League of Legends r.

Trzy nowe serie komiksów w 2020 r.

Przynajmniej trzy nowe serie komiksów będą dostępne w sprzedaży w 2020 roku. Nad ich klimatem będzie czuwać Marvel Studios, dokładnie tak, jak w poprzednich dwóch seriach.

Ashe: Warmother (Ashe: Wojmatka)

Pierwszy komiks wydany we współpracy Riot Games z Marvel Studios. Opowiada o Ashe i jej matce, fanatycznie poszukującej Tronu Avarosy, którą krótko można opisać jako chodzącą “po trupach do celu”.

Wydanie fizyczne i wszystkie części komiksu Ashe: Wojmatka dostępne tutaj.

Wychowana w zamarzniętej dziczy Freljordu Ashe jest Zrodzoną z Lodu – wojowniczką obdarzoną szczególną więzią z jej dziką ojczyzną. Większość przepowiada Ashe wspaniałe przeznaczenie, gdyż jest córką fanatycznej Wojmatki swojego plemienia, ale ona niechętnie przyjmuje brutalną odpowiedzialność przywództwa i srogie tradycje jej ludu.

Lux

Pięciotomowy komiks pokazujący z innej perspektywy wydarzenia zawarte w historii Sylasa, który został złapany przez łowców magów, jednak uciekł z demaciańskiej niewoli z pomocą Lux.

Demacia to spokojna utopia, w której panuje porządek. Utrzymanie tego porządku za wszelką cenę to zadanie łowców magów, którzy polują na każdego, kto używa zakazanej magii. Pochodzącej z szanowanej rodziny szlacheckiej LUXANNIE „LUX” OBROŃCZYNI KORONY dane jest życie pełne przywilejów — lecz skrywa ona okropną tajemnicę. Gdy jej własne świetliste moce dają o sobie znać, Lux musi zdecydować, czy stoi po stronie swojego brata GARENA i demaciańskiej klasy rządzącej… czy po stronie uciskanych magów, wyrzutków społeczeństwa.

Poznaj wszystkie części komiksu z Lux.

[Komiks o Zedzie]

Seria ma przedstawiać Zeda polującego na ioańskiego zabójcę. Jakiego zabójcę? Tego nie wiemy. Patrząc po historii postaci, możemy podejrzewać, że może chodzić o Akali, być może Kayna… a może postać, której zupełnie się nie spodziewamy? Riot lubi zaskakiwać: oprócz ujawniania twarzy postaci po kilku latach, pojawia się coraz więcej historii, które mają zmienić nasz sposób postrzegania Runeterry.

Początkowo spekulowano, że ścigany przez Zeda zabójca zostanie wydany jako nowy bohater po Magicznej Kotce – Riot otwarcie stwierdzał, że po Yuumi w grze pojawi się zabójca. Tym zabójcą okazała się Qiyana, Cesarzowa Żywiołów, pochodząca z Ixaocan na wschód od Shurimy. Czyli regionie zupełnie niepowiązanym z Ionią.

W pracach nad komiksem wezmą udział osoby odpowiedzialne za serie “Ashe: Warmother” i “Lux”.

Pierwszy tom serii powinien pojawić się jeszcze w tym roku, prawdopodobnie pod jego koniec.

Pozostałe trzy niezapowiedziane komiksy w 2020 roku

Wiemy o nich dokładnie tyle, że są w planach. O kim mogą być i co mogą przedstawiać? Możemy spekulować, że pojawi się komiks z Dariusem/Katariną (Noxus), Camille (Piltover), postaciami z Shurimy, a może też Bandle City. Tak naprawdę możemy przypuszczać każdy region Runeterry.

Riot Games informował, że planuje wydawać jeden komiks miesięcznie. Dotychczasowe serie składały się z pięciu części. Czy w środku roku możemy liczyć na dłuższą serię? Przekonamy się.

Tymczasem musimy czekać…