League of Legends r.

Następna nowa postać prawdopodobnie będzie ADC!

Czekacie na następną nową postać? Zapowiada się, że następny nowy champion będzie *prawdopodobnie* ADC! I tak w ogóle... przypomnijmy sobie, kto tworzy nowego bohatera!

Czy ktoś jeszcze… a, nie – wszyscy wiedzą o Zoe i jej niesamowitych obrażeniach, denerwującym VO oraz wszystkim, co jest związane z tym „OP” champem (wait, Zoe jest OP? Klik!).

Więc czy warto rozmawiać o nowej postaci? Chyba… tak!

Najpierw powiedzmy słowo o osobie, która jest głównie odpowiedzialna za tego championa, o osobie, która… nadaje kształt nowej postaci. W przypadku nadchodzącej jest to:

RiotJag

Tak, ta osoba także była odpowiedzialna za m.in. Camille, więc… zapowiada się naprawdę interesujący bohater, który może mieć jakieś ciekawe mechaniki.

A co z tym ADC?

Pojawiła się jedna malutka rzecz, która jest przesłanką, iż nowy champ będzie ADC; mowa była o tym, że rolą następnego bohatera będzie ta, jaką mainuje RiotJag.

A Jag mainuje… ADC – sprawa rozwiązana?

Wygląda to naprawdę obiecująco – ostatnim ADC, jakiego otrzymaliśmy, była Xayah. Tak w skrócie, dlaczego to jest naprawdę prawdopodobne:

Jeżeli przyjmiemy, że Riot tworzy nowe postacie tak, aby każda rola otrzymała co najmniej jednego champa w jednym roku, to ATM „cykl” roli wygląda tak:

Mid -> Top -> JG -> ADC/Support

Possible?

Yes/tak.