Potyczki Taktyczne r.

Wild Rift, mobilne TFT i mobilny LoR – kiedy możemy się spodziewać mobilnych wersji gier?

"Wild Rift już w lutym!!", "Mobilny LoR w marcu!", "Mobilne TFT już JUTRO!"... Ile razy natknęliście się na takie informacje? Nie dajmy się ponieść emocjom. Choć sami z niecierpliwością wyczekujemy mobilnych wersji gier, to niestety obawiamy się, że będziemy musieli na nie poczekać nieco dłużej.

Mobilne TFT

Google Play

Oficjalnie

Mobilne Teamfight Tactics zostało zapowiedziane na połowę marca 2020 r. – wraz z wydaniem trzeciego zestawu TFT.

Nieoficjalnie (to tylko podejrzenia!)

Skoro trzeci zestaw TFT ma wejść na serwery live w połowie marca, prawdopodobnie nastąpi to w środę, 18 marca – wtedy bowiem zaplanowano aktualizację 10.6. Możliwe, że również wtedy udostępniona zostanie mobilna wersja Teamfight Tactics.

Mobilna wersja TFT otrzymała również aktualizację dziś, 1 lutego w Google Play – da się więc wyczuć przygotowania do wydania.

Mobilne Legends of Runeterra

Google Play

Oficjalnie

Z oficjalnej strony Legends of Runeterra wiemy, że mobilna wersja Legends of Runeterra ma zostać wydana nie wcześniej niż oficjalne wydanie gry. Nie spodziewajmy się więc mobilnego LoR-a przed końcem bety.

A kiedy koniec bety? Jeszcze nie wiadomo.

Nieoficjalnie (to tylko podejrzenia!)

Choć nie znamy jeszcze żadnych dat, warto zauważyć, że – podobnie jak mobilne TFT – mobilne Legends of Runeterra otrzymało aktualizację w Google Play 29 stycznia 2020 r. Prawdopodobnie Riot więc pracuje już nad mobilną wersją gry.

Najpewniej mobilny LoR pojawi się po mobilnym TFT. Małe szanse, żeby obie wersje zostały wydane jednocześnie – w końcu gry wzajemnie zabrałyby sobie część graczy przy wydaniu. Prawdopodobnie Riot będzie chciał też przetestować wersję mobilną na jednej grze, by nie popełnić tych samych błędów w kilku grach. Łatwiej wprowadzać poprawki do jednej gry niż do dwóch.

Wild Rift

Google Play

Oficjalnie

Z oficjalnych informacji wiemy, że Wild Rift ma być dostępne na iOS i Android pod koniec 2020 roku. W późniejszym terminie gra będzie dostępna na konsolach.

W wybranych regionach wcześniej mają rozpocząć się testy w wersjach alfa oraz beta.

Riot Draggles zdradził, że nie powinniśmy spodziewać się żadnych informacji na temat Wild Rift w lutym. Gra zdecydowanie nie jest jeszcze gotowa.

Nieoficjalnie (to tylko podejrzenia!)

Według jednego z przecieków Wild Rift ma się pojawić w trzecim kwartale 2020 roku – pamiętajmy jednak, że przecieki nie są wiarygodnym źródłem.

Najprawdopodobniej Wild Rift zostanie wydane po mobilnych wersjach TFT i LoR-a.