League of Legends r.

Customowy skin Heartseeker Jinx z 2017 roku

To było wręcz oczywiste, że w pewnym momencie zobaczymy walentynkowego skina u Jinx. Do tego czasu można było się jednak zadowolić customowymi skinami...

Czy mamy do czynienia z plagiatem?

Nie. Nie, nie i jeszcze raz nie.

W punkcie 6.1. w warunkach świadczenia usług wymienione jest, że Riot Games wręcz nie chce widzieć własnych pomysłów graczy na temat ulepszania stanu gry, w tym tworzenia własnych pomysłów na skórki czy bohaterów. Riot może wykorzystać pomysł gracza i nie informować go o tym – tak w skrócie można opisać stan prawny League i fanartów.

Wystarczy porównać obydwa splash arty (znajdziecie je niżej), by zauważyć, że praca Riot Games jest zupełnie inna. W obydwu widać motywy towarzyszące skórkom z linii walentynkowej, które pojawiały się już w innych skinach. Poza tymi motywami skórki różnią się praktycznie niczym. Wstawiamy ten koncept głównie w formie ciekawostki.

Fanowska wersja Heartseeker Jinx

2017 rok

Link do customowego skina: klik!

Splash art

W grze

Heartseeker Jinx

2020 rok, Riot Games

Czy za LolSkin są bany?

  • LolSkin to program używany do zmiany plików gry, co umożliwia korzystanie ze skórek – zarówno tych fanowskich, jak i produkcji Riotu. W ten sposób można “za darmo” zagrać sobie np. Dark Star Cho’Gathem. Turecki oddział League of Legends zapowiedział masowe permabany w związku z używaniem LolSkina. Wsparcie gracza z NA potwierdziło, że bany pojawią się również na innych serwerach.
  • Staram się regularnie szukać osób, które używają LolSkina i rozmawiam z nimi na temat banów.
  • Poznałem już 5 Polaków z EUNE, którzy dostali bana wyłącznie za używanie tego programu. Nie jest to duża liczba. Nie przeprowadziłem też wystarczająco wielu rozmów, dlatego nie robię z tego oddzielnego artykułu.
  • Istnieje wiele kont, które korzystają z programów do zmiany skina od sezonu 3 i nie dostały jeszcze bana. Trudno mi jednak określić, jakim są procentem graczy.
  • LolSkin używa się na własną odpowiedzialność.

Link do customowego skina: klik!