Potyczki Taktyczne r.

[Aktualizacja: 18 marca w patchu 10.6?] Mobilne TFT pojawi się w marcu w większości krajów

Znamy przybliżoną datę pojawienia się Teamfight Tactics na urządzeniach mobilnych!

Zobacz także

[Aktualizacja 18.02.2020 r.: Riot Mortdog poinformował, że między drugim a trzecim sezonem rankingowym TFT nie będzie przerwy].

TFT Mobile, czyli mobilne Teamfight Tactics (pl. Potyczki Taktyczne)

Mobilne TFT

W filmie “Teamfight Tactics w 2020 roku” rioterzy Dax i Mortdog zapowiedzieli nowości związane z Teamfight Tactics, które niedługo pojawią się w grze. Zapowiedziano premierę trzeciego zestawu TFT datowanego na połowę marca 2020 roku. Czyli zgodnie z naszymi podejrzeniami.

Teamfight Tactics na urządzenia mobilne pojawi się również w marcu 2020 roku. Jeden haczyk: Riot precyzuje, że premiera odbędzie się wtedy dla “większości krajów”. Prawdopodobnie obejmie to również Polskę. Warto o tym pamiętać.

Mobilne TFT powinno wystartować po premierze trzeciego zestawu TFT. Znajdziemy w nim m.in. serie skórek PROJECT, Star Guardian, Odyssey czy Pulsefire.

Wejdzie 18 marca?

Sezon a zestaw w TFT

Nowy sezon w TFT nie oznacza tego samego, co wejście nowego zestawu!

Między pierwszym a drugim sezonem Teamfight Tactics zachowano patch przerwy. Gdy drugi zestaw został wydany na serwery live, nadal mieliśmy pierwszy sezon. Nowy sezon rozpoczęliśmy wraz z następnym patchem po wydaniu nowych bohaterów. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju przedsezon w TFT.

Możliwe, że w przypadku zestawu trzeciego TFT Riot Games postanowi zrobić tak samo. Jeżeli tak, to zestaw 3. TFT zobaczylibyśmy już w patchu 10.6 planowanym na środę, 18 marca 2020 roku.

Sezon 3. TFT rozpoczęlibyśmy wtedy w patchu 10.7 planowanym na 1 kwietnia 2020 roku.

Chwila… 1 kwietnia? Coś czuję, że prima aprilis nie ominie też TFT.

Rioter Mortdog poinformował, że pomiędzy drugim a trzecim sezonem rankingowym TFT nie pojawi się przerwa w postaci całego patcha [źródło]. Prawdopodobnie więc wydanie trzeciego zestawu nastąpi w patchu 10.6 (planowanym na środę, 18 marca 2020 roku).

Prawdopodobne wymagania sprzętowe
mobilnego TFT

Gra powinna ukazać się na urządzenia z Androidem i iOS-em.

Możemy się domyślać, że wymagania sprzętowe mobilnego TFT będą podobne do tych z Wild Rifta, mobilnej wersji League of Legends.

Wymagania sprzętowe: Wild Rift (LoL Mobile)

Android

  • Model: Samsung Galaxy A7 (taki sam lub lepszy)
  • 1 GB RAM
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 410
  • GPU: Andreno 306

iOS

  • Model: iPhone 5S i kolejne

Teamfight Tactics w 2020 roku