League of Legends r.

Koniec konfliktu graczy z Riotem: Małe Legendy zostaną na ARAM-ach

Pamiętacie aferę związaną z usuwaniem Małych Legend z ARAM-ów? Riot przeanalizował tę sprawę i do niej wrócił. Nie musicie się jednak obawiać - Małe Legendy zostają z nami.

Artykuły powiązane:

Małe Legendy prawie zniknęły z ARAM-ów

Małe Legendy trafiły do gry w czerwcu 2019 roku, wraz z wprowadzeniem Teamfight Tactics. Wtedy też trafiły na ARAM-y jako towarzysze graczy. Od patcha 9.14 możemy wchodzić z nimi w interakcję, za pomocą kursora je głaskając. Rok później, w patchu 10.15, Małe Legendy miały zniknąć z ARAM-ów, o czym poinformował rioter Meddler (co wynikało z rzekomej słabej przejrzystości ARAM-ów, niewielkiej liczby graczy kupujących Małe Legendy tylko na ARAM-y i ograniczeń projektów Małych Legend). Spotkało się to jednak z bardzo negatywną reakcją graczy, którzy polubili małe stworki na zimowej mapie. W wyniku fali krytyki co do tej decyzji Riot zrezygnował z pomysłu – Małe Legendy zostały na ARAM-ach. Zapowiedziano dokładną analizę wpływu Małych Legend na ARAM-y.

Ostatecznie: Małe Legendy zostają!

Analiza została przeprowadzona i zakończona. Zbadano stosunek graczy do obecności Małych Legend na ARAM-ach. Wyniknęło z tego, że większość osób podchodzi do nich pozytywnie – niezależnie od tego, czy je kupuje, czy tego nie robi.

Sprawdzono także, jak gracze oceniają wpływ Małych Legend na przejrzystość rozgrywki.

W większości więc Małe Legendy graczom nie przeszkadzają.

Wyniki ankiet zestawiono z analizą innych czynników: możliwości deweloperskich, wpływu na przejrzystość rozgrywki (od strony technicznej). Ostatecznie zdecydowano, że doszło do pomyłki w ocenie Małych Legend. Miniaturowe stworki nadal będą nam towarzyszyć na ARAM-ach i nie muszą się już obawiać, że ta możliwość zostanie im odebrana.