r.

Jesteś gotowy na Rankedy?

Zastanawiałeś się kiedyś, czy jesteś rzeczywiście gotowy, aby rozpocząć gry rankingowe? Powiemy Ci po czym poznać, że jesteś w pełni gotowy, aby zacząć rozgrywkę na poważnie!

Normalne Gry
Bardzo ważnym jest zacząć dzień od kilku (zależy od poziomu zaawansowania) “Normalnych” gier, które przygotują cię do rozpoczęcia rozgrywki rankingowej. To właśnie tam powinieneś się udać, żeby próbować nowych buildów i postaci. Oprócz tego należy czuć się dobrze podczas rozgrywki aby zacząć gry rankingowe, jeżeli nie czujesz się na siłach aby grać “rankedy” to lepiej ich nie ruszać. Choć czasami warto się zmusić.

Masterowanie Postaci

Wiadomo, że im więcej gramy postacią tym lepiej ją znamy, powoli w trakcie grania bohaterami uczymy się ich umiejętności itp. itd.
Następnie musimy wiedzieć, z którymi postaciami czujemy się na tyle dobrze, żeby grać nimi gry rankingowe. Najlepiej aby było ich jak najwięcej.

2-3 Role
Jeżeli rozpoczynasz gry rankingowe pamiętaj o tym, że perfekcyjne granie w jednej roli nie wystarczy. Znaczy to tyle, że jeżeli ktoś zbanuje Twoją ulubioną postać nie będziesz bezużyteczny, ponieważ dasz sobie radę także na innej pozycji przez co przeciwnik, mimo że zbanuje co zechce to i tak znajdziesz coś dla siebie! Jest to bardzo ważne.

Komfort Buildów/Pickowania
Jak było już powiedziane wcześniej, jeżeli wchodzisz do kolejki gry rankingowej, chcesz wygrywać swoje gry. To nie jest miejsce aby rozgrywać gry, w których “zgadujesz” co masz budować lub co masz zrobić. Aby skutecznie piąć się w poszczególnych ligach, musisz grać bohaterami, których znasz i wiesz w jakimkolwiek stopniu jak nimi grać.

Komunikacja Głosowa

Jest to bardzo ważny element gry! Jeżeli jesteś w stanie komunikować się ze swoją drużyną znacząco ułatwia to sprawę i powoduje, że coś czego Ty możesz nie zauważyć może zostać bardzo szybko przekazane całej drużynie przez jakiegokolwiek innego gracza, który akurat teraz znajduje się w Twojej drużynie. Ktoś na mapie zniknął? Zamiast pisania o wiele łatwiej jest to powiedzieć.

Skupienie na własnej grze
Bardzo łatwo jest obwiniać innych graczy za swoje porażki… Nawet jeżeli Twoje statystyki są perfekcyjne a nadal przegrywacie jest to wina tego, że nie jesteś w stanie wystarczająco wspierać drużyny żeby zwyciężyć. Czasami po prostu ktoś zagra bardzo słabo i mimo tego, że akurat trafiłeś na lepszą ze swoich gier nie oznacza, że masz tracić skupienie i upominać/wyzywać innych!
Skup się na grze i daj z siebie wszystko!

Wiedza o tym kiedy przestać.

Wyżej wspomniana decyzja jest bardzo ważna, jeżeli trafiłeś na swój słabszy dzień a nadal chcesz grać. Lepiej udać się i zagrać parę normalnych gier aby nie wypaść z formy, jednak nie zawsze musisz grać gry rankingowe! Pamiętaj o tym. Szczególnie jeżeli przegrywasz parę gier z rzędu jest to bardzo trudne…

Znajomość Mety
Znajomość mety jest bardzo ważna… Jest to dość oczywiste, jeżeli wiesz co zazwyczaj jest stosowane podczas gry, możesz się do tego dostosować i kierować grą na własny sposób. Jedyna rzecz o której należy pamiętać to dobry dobór postaci do linii na której będziesz się znajdował. Znajomość kontr i ciekawych kompozycji na pewno pomaga!