r.

Gracze czują się oszukani w związku z usunięciem Małych Legend z ARAM-ów

Gracze krytykują decyzję Riotu związaną z usunięciem Małych Legend z ARAM-ów i zasadami zwrotów.

Poniższa informacja jest nieaktualna. Zobacz: Pod wpływem opinii graczy Riot na razie wycofuje się z decyzji o usunięciu Małych Legend z ARAM-ów.


Małe Legendy usunięte
z ARAM-ów

W piątek Riot poinformował o usunięciu Małych Legend z ARAM-ów.

Część graczy może liczyć na zwrot RP za zakupione Małe Legendy (w wysokości równej wydanego RP) – ale wyłącznie pod warunkiem, że na danym koncie nie rozegrano żadnej gry TFT.

Za główne powody decyzji o usunięciu Małych Legend z ARAM-ów podano:

  • słabą przejrzystość wizualną,
  • niewielką liczbę graczy kupującą Małe Legendy tylko na ARAM-y,
  • ograniczenia projektów Małych Legend.

Szczegóły dotyczące usunięcia Małych Legend i zwrotów RP znajdują się tutaj: Małe Legendy znikają z ARAM-ów. Czeka Was zwrot RP, jeśli nie graliście w TFT.

Gracze czują się oszukani

Informacja ta oburzyła niektórych graczy. Chodzi konkretnie o warunek zwrotu RP: dotyczy on tylko tych kont, na których nie ma żadnej gry TFT. To wiąże się z dwoma problemami:

  1. Większość graczy zagrała chociaż jedną grę TFT po wydaniu trybu, by go przetestować. Takie konto nie otrzyma już zwrotu RP…
  2. …nawet jeśli Mała Legenda została zakupiona po tej jednej grze TFT. I to właśnie brak uwzględnienia kryterium związanego z czasem zakupu Małej Legendy frustruje graczy.

Jedna z osób, które negatywnie oceniają warunek zwrotu RP, skontaktowała się ze Wsparciem, które potwierdziło stanowisko:

Oczywiście rozumiem i chciałbym, abyśmy mogli jakoś pomóc – jednak jak wspomniano również w tym artykule, zwroty będą dotyczyć kont, które nigdy nie rozegrały żadnej gry TFT. Jest to twardy wymóg, jeśli chodzi o takie przypadki, i nie ma możliwości obejścia tego wymogu.

Niestety, wszystkie konta, które do tej pory zagrały w TFT, nie kwalifikują się do zwrotu. Zdaję sobie sprawę, jak przygnębiające muszą być takie wiadomości, ale przynajmniej mam nadzieję, że ma to sens.

Przykro mi, że tym razem nie mogliśmy ci pomóc z twoją prośbą, ale gdyby pojawiło się coś innego, daj nam znać. Będziemy tutaj.

Dziękujemy za skontaktowanie się, miłego dnia i dbaj o siebie!

Gracze proponują, by warunek został zmodyfikowany na ich zdaniem bardziej sprawiedliwy: tj. ograniczony czasem w zakresie zakupu (Mała Legenda zakupiona po ostatniej grze TFT) oraz ostatniej rozegranej gry TFT (np. zwrot dla wszystkich osób, które ostatnio grały w 1. sezonie TFT).

Niektórzy wskazują też na inny problem: niektórzy gracze kupowali przepustkę TFT i grali w TFT wyłącznie po to, żeby móc zdobyć jajko z Małą Legendą, która po zdobyciu miała posłużyć wyłącznie grze na ARAM-ie. Taki warunek wydaje się jednak dużo trudniejszy do rozpatrzenia.

Z tego powodu wysuwane są także inne propozycje. Oto jedna z nich pochodząca od użytkownika o nicku ImHighlyExalted:

Myślę, że za każdym razem, gdy zabierasz możliwość korzystania z czegoś, wyłączając oczywiście bany, powinieneś po prostu respektować wszystkie wnioski o zwrot wydanych RP. Nie chcesz dawać zwrotów – nie wprowadzaj zmiany. Zamiast tego powinni dodać opcję do klienta umożliwiającą wyłączenie Małych Legend.

Pojawiają się również inne pomysły, które zakładają, że Małe Legendy nie powinny być usuwane z ARAM-ów, ale jedynie przerobione w zakresie ich funkcjonowania na Howling Abyss:

  • mogłyby zostawać w bazie,
  • powinny podążać za postacią tylko wtedy, gdy ma ona animację homeguard – po jej zakończeniu powinny znikać lub wracać do bazy,
  • można by je umieścić na murach mostu, jak poro.