r.

Najnowsze wskazówki z PBE zdradzają nowy album muzyczny, powrót przedmiotów… i coś więcej o Tellstones

The Music of League of Legends - Volume 2, powrót Atma's Impaler, Wriggle's Lantern, Heart of Gold, Force of Nature i Philosopher's Stone oraz kilka słów o grze Tellstones, którą szczególnie upodobali sobie mieszkańcy Runeterry. Wszystkie poszlaki wskazały nam najnowsze wskazówki ekranu ładowania gry.

Wskazówki ekranu ładowania

Co jakiś czas Riot Games dodaje nowe wskazówki do ekranu ładowania. Często odnoszą się do historii postaci, całej Runeterry, niejednokrotnie zwracają uwagę na to, by się wyluzować i nie przejmować grą, która ma na celu zapewnić rozrywkę, a nie niepotrzebne stresy.

Najnowsze wskazówki dodano w 9.20 cyklu PBE z 24 września. Jedne odnoszą się do serii PROJECT, inne do serii Dark Star/Odyssey, sporo przypomina o ważnych momentach e-sportowych w Lidze, a jeszcze inna informuje, że autorem wszystkich tych wskazówek jest WILLUMPBOT, obecnie najbardziej przełamująca czwartą ścianę wypowiadanymi przez siebie kwestiami skórka dla Nunu i Willumpa…

Pojawiło się jednak kilka wskazówek, które szczególnie zadziałały na moją ciekawość. Jedna zdaje się zapowiadać drugą część albumu z muzyką z League; druga zapowiada powrót emerytowanych przedmiotów; trzecia rzuca więcej światła na Tellstones, prawdopodobną nową grę, na którą czeka cała redakcja H2P.

league of legends wskazówka tip ekran ładowania wczytywania loading screen

Nowe utwory muzyczne

The Music of League of Legends – Volume 2

The Music of League of Legends – Volume 1 zostało wydane w 2015 roku. Volume 1?!

Źródło: wskazówka gry (PBE 24 września)

Volume 1 zostało wydane również po pięciu latach istnienia gry. Pojawienie się The Music of League of Legends – Volume 2 po dziesięciu latach – to musi być to! Zwróćcie uwagę na zdziwienie przy “volume 1”.

Poniżej odsłuchacie volume 1 z 2015 roku.

Powrót przedmiotów

Atma’s Impaler, Wriggle’s Lantern, Heart of Gold, Force of Nature oraz Philosopher’s Stone są obecnie “przedmiotami na emeryturze”, które kiedyś powrócą.

[Źródło]

Z jakiej okazji dawne przedmioty mogłyby powrócić? Event z okazji 10-lecia? A może przywrócą je na ARURF-a, podobnie jak Deathfire Grasp (i inne itemy) na Nexus Blitza? A może powrócą w zupełnie innej formie (jak np. Sparring Gloves w TFT korzystające z wyglądu istniejącego na SR Brawler’s Gloves) i inną funkcją? Może nie powrócą na Summoner’s Rift, a do Potyczek Taktycznych? Tyle pytań… tak mało odpowiedzi…

Przypomnijmy sobie wymienione we wskazówce przedmioty.

Atma’s Impaler

Usunięty z SR w patchu 4.20, z gry w 4.21.

  • Koszt: 2300 szt. złota
  • Statystyki: +45 pancerza, +15% szans na trafienie krytyczne
  • Pasywnie: zapewnia AD równe 1,5% maksymalnego zdrowia nosiciela.

Ciekawostki:

  • Według leagueoflegends.fandom.com nazwa przedmiotu nawiązuje do Ultima Weapon (oryinalnie nazywanej “Atma Weapon”) z Final Fantasy VI. Miecz zadawał obrażenia zależne od zdrowia bohatera.
  • Przedmiot powrócił na Nexus Blitz jako Atma’s Reckoning (zmieniono mu ikonę, ale pozostawiono podobne działanie: pasywnie zapewniał [0,5%-2,5% zależnie od poziomu postaci] dodatkowego AD wtedy, gdy nosiciel znajdował się w walce).

Wriggle’s Lantern

(stara ikonka)

(nowa ikonka – wersja z Nexus Blitz)

Usunięty z gry w patchu 4.20.

  • Koszt: 1800 szt. złota. (oryginalny), 1650 szt. złota (wersja z Nexus Blitz).
  • Statystyki: +25 AD, +20% AS, +12% life steal, +10% spell vamp (Nexus Blitz).
  • Aktywnie: umieszcza warda w wybranej lokalizacji (180 s cd).

