ciężkie, a ona sama potrafi zająć się dpsami w kilka chwil.
Muradin – swojski krasnolud, który podczas trwania Avatara [R] zniesie wszystko. Po delikatnym nerfie nieco stracił, ale nadal to dobry pick. Dobrze rzucony Młot [Q] to zmora dla miękkich postaci. Jego obniżanie attack speed’a z W to uciążliwy efekt dla wszelkich Raynorów i Illidanów. Ogarnięty Muradin rzadko umiera i jest bardzo męczący dla przeciwnej drużyny.

Tier lista tanków

Tier 3
  Leoric  |  Anub’arak  |  Arthas  |  Cho  |  Tyrael  |  Stitches

Leoric – pick, który bardzo lubię, jednak… Niestety nie wnosi bardzo wiele. Dość sytuacyjny (świetnie ssie postacie z dużą ilością HP). Nie jest zły, ale są lepsi bohaterowie.
Anub’arak – może porównanie go w ten sposób nie jest najtrafniejsze, ale chodzi mi o ogół… Taka słabsza Johanna. Przyzwoite obszarowe obrażenia, przyjemna do gry ilość HP, CC jest jak na tanko przystało, ale brakuje mu TEGO CZEGOŚ!
Arthas – moim zdaniem to bardzo specyficzny wojownik. W dobrych rękach jest silny, ale ciężko powiedzieć za co jest odpowiedzialny. Na pewno nie można odmówić u sustain’u.
Cho – Cho’Gall jest na tyle innym pickiem, że nie do końca wiem, co w nim złego. Bardzo bolą go procentowa obrażenia.
Tyrael – aniołek to cholernie mobilny bohater. Dobrze focusuje, jest tankiem, daje bańkę… właśnie tutaj pojawia się jego problem. Tyrael jest do wszystkiego i przez to jest do niczego.
Stitches – bohater z bardzo dużą ilością HP. Silny AoE dmg. Dobry Hook wygrywa gry. W odpowiednich rękach jest ponadprzeciętny, ale czasem wymaga nieco szczęścia.

Tier 4
Artanis  |  Chen  |  Rexxar

Artanis – wojownik, którego lubię, ale gram nim z ogromnym bólem. Mecz nim, tak naprawdę, zaczyna się od 16lvl, a jego E w 90% przypadków nic nie zrobi, albo wręcz Cię zabije.
Chen – przyjemnie się nim gra, ale nie wnosi nic.
Rexxar –  wybaczcie, ale Rexxarem nigdy nie grałem. Zupełnie nie przekonuje mnie pomysł na tę postać, chociaż widziałem osoby, które naprawdę dobrze sobie nim radzą.

Odpowiada Ci moja Tier Lista Tanków? Którym gra Ci się najlepiej?

[latest_posts category=”heroesofthestorm” count=”9″]