r.

Nowy draft! BANY!

Blizzard, prawie rok po premierze, po milionach przeczytanych opinii, wreszcie (!) zdecydował się na zmiany w HotSowym Drafcie! Wizualne zmiany, to tylko przyjemna kosmetyka, bo główną gwiazdą są  BANY! Nowy draft, hit, czy kit?

Wszystkie informacje możecie znaleźć TUTAJ. Artykuł o zmianach w drafcie został zamieszczony na amerykańskiej stronie HotSa. Na europejskiej pewnie pojawi się już niebawem. Kolejna aktualizacja, którą będziemy ściągać, powinna już zawierać “nowy” system pickowania. Ciekawe jak możliwość banowania wpłynie na rozgrywkę!

Nowy draft!

Nowy draft

Tak teraz będzie wyglądał ekran w momencie dołączania do pokoju. Zostaniemy przywitani full artem! Każdy czasem zapomina sprawdzić na jakiej mapie będzie rozgrywany mecz (a nowi gracze mogą tego w ogóle nie zauważyć), co może mieć duży wpływ na pick. Teraz tylko osoby bez monitorów mogą przeoczyć informację dotyczącą pola, na którym zmierzą się z przeciwną drużyną.
Draft mode dostał sporą ilość drobnych ulepszeń, po globalnym liftingu wszystko wygląda zgrabnie i elegancko.

Ciekawą zmianą jest również miejsce, w którym pokazuje się pula bohaterów. Po patchu pierwszymi propozycjami picku będzie 8 naszych ulubionych bohaterów. Możemy ustawić ich sobie sami, lub zrobi to za nas system, które wybierze postacie z największymi levelami. Prezentuje się to w taki oto seksowny sposób:
draft2Takie rozwiązanie może nie jest szczytem kreatywności, ale na pewno będzie o wiele wygodniejsze!
A teraz przejdźmy do najważniejszego…

BANY!!!

Draftban

Wreszcie, wreszcie, wreszcie. Myślę, że każda osoba, która gra rankedy dłużej niż kilka dni narzekała na brak możliwości banowania. Sam system różni się od tego znanego np. w LoLu. Będzie on, co prawda, taki sam, jaki było do tej pory na wszystkich turniejowych rozgrywkach HotSa, tzw. System Mid Ban. Dla osób, które nie wiedzą: PIERWSZY BAN jest wybierany PRZED pickowaniem postaci, DRUGI natomiast dopiero PO dokonaniu wyboru przez 3 osoby każdej z drużyn.
Do banów zostanie wytyczona jedna osoby z drużyny, która ma najwyższy MMR. Można ją poznać po “koronie”.
Na decyzje o pierwszym banie czekamy max 45 sekund, na drugi mamy ich tylko 30. Nie wybranie postaci spowoduje, że ban zostanie pominięty.

Wymagania

Nowy draft przynosi nam również zmiany w wymaganiach, co do przystąpienia do meczu HL, czy TL. Pula naszych bohaterów musi przekroczyć 14 (liczeni są tylko Ci z levem 5, również rotacyjni), JEDNAKŻE Blizzard zniósł warunek… posiadania 30 lvla. Ten ostatni pomysł, chyba nie jest najlepszy.

Co sądzicie o nadchodzących zmianach? Czy NOWY DRAFT okaże się strzałem w 10?