r.

Pochodzenie postaci cz.4

Nadszedł czas na nację pełną sprawiedliwości i  odwagi! Spojrzenie na Demacię z innej strony.

Królestwo Demacii

Zobacz wcześniejsze nacje!

Królestwo Demacii mieści się na zachodzie Valoranu. Panuje w nim ojciec księcia Jarvana IV wraz z pomocą zasiadających w radzie przedstawicieli królewskich rodzin. Jest ono państwem prawa, sprawiedliwości i odwagi. Ceni się tu wartości, które znacznie różnią się od tych noxiańskich.

Demacia

 

Kultura

Życie w Demacii nie jest jednym z największych marzeń. Od kiedy Demacianie uważają swoją dumę jako moralną awangardę Valoran, przyjęli dość drakońskie środki, aby zapewnić, że ich kodeks moralny jest jedynym, który może istnieć w kraju. Przestępstwo w jakiejkolwiek formie jest surowo karane. Niektórzy krytycy trzymający się na skrajach tego państwa uważają, że jest to dowód na wrodzoną hipokryzję mieszkańców. Natomiast mieszkańcy odpowiadają na zarzuty, że ich system sprawiedliwości łączy życzliwość i łagodzenie wyroków. Nikt nie jest karany bez rzetelnych, wiarygodnych dowodów. W czasie, gdy inni dość krytycznie odnoszą się do poziomu surowości, to Demacianie stają twardo przy swoim zdaniu.

 

IMG_1906

 

Rząd

Jeden szkarłatny ślub zobowiązuje do króla i państwa, gdy znajdują cię cienie, powstań złoto korono, prawdziwa sprawiedliwość przeleje się! “Demacia Rising” Slogan

W Demacii panuje monarchia konstytucyjna, w której król pełni funkcję głowy państwa, a wybrany członek Rady służy jako organ ustawodawczy. W czasie, gdy król jest potężnym władcą, to jednak władza jest utrzymywana częściowo w ryzach przez demaciańską Radę. Obecnym królem tego miasta państwa jest Jarvan III i współpracuje z Radą w celu zapewnienia krajowi jak najlepszej “świętości” w swoich zwyczajach sprawiedliwości.

 

Domy szlacheckie w Demacii

Demacia jest kontrolowana przez kilka rodzin królewskich. Domy szlacheckie rządzące od wielu pokoleń są traktowane jak zwykli obywatele na ściśle określonych zasadach. Są karani bardziej niż jakikolwiek inny Demacianin ,ponieważ szczególnie oni powinni świecić przykładem.

Znane domy szlacheckie:

JarvanIV0

Dom Lightshieldów:

Jarvan Lightshield VI

 

Garen Lux

Dom Crownguardów:

Garen Crownguard

Luxanna “Lux” Crownguard

 

Sona

Dom Buvelle’ów:

Sona Buvelle

 

Vayne0

Dom Vayne’ów:

Shauna Vayne

 

FioraSquare

Dom Laurentów:

Fiora Laurent

 

Narzędzie indoktrynacji

Jest nim książka “Miarowy krok”, która zawiera zarys ideologii miasta-państwa. Oto kilka cytatów:

  • Śmierć jest nieunikniona; można jej uniknąć przez porażkę.
  • Walczyć za sprawiedliwość w imię Demacii.
  • Zwycięstwo dla naszych sojuszników, pokonać naszych wrogów i sprawiedliwość dla wszystkich.
  • Kiedy Demacianie maszerują dalej, pozbawienie Valoranu zła egoizmu i chciwości pod dziewiczym sztandarem sprawiedliwości, my wiemy, kim jesteśmy i o co mamy walczyć, bezwstydnie.
  • Z naszego wiecznego marszu naprzód, musimy wykorzenić zło w całym Valoranie, wszędzie tam, gdzie można. Nie pozostawiając kamienia na kamieniu: Korzenie jednego ignorowanego chwasta mogą zniszczyć cały ogród.

 

 

fiora

 

 

 

 

Relacje z innymi nacjami

  • Bandle City – Demacia posiada dobre stosunki z Państwem Yordli, Poppy i Bohater Demacii uratowali wiele istnień ludzkich od różnorakich krzywd.
  • Noxus – jest to największy wróg Demacii. Prowadzą wieloletnią wojnę ze sobą. Podczas jednej z potyczek król Demacii, Jarvan I, zginął z ręki Siona, którego zdążył jeszcze zabić.
  • Freljord – obie nacje posiadają wspólną historię, lecz nie są do siebie zbyt przyjaźnie nastawione, ponieważ kiedy Freljord zostało zaatakowane przez Noxus, Demacianie nic nie zrobili.

 

Dziennik Quinn

Quinn's_Journal_p0 Quinn's_Journal_p1 Quinn's_Journal_p2 Quinns_Journal_p3 Quinns_Journal_p4 Quinns_Journal_p5Quinns_Journal_p6

 

Saundtrack “Demacia Rising”

Nadal sądzicie, że Demacia jest jedną z lepszych państw Valoranu? Napiszcie swoje opinie w komentarzach! 🙂