r.

Czas na trolla!

Riot zastanawia się nad buffami do nieco zapomnianego trolla.

O zmianach Juggernautów możesz przeczytać tutaj:

W związku z niedawno rozpoczętymi reworkami, ludzie zaczęli zastanawiać się nad innymi championami oraz ich ewentualnymi zmianami (patrz: O Juggernautach i innych fighterach). Jednym z bohaterów wziętych pod lupę przez graczy został Trundle. Biorąc pod uwagę jego podobieństwo do Juggernautów, pewien użytkownik spytał o możliwość zwiększenia zasięgu jego autoataków (zwłaszcza, że Trundle już ma wielką maczugę – wszelkie skojarzenia niezamierzone!). Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Scruffy:

“Jak dla mnie, Trundle jest zdecydowanie Juggernautą – niemobilny, bardzo tankowaty, super damage melee champion. Co więcej, jest na świetnej pozycji, jeśli chodzi o design, ponieważ już teraz odróżnia się od innych Juggernautów. Jeśli jednak potrzebuje zmian, skupiłbym się raczej na buffach do prędkości ruchu, większych obrażeniach, umiejętności do osłabiania tanków czy bazowej tankowości, niż na zwiększeniu zasięgu autoataków.

Edit: jeśli jego największym problemem jest podejście lub utrzymanie się przy wrogu, wtedy prawdopodobnie zwiększylibyśmy jego utility na obecnych [E] lub [W], co pomogłoby mu zbliżyć się do przeciwnika.

[Odpowiadając na innego posta] Obecnie Trundle stanowi hybrydę Juggernauty oraz tanka i jest to raczej dobra cecha. Mówienie o różnych rodzajach championów (takich jak Juggernauta czy tank) jest przydatne, ale wpasowywanie ich na siłę w jedną konkretną kategorię byłoby błędem. Trundle jest na chwilę obecną w szarej strefie między tymi dwiema klasami i raczej podoba nam się to podejście, bo zwiększa to unikalność bohaterów.”

Na sugestię dotyczącą możliwości przenikania przez miniony lub unikania slowów podczas poruszania się po swoim AoE buffie, odpowiedział:

Ghosting byłby dobrym pomysłem, gdybyśmy chcieli zwiększyć możliwość zbliżenia się do wroga podczas [W]. Z pewnością jest to godne rozpatrzenia.”

Za to propozycja zwiększenia zasięgu na [Q] o 50 jednostek nie spotkała się z jego aprobatą:

“Zdaje mi się, że jego [Q] już posiada większy zasięg niż autoataki. To coś, co robimy w przypadku wielu skilli resetujących podstawowe ataki. Mam wrażenie, że są lepsze sposoby na ulepszenie Trundle’a niż zwiększenie jego zasięgów.”

Szczerze mówiąc, jestem zadowolony z tego, że troll nie został całkowicie zapomniany przez Riot. Wzmocnienie go pod niektórymi względami na pewno zwiększyłoby jego użyteczność (zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę tanków w ostatnim czasie). Inna sprawa, że na chwilę obecną przydałby mu się sposób na podejście do przeciwnika (powiedzmy sobie szczerze, Pillar – poza dżunglą – niespecjalnie sprawdza się w zatrzymywaniu wroga).

A jakie są Wasze wrażenia po prezentacji pomysłów Riotu? Jeśli chcecie się wypowiedzieć na ten temat, piszcie śmiało w komentarzach!

Źródło: Forum LoL-a