r.

Postanowienia na nowy rok

Żegnamy 2015, witamy 2016. Czas zmian, decyzji, motywacji. Może swój styl gry również możesz polepszyć?

Postanowienia na nowy rok

Postanowienia na nowy rok

Postanowienia na nowy rok. Czy to pójście na siłownię, czy też znalezienie dziewczyny – ważne żeby się ich trzymać!

Przygotowałem, listę porad, których powinieneś trzymać się podczas grania w HotS-a w roku 2016! Jest ich 7, podobno liczba szczęśliwa, oby kolejne 366 dni też takie były!

1. Nie chase’uj!
Chyba najbardziej popularny błąd. Można napisać inaczej: “Nie bądź chciwy!”. Tyczy się to wielu zachowań, najpopularniejsze: gonienie za fragiem i wyłożenie się drużyny jeden po drugim; walczenie o objective, kiedy przeciwnicy mają 10 poziom, a Twoja drużyna nie; nurkowanie w drużynie przeciwnej za fragiem, grając postacią, która tankiem nie jest.

2. Wykorzystuj przewagę!
Ileż to ja meczy przegrałem przez niewłaściwe wykorzystanie wygranego teamfightu. Po zwycięskiej bitwie dobrze jest szybko coś spushować, zabrać przeciwne campy, bądź starać się dobić przeciwników, którzy przetrwali (tak, aby jak najdłużej mieć przewagę). ZDAWAJ sobie sprawę z lepszej pozycji, zarządź tym dobrze. Rozejść się po liniach i farmić można w każdym dowolnym momencie, a nie kiedy zostajecie 4v1.

3. Pushuj z bossem!
Bardzo ważna rzecz. Boss, w gruncie rzeczy, bez drużyny wiele nie zrobi. Jasne, czasem trzeba go zrobić, aby zgarnąć expa i żeby przeciwnicy nie mieli możliwości zajęcia go. Jednak są to rzadkie sytuacje. Często można spokojnie pushować z bossem, a objective mapy wykonać już PO śmierci kolosa.

4. Nie ignoruj katapult!
Prosty punkt, o którym często się zapomina. Niby niepozorne, nieco mocniejsze miniony, ale po dostaniu się do core’a pokazują, na co jest stać.
Krótki film, o czym mowa:

5. Zbieraj kule regeneracji!
Och, ale mnie to irytuje, kiedy ktoś olewa tak cenny regen. Zwłaszcza kiedy mam talent, który wymagania stackowania tych piłeczek. Zginięcie przez brak 2 many, lub 3 HP, to głupota, lepiej tego unikać!

6. Patrz na minimapę!
Dobre rozeznanie w pozycji przeciwnika, to połowa sukcesu. Cholernie ważny punkt w każdym MOBA, a co dopiero w HotS-ie, gdzie mounty sprawiają, że przemieszczenie się z jednego końca planszy na drugi to dosłownie chwila.

7. Graj drużynowo!
Banał. Ale ważny banał. Staraj się nie krytykować, a jak już, to rób to rozważnie. Jeśli to Ty jesteś celem, to wyciągaj wnioski, nie złość się, to nikomu nie pomaga, a na pewno nie Tobie. Zwykłe pisanie “gj” po dobrej akcji sprawia, ze gra się o wiele przyjemniej i lepiej. Pamiętaj o tym! Sam nie wygrasz.

Może też masz jakąś złotą radę i chcesz się nią podzielić? Chętnie dowiem się, co Twoim zdaniem sprawia, ze wygrywa się większą ilość gier!

[latest_posts category=”heroesofthestorm” count=”6″]