r.

Historie graczy – Fnatic Huni

Zastanawiasz się, jak od samego początku wygląda historia profesjonalnego gracza League of Legends, Huniego? Jeżeli tak, to zajrzyj poniżej, aby poznać więcej informacji!

Wstęp

Jego nazwa użytkownika stała się bardzo rozpoznawalna po pierwszych tygodniach Spring Splitu. Za każdym razem, kiedy Fnatic toczyło bitwę, fani drużyny kibicowali jednemu konkretnemu graczowi – SeungHoon “Huni” Heo. Niezależnie od tego, czy wchodził na scenę, czy robił jakikolwiek mały ruch, czy też schodził ze sceny – fani byli zawsze byli dla niego obecni.

Historia Huniego jest o wiele głębsza: zaczynał od bycia przeciętnym graczem w przeciętnej drużynie, jednak wyrobił sobie renomę dzięki agresywnym zagraniom, niepodważalnie ważnej roli w walkach drużynowych oraz bardzo dużej puli bohaterów, którymi potrafił grać.

W Europejskim League Championship Series (LCS) nadal jest parę drużyn, które skupiają swój wybór banowanych bohaterów na tym, aby uniemożliwić Huniemu skuteczną grę. Te zespoły nie chcą dać mu szansy gry na championach takich jak Rumble, Ryze oraz Hecarim. Na przekór przeciwnikom, Huni udowadnia, że nie ma problemu z wcieleniem się w Lulu lub Ekko. Zanim pokazał, co potrafi tymi bohaterami, przekonał nas także, że jego umiejętności obejmują również Lee Sina oraz Lissandrę. Nikt tak naprawdę nie wie, co jeszcze będzie w stanie nam zademonstrować, podczas gdy strategia gry Fnatic opiera się na mocnej fazie wyboru bohaterów, solidnej górnej alei oraz mądrych zagraniach przy pomocy Teleportacji.

Fnatic wkroczyło w 5 tydzień Summer Splitu z rekordem 8:0, a my przybliżymy Wam historię jednego z graczy, o którym na pewno słyszeliście już wcześniej. Mowa o Hunim, który szczerze wierzy, że kiedyś będzie miał szansę zostać najlepszym graczem na świecie.

4pK8BZNv3zJRYSI

Początki

Wielu graczy mówi, że ich kariera rozpoczęła się przez przypadek lub wynika z ich zamiłowania do gry. Wszystko wygląda inaczej w przypadku Huniego, który od zawsze chciał zostać profesjonalnym graczem. Swoją karierę zaczął od różnych gier MMORPG, ale także RTS – m.in. World of Warcraft i StarCraft. Strategiczne podejście zawsze potrafiło dodatkowo powiększyć jego zainteresowanie. “Podczas Sezonu 2 miałem 14 lat. Mój kolega grał w League of Legends, a ja oglądałem jego stream. Myślałem, że ta gra jest niesamowita. Kiedy wróciłem do domu, ściągnąłem ją i natychmiast rozpocząłem rozgrywkę.”

Zanim Huni osiągnął poziom 30, cały czas grał Shenem w jungli. “Inne postacie były zbyt trudne w jungli. Nie miałem run, grałem bez masteries – wiedziałem, że zginę. Shen był bardzo dobry, miał dużo życia, posiadał tarczę i leczącą mechanikę. Szczerze mówiąc, moja technika była dość słaba. Najdalej, gdzie doszedłbym taką grą, to brąz.” W tamtym czasie najbardziej odpowiednia dla Huniego okazała się być Akali, przy pomocy której powoli wspinał się coraz wyżej w rankingu – do czasu, kiedy nie osiągnął wysokiego wyniku – 2000 ELO; wtedy zaczął grać z profesjonalistami na SoloQ.

zKipvaUkw7KT324

 

Marzenie staje się rzeczywistością

Huni dorastał w stolicy Korei Południowej – Seulu, teraz mając 17 lat żartuje, że jego wspomnienia wcale nie są takie przyjemne. Opowiada historię o tym, jak zaczął swoją współpracę z Samsungiem w dość nietypowy sposób – ktoś wysłał zaproszenie do przyjaciół. W ten właśnie sposób rozpoczęły się negocjacje. Dostał możliwość dołączenia do drużyny treningowej organizacji Samsung Galaxy. “Powiedziałem »tak« bez namysłu. Zawsze chciałem zostać profesjonalnym graczem. Myślę, że marzyłem o tym, od kiedy miałem około 8 lat.”

Z popularnością Huniego w tym momencie aż trudno uwierzyć, że Samsung Galaxy zauważyło go dopiero rok temu. Jego przygoda z League of Legends zaczęła się od paru problemów. “Wyleciałem ze szkoły, nie mogłem dokończyć edukacji, bo byłem zbyt młody. Oferta Samsung była jedyną w swoim rodzaju. Nie interesował mnie żaden konkretny przedmiot w szkole. Moim jedynym celem było zostanie profesjonalnym graczem.

Rodzice Huniego nie byli do końca przekonani tym, czego w życiu pragnie ich syn. “Mówili, że profesjonalni gracze nie mają przyszłości. Wiem, że kariera gracza jest bardzo mało stabilna i krótka, w niektórych przypadkach trwa rok lub mniej. Moi rodzice próbowali przekonać mnie, że mój wybór nie przyniesie mi nic dobrego, jednak pozostałem uparty.” Aktualnie, jak twierdzi Huni, rodzice są jego najbardziej zagorzałymi fanami. “Bardzo mnie wspierają, są zainteresowani, kiedy trwają moje gry. Rozmawiamy na Skype i po grach wysyłają mi dużo wiadomości. Mam brata, który ma teraz 12 lat. Jest szczęśliwy, oprócz tego – jest sławny w szkole dzięki temu, że jego trochę starszy brat jest profesjonalnym graczem.”

Resztę artykułu przeczytaj na portalu ZdrowiGracze.pl

Źródło: Fnatic.com

Źródła obrazków: Fnatic.com