Ciekawostki:

  • Według leagueoflegends.fandom.com przedmiot nawiązuje do postaci Wriggle Nightbug z serii Touhou Project.
  • Poprzedni efekt przedmiotu zapewniał 40% złota więcej ze stworów.

Heart of Gold

Usunięty z gry w patchu 1.0.0.152 (przedsezon s3; wtedy też wydano Nami, jak i takie przedmioty, jak Liandry’s Torment, Sightstone czy dostępne do kupienia wzmocnienie Homeguard do butów – obecnie efekt Homestart pojawia się samodzielnie po 20 minutach i na początku gry. Jak tak o tym myślę, że kiedyś priorytetem było kupienie wzmocnienia butów, to złapała mnie nostalgia…).

  • Koszt: 825 szt. złota.
  • Statystyki: +200 HP.
  • Pasywnie: zapewnia +5 złota co 10 sekund.

Ciekawostki:

  • Zakup przedmiotu zwracał się po 27 minutach i 30 sekundach. Był najdroższym przedmiotem generującym złoto. Tak przynajmniej twierdzi leagueoflegends.fandom.com.
  • Jego ikona to skorupa żółwia. Być może znajduje się tu nawiązanie do “Gold Turtle Husband” (金龟婿, jīnguīxù). Jest to chińskie określenie bogatych mężczyzn. Kobiety marzące o życiu w dostatku poszukują przyszłego męża “ze złotym żółwiem” (lub “złotego żółwia”), który ma symbolizować najwyższy możliwy stan materialny małżonka. [źródło] Kto nie chciałby takiego partnera? W końcu ma Serce ze Złota. Tak, ta gra słów jest zamierzona.

Force of Nature

Usunięty z gry w patchu 1.0.0.152. Powrócił na Nexus Blitz oraz do Potyczek Taktycznych, gdzie służy do wyłączenia postaci z limitu jednostek na planszy.

  • Koszt: 2900 szt. złota.
  • Statystyki: +200% bazowej regeneracji zdrowia, +90 MR, +8% prędkości ruchu.
  • Pasywnie: regeneruje 1,5% maksymalnego zdrowia co sekundę.

Ciekawostki:

  • Przedmiot był połączeniem Warmog’s Armor i Spirit Visage. Ze względu na to, że zapewniał zbyt dużo statystyk (prędkość ruchu, MR, regeneracja HP), jego efekty rozdzielono na wymienione itemy.
  • Powrócił do Nexus Blitz w praktycznie niezmienionej formie.

Philosopher’s Stone

(ikonka Philosopher’s Stone)

(ikonka Nomad’s Medalion, tj. obecnego Philosopher’s Stone)

Przedmiot nie został oficjalnie usunięty z gry, ale przeszedł spore zmiany w patchu 3.14. Obecnie jest znany jako Nomad’s Medalion.

  • Koszt: 700 szt. złota.
  • Statystyki: +7 regeneracji zdrowia, +9 regeneracji many.
  • Pasywnie: zapewnia 5 szt. złota co 10 sekund.

Ciekawostki:

  • Przedmiot widoczny jest na splash arcie Bird of Prey Anivia. Dokładniej pisząc – w jej pazurach.

bird of prey anivia splash art

Tellstones

Król Santon z Demacii uniknął wojny domowej dzięki grze Tellstones, która uratowała tysiące istnień ludzkich.

Demacianie grają w warianty Tellstones zwane “King’s Gambit” na cześć Santona Wielkiego.

Pomimo popularności gry w Runeterrze wydaje się, że nikt nie wie, skąd się wzięło Tellstones

The Dauntless Vanguard gra we własną wersję Tellstones i używa jej do rozstrzygania sporów w szeregach.

[Źródło]

Przeprowadziliśmy duży research na temat tego, czym może być Tellstones. Użyliśmy tej nazwy jako drudzy w Internecie, tuż po tym, jak Riot Games zarejestrował nazwę jako swój znak towarowy. Kilka miesięcy później nazwa została zastosowana we wskazówkach gry – tych samych, które widzicie powyżej.

Wygląda na to, że Tellstones istnieje również w uniwersum Runeterry – co oznacza, że może być powiązane ze światem LoL-a. Czy Tellstones wyjdzie jako fizyczna gra planszowa? Komputerowa? A może jest to tytuł najnowszej bijatyki Riot Games? Niestety, wskazówki zapewniły nam więcej pytań niż odpowiedzi.

Polubcie nasz fanpage Tellstones na Facebooku, by mieć możliwie jak najbardziej aktualne informacje na temat Tellstones.