r.

Najpopularniejsza przyczyna kłótni w HotS!

Myślicie, że przyczyną mogą być wyjątkowo drewniane zagrania? Lagi? Afkowanie? Oddawanie się w czułe ramiona przeciwników z częstotliwością godną specjalnej nagrody? Nie, nie nie! To by było zbyt proste. Przekonajcie się jaki jest prawdziwy powód!

Przeczytaj dziś również na How2Play w dziale Heroes of the Storm:

Główny problem

Jeden z użytkowników Reddita zauważył coś, co może wydawać się tak oczywiste, że aż komiczne w swoim wydźwięku. Ale po kolei. Gdy grał ze swoim kolegą, który jest tzw. “świeżakiem” w świecie Heroes of the Storm, okazało się że głównym powodem sprzeczek jest dziwna niechęć graczy do spoglądania na minimapę. Jest to bardziej widoczne, z wiadomych przyczyn, na niższych poziomach rozgrywki.

Przyglądnijmy się temu bliżej:

  • Wbijanie się w stylu masochistycznego Rambo w przeciwnika, nie zdając sobie sprawy z faktu że drużyna, która “PRZECIEŻ DOPIERO CO BYŁA TUŻ ZA MNĄ!” Stwierdziła że to dobry moment na wycofanie się.
  • Niewinne zbieranie expa na topie, kończące się nagłym atakiem ze strony drużyny która właśnie znajduje się na bocie.”DLACZEGO ZAWSZE WALCZYMY 4V5???!!”

To prowadzi wprost do dużej ilości sprzeczek:

  • Z punktu widzenia osoby która wbiła się w przeciwników i padła, wina leży po stronie drużyny i analogicznie w sytuacji odwrotnej.

Jednak prawda jak zwykle znajduje się gdzieś po środku. Tak samo jak wina. 

800px-Naziba_HotS_Art

Zwracanie uwagi na minimapę pozwala na rozwiązanie wielu problemów. Ogranicza ryzyko skutecznego ganka, wyłapania nas samotnie szwędajacych się gdzieś po jungli. Nie chodzi tutaj o wyrobienie sobie “oczu kobry”, bez przesady, ale dobrze jest wyrobić sobie nawyk zerkania co chwilę na tą część ekranu.

A potem czekać na efekty i obserwować poprawiające się KDA.

Powodzenia!