League of Legends r.

Tales of Runeterra: nowe filmy ze świata Runeterry. Dodatkowo: zwiastun z Akali i Shenem

Seria filmowa Tales of Runeterra pozwoli nam lepiej poznać świat Runeterry.

Mapa Runeterry

Kliknij, aby powiększyć.

Aktualna mapa świata "Runeterra"

Tales of Runeterra

Po grach, komiksach, książkach, serialu Arcane, Riot Forge i Tellstones nadeszła pora na nowe medium do przekazywania historii z Runeterry. Odbędzie się to za pomocą Tales of Runeterra, czyli krótkich filmów.

Filmy będą wydawane w ciągu roku. Zabiorą nas do różnych regionów Runeterry i pozwolą opowiedzieć nowe historie oczami różnych narratorów. Standardowo będziecie mogli zobaczyć je na How2Play tuż po premierze.

Kto pojawi się w filmach? Riot Ghostcrawler wspomina, że będą to “ulubione postacie i bohaterowie graczy League of Legends i Legends of Runeterra”.

Fragment pierwszego filmu

W filmie z Uniwersum w sezonie 10 ujawniono krótki fragment z pierwszego filmu. Widzimy w nim Akali i Shena w czasie spaceru po lasach Ionii. W pewnym momencie napotyka ich stwór, którego zaczynają atakować – być może jest to Brambleback (red buff) lub inny stwór z Runeterry? Za plecami Shena w 10 sekundzie filmu widzimy osobę, która utknęła pod przewalonym drzewem.

Thunderdome 2018 – Akali

Ciekawe, czy film będzie miał coś wspólnego z projektem Riotu z 2018 roku wydanym podczas thunderdome – wewnątrzfirmowego wydarzenia Riot Games, podczas którego w przeciągu paru dni zespół próbuje stworzyć coś na podstawie League of Legends – grę, filmiki, modele postaci.

Kogo możemy się spodziewać?

Domysły z How2Play

Wybraliśmy po trzy (w miarę możliwości) najciekawsze i popularne postacie z każdego regionu, które mogłyby się pojawić w następnych produkcjach w ramach Tales of Runeterra.

Są to postacie powiązane z danym regionem.

Bandle City

Yuumi, Tristana, Teemo

Bilgewater

Pyke, Miss Fortune, Illaoi

Demacia

Kayle, Morgana, Fiora

Ze względu na to, że Sylas, Garen i Lux pojawiają się już w komiksach (Komiks: Lux) oraz w licznych cinematicach (zwiastun 10 sezonu), wydaje się wątpliwe, że pojawią się w kolejnym filmie.

Całkiem możliwą kandydatką do filmu wydaje się też Vayne.

Freljord

Ashe, Lissandra, Sejuani

Choć pojawienie się filmu z Volibearem i Ornnem byłoby naprawdę świetnym ruchem dla fanów tych dwóch gigantów, wydaje się, że nie byłby to zbyt… marketingowy duet. Ile już dni Ornn czeka na skórkę?

Ionia

Shen, Akali

Akali i Shena możecie zobaczyć we fragmencie klipu wyżej. Jest to potwierdzone, że to z nimi dostaniemy kolejny film.

Ionia jest regionem z najpopularniejszymi bohaterami w grze. To właśnie tam mieszkają też Vastajowie, rasa, której bohaterowie cieszą się szczególnym zainteresowaniem graczy. Kto nie chciałby obejrzeć kolejnego filmiku z Xayah,   Rakanem, Ahri, a może i Settem?

Ixtal

Rengar, Nidalee, Qiyana

Noxus

Katarina, Darius, Draven

Ciekawe mogłoby być zobaczenie Swaina i Talona.

 Dravena, brata Dariusa, widzieliśmy już w teledysku Awaken.

Piltover

Caitlyn, Camille, Ezreal

Raczej nie będzie to Vi (jej może dotyczyć serial Arcane).

Void

Kai’Sa, Kha’Zix

Shurima

Azir, Sivir

Targon

Diana, Leona, Pantheon

Prawdopodobna wydaje się również Zoe.

Shadow Isles

Mordekaiser, Kalista,

Zaun

Urgot, Singed

Raczej nie będzie to Jinx (jej może dotyczyć serial Arcane) oraz Ekko (otrzymał komiks, otrzyma grę CONV/RGENCE, a potem prawdopodobnie znowu komiks).