r.

Pod wpływem opinii graczy Riot na razie wycofuje się z decyzji o usunięciu Małych Legend z ARAM-ów

Małe Legendy jednak nie znikną z ARAM-ów - do Riotu dotarła krytyka graczy.

Artykuły powiązane:

Kilka dni temu (zobacz: Małe Legendy znikają z ARAM-ów. Czeka Was zwrot RP, jeśli nie graliście w TFT) ogłoszono, że Małe Legendy znikną z ARAM-ów. Wskazano trzy powody tej decyzji:

  • słabą przejrzystość wizualną,
  • niewielką liczbę graczy kupującą Małe Legendy tylko na ARAM-y,
  • ograniczenia projektów Małych Legend.

Gracze, którzy nie rozegrali żadnej gry TFT, mieli otrzymać zwrot RP za zakupione Małe Legendy – co spotkało się z ostrą krytyką społeczności, która zwróciła uwagę na kilka problemów, o których szczegółowo przeczytasz tutaj: Gracze czują się oszukani w związku z usunięciem Małych Legend z ARAM-ów. Oto najważniejsze z nich:

  • Większość graczy zagrała choć jedną grę TFT, by wypróbować tryb.
  • Nie uwzględniono, że Mała Legenda mogła zostać zakupiona już po ostatniej grze TFT – a więc wyłącznie na ARAM-y.
  • Niektórzy kupowali przepustkę TFT i grali w TFT wyłącznie po to, by zdobyć jaja, a uzyskane z nich Małe Legendy wykorzystywać na ARAM-ie.

W związku z tak negatywną reakcją Riot zdecydował o wstrzymaniu decyzji, o czym poinformował Meddler:

Aktualizacja związana z Małymi Legendami i ARAM-em – na razie wstrzymujemy wszelkie zmiany. W oparciu o wasze opinie zgadzamy się, że nasze obecne podejście nie jest odpowiednie. Dokonamy ponownej analizy i wrócimy do was z alternatywnym lub zmodyfikowanym podejściem w celu dalszej dyskusji.

Rioter przyznał, że rzeczywiście zaproponowane kryteria zwrotu nie były odpowiednie. Rozważane będą więc inne opcje.

Jeśli chodzi o kolejne kroki, wciąż zastanawiamy się, co jest wykonalne, co odpowiada potrzebom gracza bez zaniedbywania innych grup. W tej chwili nie jest jasne, co to dokładnie będzie oznaczać. Moglibyśmy zmodyfikować funkcjonalność na ARAM-ie, ale nadal byłaby ona widoczna dla wszystkich. Moglibyśmy też zaproponować lepsze warunki zwrotu RP, które byłyby sprawiedliwe dla osób grających i TFT, i ARAM-y. Moglibyśmy również wprowadzić jakąś formę ukrywania Małych Legend przed wieloma graczami na ARAM-ie. Może to będzie coś innego. Szczegóły pojawią się po stworzeniu nowego planu.