r.

Jak grać rankedy?

Poniżej przedstawimy Wam, jak najskuteczniej grać, aby piąć się coraz wyżej w drabinie rankingowej. Oczywiście, nawet jeżeli nie jesteś graczem League of Legends, będziesz w stanie wynieść coś z poniższego artykułu, a więc zapraszam!

Gra i wspinanie się coraz wyżej po drabinie rankingowej mogą być bardzo trudne, jednak jest parę rzeczy, które możesz zrobić, aby stało się to dla Ciebie prostsze. Skorzystanie chociaż z jednej z poniżej przedstawionych sugestii może drastycznie zwiększyć Twoje powodzenie, jeżeli chodzi o przyrost LP.

Duo Queue

Granie we dwójkę jest bardzo dobre z różnych powodów. Wiesz, że masz w drużynie chociaż jedną osobę, której możesz zaufać, nie wspominając już o zgraniu, które wypracujecie sobie, grając razem ze sobą. Jednak znalezienie odpowiedniej osoby do gry często nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Mimo tego, po każdej grze, którą zagrasz sam, znajdź osobę, której szło najlepiej i zadaj sobie pytanie: “czy udałoby mi się grać z tą osobą?”. Jeżeli uważasz, że jest to możliwe, dodaj tego gracza do znajomych i spróbuj szczęścia. Wspólna podróż przez ELO Hell z pewnością będzie przyjemniejsza. Komunikacja oraz posiadanie osoby, której się ufa, może bez problemu zapewnić Ci więcej zwycięstw.

 

Kiedy wyjść z kolejki?

Wychodzenie z kolejki jest jedną z kontrowersyjnych metod na osiągnięcie sukcesu. Jednak może to być bardzo skuteczne. Kiedy widzisz, że Twoja drużyna ma mniej niż 40 % szans na zwycięstwo, równie dobrze możesz opuścić kolejkę. Strata kilku LP nie jest równa stracie, którą ponosisz po przegranej grze. W zależności od tego, jak długo planujesz grać, staraj się nie wychodzić z kolejki zbyt często, jest to jedynie wyjście awaryjne z bardzo złej sytuacji. Postaraj się ograniczyć wyjścia z kolejki do dwóch w ciągu 24 godzin, aby uniknąć restrykcji ze strony Riot. Tak samo jak wcześniej, w tej sytuacji może pomóc to, że grasz z kimś jeszcze – zawsze możesz poprosić swojego kompana o to, aby wyszedł z kolejki – szczególnie, kiedy masz szansę na promocję do wyższej ligi.

 

images

 

Znalezienie odpowiedniego momentu do gry

W zależności od tego, kiedy możesz grać i gdzie mieszkasz, są pewne godziny/dni, w których najlepiej to robić, jeżeli myślisz poważnie o wspinaniu się po drabinie rankingowej, posiadając większość zwycięstw. Po każdej sesji gry w LoL-a zapisz swoje statystyki zwycięstw – przegranych. Po kilku tygodniach powinieneś odnotować zależności, z których możesz skorzystać.
Możliwe, że godzina 21 we wtorki jest dla ciebie najlepszą porą na zwycięstwo, natomiast 21 w piątki to czas, w którym najwięcej przegrywasz. Adaptuj się… Jeżeli zauważyłeś zależności, wykorzystaj to.

 

Kogo banować?

W niskich dywizjach zazwyczaj znajdziemy paru bohaterów, którymi gra większość osób. Najmocniejsze postacie danej aktualizacji zawsze powinny być usuwani z puli jak najszybciej. Jednak oprócz tego jest paru innych, których możesz zbanować. Są to bohaterowie, których mechaniki są intensywne: Lee Sin i Vayne to bardzo dobry przykład. Kiedy do gry zostanie dodany jakikolwiek nowy bohater, także należy go banować przynajmniej przez pierwszy tydzień. To samo tyczy się bohaterów, którzy dostali rework. Takie bany często powodują, że sojusznicy nie są zbyt szczęśliwi, jednak takie rozwiązanie jest lepsze niż perspektywa posiadania w drużynie gracza, który wybrał bohatera, którym nie umie grać.

 

Sprawdzaj graczy

W Internecie możecie znaleźć parę aplikacji, które można ściągnąć i na bieżąco kontrolować statystyki drużyny sojuszniczej i przeciwnej. Dotyczy to sprawdzenia, który gracz najlepiej sprawuje się na danej pozycji. Jeżeli zauważyłeś kogoś, kto nie gra na swojej pozycji, może być on bardzo łatwym celem. Jeżeli chodzi o strony internetowe, na których możesz sprawdzić graczy, najlepsze z nich to: Op.gg, Carry.gg oraz LoLNexus.com.
Oprócz tego, takie aplikacje pozwolą Ci zobaczyć, kto gra razem ze sobą, taka wiedza daje wiele możliwości.

 

pobrane

 

Counter-pickowanie

Znajomość bohaterów jest tutaj kluczowa. Jeżeli wiesz, jakim bohaterem grać najlepiej na postać, którą wybrał przeciwnik, jego umiejętności mają wtedy mniejsze znaczenie, jako że mechanika championa, którego wybierzesz, może bardzo często przeważyć nad umiejętnościami gry wroga. W tym przypadku bardzo dobrze jest skorzystać ze strony takiej jak: ChampionCounter.com.
Mimo tego powinieneś uważać, jako że wybranie mocnej postaci na przeciwnika nie zawsze skończy się wygraną, a jedynie zapewni Ci początkową przewagę. W grze grasz Ty, a nie bohaterowie, których wybierasz.

 

Świadomość błędów

Jest to ostatnia sugestia, jaką dzisiaj poruszymy. Wiadomym jest to, że jeżeli chcesz piąć się do góry w rankingach, musisz grać na odpowiednim poziomie, a co za tym idzie – musisz cały czas uczyć się grać. W tym przypadku świadomość błędów, rozpoznawanie ich oraz eliminowanie są kluczowe. Świadomość popełniania błędów podczas gry da Ci naprawdę dużo, jeżeli będziesz oglądał własne powtórki oraz analizował, co można było wykonać lepiej.

 

Jeżeli oprócz tego, jak grać w League of Legends, interesują Cię zagadnienia związane z grami komputerowymi i zdrowiem, zapraszamy na portal: ZdrowiGracze.pl

 

Źródło: Dignitas