League of Legends r.

Riot planuje sześć kolejnych serii komiksów

Sześć komiksów?! Zdecydowanie nie będziemy się nudzić!

Zobacz też:

Sześć nowych serii komiksów

Rioter WAAARGHbobo zapowiadał, że w 2020 roku zobaczymy trzy nowe serie komiksów. To jednak nie będzie koniec współpracy Riotu z Marvelem. Riot Astryx przekazał kolejną informację na temat komiksów:

Obecnie tworzymy/planujemy około sześciu serii. Są one na wczesnym etapie, jednak mam nadzieję, że na początku przyszłego roku będę mógł podzielić się większą liczbą szczegółów.

Pamiętajmy, że nie wszystkie serie muszą pojawić się w 2020 roku.

Jakiej tematyki możemy się (nie) spodziewać? Rioter zdradził, że obecnie nie jest nic planowane na temat Dzieci Pustki, czyli istot pochodzących z Pustki, których mistrzami są Obserwatorzy. Dzieci Pustki w League of Legends to Cho’Gath, Kha’Zix, Kog’Maw, Rek’Sai i Vel’Koz.

Jak Riot wybiera postacie do komiksów?

Astryx wyjaśnił, że wybór następuje na podstawie burzy mózgów, zazwyczaj prowadzonej przez osobę odpowiedzialną za produkt i redaktora.

Rioterzy dyskutują na temat tego, którzy bohaterowie mają potencjał w kontekście dostarczenia graczom znaczącej historii lub posunięcia fabuły w uniwersum. Analizowane są też trendy biznesowe i oczekiwania graczy.

W kolejnych latach Riot chce też stworzyć komiksy na temat nieco zaniedbanych w kontekście lore postaci, by również opowiedzieć ich historie.

Dotychczasowe komiksy

Komiks z Zedem (w trakcie)

  • Część I
  • Część II – planowana na czwartek, 12 grudnia

Komiks z Lux

Komiks z Ashe