League of Legends r.

Jakie skórki mógł zapowiedzieć filmik “Reimagining Pantheon”? Evelynn otrzyma kolejnego skina?

Co może przynieść nam druga połowa 2019 roku? Jakie skórki mogą otrzymać Kayle i Morgana?

Reimagining Pantheon

Długo oczekiwany rework Pantheona wszedł na serwery live w aktualizacji 9.16. Przy okazji ujawnienia bohatera, jego motywu muzycznego i historii, Riot poczęstował graczy krótkim filmikiem z prac nad Pantheonem. Zwróćcie uwagę na wydruki przytwierdzone do ściany w 0:28 minuty filmu, bo właśnie tam ukryto pewną wskazówkę.

Ewentualnie przescrollujcie to i spójrzcie na screen niżej.

Ściana z wydrukami

Na ostatnim planie, czarnej ścianie, widzimy kilka poziomych plakatów, które od razu powinniśmy rozpoznać. W kolejności od lewej są to: Zoe (najbardziej oddalona od reszty), następnie Kayle i Morgana (wspólny splash art bohaterek został wydrukowany dwukrotnie), Evelynn, Neeko i Sylas.

Wszystkie przedstawiają bazowe splashe bohaterów.

Kliknij, aby powiększyć

Czy ma to jakieś znaczenie? Riot Games to firma, która dała się poznać głównie dzięki nieoczywistym zapowiedziom i podsycaniu ciekawości graczy.

Wywieszone splash arty w miejscu, w którym pracują projektanci gry, musi coś oznaczać. Jakąś standaryzację pracy, coś, co zasygnalizuje całej ekipie, nad czym dokładnie skupia się zespół w danym momencie. Nie bez powodu grafiki znajdują się w bardzo widocznym miejscu z różnych stron pomieszczenia. Gdyby pełniły funkcję ozdobną, raczej nie wydrukowano by ich na zwykłym drukarkowym papierze.

Może chodzi tylko o zbalansowanie tych bohaterów? Splash arty znajdują się w miejscu, w którym znajdują się również projektanci grafik do gry. Tyle wystarczyło graczom, by mieć pewność, że na ścianie są wydruki splashów postaci, nad którymi trwają prace przy nowych skórkach.

Jakich skórek możemy się spodziewać?

Przypomnijmy, którzy bohaterowie pojawili się na ścianie w filmiku o Pantheonie:

  •  Zoe,
  •  Kayle,
  •  Morgana,
  •  Evelynn,
  •  Neeko,
  •  Sylas.

Zoe i Neeko otrzymały w tym roku skórki Star Guardian.

Wspólny splash art Kayle i Morgany został zaktualizowany na PBE w cyklu 9.17 z 22 sierpnia: zupełnie zakryto w nim widoczną zza hełmu twarz Kayle. Istnieje podejrzenie, że graficy pracujący nad nową skórką dla sióstr zauważył kilka niedoskonałości na podstawowym splashu, więc – przy okazji – postanowili go poprawić.

Do końca roku pozostało niewiele czasu… i tematyk skórek, które mogą pojawić się w tym roku. Pewnikiem są skiny z serii muzycznej (True Damage?), Harrowing oraz Snowdown. Kto wie, być może czeka nas jeszcze jedna, niezapowiedziana linia skórek?

Kto może dostać skórkę?

Prestiżowe (przeciek z Gareny)

Według tego przecieku z serwerów Gareny, do końca 2019 roku następujące postacie otrzymają prestiżową edycję swojego najnowszego skina: Miss Fortune, Thresh, Riven, Qiyana i Lee Sin. Żadna z nich nie jest tą, która znajdowała się na riotowej ścianie.

Garena jest serwerem półprywatnym: opublikowane tam informacje o prestiżowych skórkach możemy ocenić dopiero, gdy skończy się ten rok. Ten wyciek nie jest pewny! Jak dotąd z całego przecieku sprawdził się skin dla Neeko (Star Guardian) – przy czym został on zapowiedziany w leaku z Gareny.

