League of Legends r.

Rekord najdłuższej gry w LoL-a pobiła… piosenkarka. Kinumi Cati z dwoma rekordami Guinnessa za Ligę Legend

Cosplayerka, piosenkarka, modelka, influencerka. Jeżeli graliście w Final Fantasy lub World of Warcraft, możecie kojarzyć ją ze względu na jej dwa inne rekordy Guinnessa.

Kinumi Cati z dwoma rekordami Guinnessa

Jak informuje portal Gry-Online.pl, hiszpańska piosenkarka i modelka Hecaterina Kinumi Iglesias pobiła nie jeden, a dwa rekordy Guinnessa. Spędziła 30 godzin w grze w League of Legends, dzięki czemu ustanowiła rekord grania bez przerwy w LoL-u oraz w grach MOBA.

Jej rozgrywkę można było obserwować w niderlandzkiej miejscowości Delft, w Hotelu Shanghai, gdzie obok dwóch naocznych świadków ustanawiała rekord do momentu, gdy powstrzymała ją “nagła przerwa techniczna w grze”.

O swoich zamiarach informowała 14 lipca 2019 r. za pomocą Instagrama, gdzie napisała że “w przyszłym tygodniu” postanowi pobić swój piąty i szósty rekord Guinnessa. 21 lipca opublikowała informację, w której oficjalnie przyznała, że zdobyła obydwa, dzięki czemu może pochwalić się łącznie sześcioma rekordami na swoim koncie.

Nie wiemy jeszcze, w jakich dokładnie godzinach zakończyła swój 30-godzinny maraton, jednak najprawdopodobniej zaskoczył ją jeden z nagłych hotfixów dla patcha 9.14 (lub sam patch), uznawanego za jednego z najbardziej zbugowanych od lat.

Kinumi Cati

Po latach spędzonych w Hiszpanii nazwisko Hecateriny Kinumi Eglise zostało przekształcone z “Eglise” na “Iglesias”. W przeszłości mieszkała w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Od lat żyje w Niderlandach.W jej życiu z pewnością nie brakowało odmiennych kultur: jej ojciec jest francusko-włoskiego pochodzenia, a matka to Brytyjka.

Jest dość niska – ma 155 cm wzrostu. Nie przeszkadza jej to jednak w karierze instagramowej modelki, cosplayerki, byciu gamerką i realizowaniu się w karierze muzycznej. Jej producentem jest powiązany z Warner Music Group mężczyzna o pseudonimie Costas.

Oprócz tego kobieta jest fanką Marvela, jej top 2 ulubionymi postaciami są Deadpool i Venom.

W tym roku zamierza wydać dwa single z Costasem. O wszystkich planach informuje na swojej stronie.

Rekordy Guinnessa pobite przez Kinumi Cati

Kinumi ustanowiła sześć rekordów.

  • Najdłuższy maraton gry w JRPG – Final Fantasy X – 38 godzin 6 minut.
    • Tym samym najdłuższy czas grania w Final Fantasy bez przerwy.
  • Najdłuższy maraton gry w MMORPG – World of Warcraft – 29 godzin 31 minut.
    • Tym samym najdłuższy czas grania w WoW-a bez przerwy.
  • Najdłuższy maraton gry w MOBA – League of Legends – 30 godzin ? minut.
    • Tym samym najdłuższy czas grania w LoL-a bez przerwy.

Od czasu ich ustanowienia rekordy za Final Fantasy oraz World of Warcraft zostały przebite przez inne osoby.

Na swojej stronie wymienia również jeszcze jedno ze swoich osiągnięć:

  • Największy wynik na pierwszym poziomie gry Angry Birds – 36 000, 9 miejsce na świecie w kategorii mieszanej i 1 w kategorii kobiet.

Rekordowe czasy gry w League of Legends

Na How2Play niejednokrotnie informowaliśmy Was o rekordowych czasach gry w League of Legends. Niektóre z nich zakończyły się tragicznie.

W 2015 roku opisaliśmy Wam, jak 24-letni Wu Tai umarł po 19-godzinnym maratonie gry w LoL-a. Będąc w ekranie wyboru bohatera, w pewnym momencie mężczyzna zaczął dławić się krwią. Zmarł, zanim otrzymał pomoc medyczną.

Wcześniej tego roku mogliście przeczytać o 23 godzinach spędzonych w Lidze Legend przez Chena Rong-Yu. Miał nadzieję na zdobycie dużej ilości IP/PZ (dawna waluta w grze, druga obok płatnych Riot Points, obecnie zastąpiona przez Niebieską Esencję i Pomarańczową Esencję). Tajwański serwer zorganizował wydarzenie, podczas którego możliwe było otrzymanie 400% IP za grę. Zdaniem lekarzy zmarł wskutek zatoru spowodowanego wielogodzinnym brakiem ruchu.

Na stronie guinnessworldrecords.com możemy przeczytać, że najdłuższy maraton gry trwał 138 godzin 34 sekundy. Rekord ustanowiła Carrie Swidecki z USA w 2015 roku. Kobieta spędziła w Just Dance 2015 równowartość prawie sześciu dni, od 11 do 17 czerwca 2015 r. Jest to niemały wyczyn, biorąc pod uwagę to, że jest to gra ruchowa.

E-sport posiada własne, również imponujące wyniki i rekordy. Najdłuższa gra trwała 94 minuty, był to mecz Jin Air Green Wings kontra SKT T1 w styczniu 2018 roku. W tej samej grze Teddy, ADC Jin Air Green Wings osiągnął rekordową liczbę 1465 CS-ów.

Jak bije się rekord Guinnessa?

Na każdą godzinę gry uczestnikom przysługuje około 10 minut przerwy, którą mogą wykorzystać na spełnienie podstawowych potrzeb fizjologicznych, rozgrzewkę, a nawet krótkie drzemki. Aby można było wpisać się w Księgę Rekordów Guinnessa, należy się zarejestrować przez specjalny formularz na stronie guinnessworldrecords.com, a następnie czekać na akceptację. Ustanawianiu nowemu rekordu muszą towarzyszyć naoczni świadkowie, którzy czuwają nad tym, by rozegrano to jak najbardziej fair i w prawidłowy sposób.

Dlatego, choć nie tak rzadko pojawiają się informacje o śmierci z powodu niewydolności organizmu przy kosmicznie długich maratonach gry, nie mogą zostać wpisane do Księgi Rekordów ze względu na brak świadków czuwających nad poprawnością ustanawiania rekordu.