Potyczki Taktyczne r.

Rankedy TFT powracają z hard resetem rang

Rankedy TFT zostały wyłączone wraz z wprowadzeniem patcha 9.22. Sezon Teamfight Tactics zakończył się wcześniej niż sezon na SR - ale też wcześniej pojawi się kolejny.

Kiedy wrócą rankedy?

Rankedy TFT powrócą już w patchu 9.23.

Reset rang

Wraz z powrotem rankedów Riot przeprowadzi hard reset rang (co oznacza, że wszyscy trafią do Irona) i soft reset MMR.

Dlaczego zdecydowano się na hard reset? Twórcy chcą zbadać, jak sprawdzi się całkowicie świeże podejście do gry rankingowej za każdym razem, gdy wprowadzany jest nowy zestaw.

W pierwszych pięciu grach rankingowych, które rozegramy w 9.23, nie będziemy tracić LP (niezależnie od zdobytego miejsca).

Hard reset rang wymusza wprowadzenie soft resetu MMR, żeby wspinanie się w drabince wydawało się sprawiedliwe. To nie znaczy, że były Challenger nagle trafi do gry z całkowicie nowym graczem – soft reset pozwoli dopasować konkurentów na podobnym poziomie, ale jednocześnie wzięta zostanie pod uwagę konieczność nauki nowego zestawu. Gracze z wyższym MMR w zestawie pierwszym będą wspinać się szybciej niż ci z niższym MMR.

Nigdy nie będziemy tracić LP za czwarte miejsce

W pierwszym zestawie określono, że czwarte miejsce nadal oznacza wygraną. Niestety w grach rankingowych często zdarzało się, że jego zajęcie wiązało się z utratą LP. W związku z tym Riot wprowadza poprawki:

  • czwarte miejsce nigdy nie będzie tracić LP,
  • piąte miejsce zawsze będzie tracić LP.