Seria muzyczna

Prawdopodobnym członkiem nowego muzycznego zespołu w świecie Runeterry będzie “niestandardowy strzelec”, który powinien zostać ujawniony w okolicach Worlds 2019 (które odbędzie się w Europie, m.in. w Niemczech – kupiliście już bilety?).

Najmniejszą szansę na nowego muzycznego skina mają Evelynn (zespół K/DA) i Kayle (zespół Pentakill).

Gracze teoretyzują, że kolejny zespół Runeterry będzie składał się ze “słodkich ciasteczek”, do których pasuje m.in. Sylas. Liczą również na ujrzenie odrobiny odsłoniętego ciała Varusa, Kayna czy Ekko bądź Ezreala (ten to dopiero musi mieć zajęty terminarz ze względu na ilość uniwersów, w których występuje!). Czy “męska wersja K/DA” stanie się faktem? Zobaczymy. Jak dotąd wiele wskazuje na to, że “True Damage” będzie zespołem z utworem (utworami?) w stylu elektronicznym. Żadnej z tych informacji nie jesteśmy jednak pewni. Pamiętajcie – to wciąż tylko spekulacje.

Harrowing

Z okazji runeterrańskiego odpowiednika świąt Halloween istnieje podejrzenie, że w tym roku ujrzymy skórki z serii Death Sworn lub Zombie.

Sylas wydaje się silnym kandydatem do obydwu tych tematyk. Mógłby z łatwością się odnaleźć w obydwu uniwersach.

Morgana posiada skórkę Bewitching wydaną z okazji Harrowing, dlatego mało możliwe, że dostanie drugą taką. Jednak jej siostra-rywalka, Kayle, jeszcze nie otrzymała skina z tej tematyki… podobnie jak Evelynn, uwodzicielski sukkub o przerażającym obliczu.

Nie możemy wykluczyć, że Harrowing może się w ogóle nie odbyć, a zamiast tego otrzymamy nieco bardziej… casualowy zestaw skórek (przykładowo – w tym roku zamiast Pool Party otrzymaliśmy skórki i wydarzenie Arcade).

Snowdown

Zimowe święta w Lidze obchodzone są w duchu tradycji wydawania tematycznych skórek. Pierwsza skórka Neeko była z serii nawiązujących do Snowdown – Winter Wonder.

W tym roku możliwe jest, że skórki będą bardziej w stylu tradycyjnych świąt, tych obchodzonych poza Runeterrą i (żyjemy nadzieją) – Ornn dołączy do grona riftowych mikołajów, jak Braum, Gragas czy Draven?

Ornn jednak nie pojawił się na riotowej ścianie. Nie widzę przeciwwskazań, żeby którykolwiek z bohaterów miał nie otrzymać skórki na Snowdown. Przy okazji – bardzo chętnie zobaczyłbym walkę na śnieżki Kayle i Morgany wraz z powrotem trybu Król Poro.

Wśród spekulacji pojawiła się inna interesująca propozycja: seksowna Christmas Eve-lynn, na wzór Slay Belle Katariny czy Candy Cane Miss Fortune. Skórka, która – zainspirowana fenomenalnymi aranżacjami Sneaky’ego – ponownie rozgorzałaby wyobraźnię fanów tak bardzo, jak przy okazji premiery Neeko (duże #pdk). Tylko czy jest to wizja możliwa do spełnienia w oczach skandalu seksistowskiego w Riot Games? Na ten moment decyzja, choć początkowo mogłaby być bardzo miło przyjęta przez graczy, byłaby dolaniem oliwy do ognia. Beczki oliwy.


Niezależnie od tego, czy w tym roku pojawi się długo oczekiwany skin do Ornna, czy kolejny ciuch w garderobie Ezreala, mamy nadzieję, że Riot da z siebie wszystko. Harrowing i Snowdown co roku wzbudzają wielkie emocje, a zeszłoroczny debiut K/DA zachwycił nawet tych, którzy nie mieli żadnej styczności z LoL-em.

W tym roku gra będzie obchodzić swoje dziesiąte urodziny – mamy olbrzymie nadzieje na to, że impreza okaże się wyjątkowo wybuchowa, zaskakująca… i koniecznie z ARURF-em!