League of Legends r.

Bany za LoLSkin nie tylko w Turcji – Riot potwierdza

"Bany pojawią się również na innych serwerach" - Riot Samuel.

Bany za LoLSkin nie tylko na TR

W artykule “Używasz LoLSkin? Odinstaluj go jak najszybciej. Riot rozpoczyna masowe permabany” poinformowaliśmy Was o wypowiedzi tureckiego riotera w sprawie banów za korzystanie z programów do zmiany skórek takich jak LoLSkin. Riot ani słowa nie wspomniał o tym, czy bany będą rozdawane globalnie, czy tylko na serwerze tureckim.

Zapytaliśmy o to Wsparcie Gracza z NA za pomocą Twittera. Odpowiedź przyszła o wiele szybciej niż się tego spodziewaliśmy.

Cześć, jestem Samuel, ekspert League of Legends.

Możesz dostać bana za używanie programu modyfikującego skiny tak, jak były ostatnio banowane w Turcji. Bany pojawią się również na innych serwerach w związku z tym, że [nieuczciwi gracze] łamią Warunki użytkowania stron trzecich poprzez umożliwianie graczom używanie skórek [do których prawa ma] Riot za darmo. Sugeruję usunięcie oprogramowania, jeżeli z niego korzystasz.

Tak – bany za programy umożliwiające zmianę skórek pojawią się również na EUNE i EUW (oraz wszystkich pozostałych serwerach LoL-a).

Sytuacja jest jednak całkiem zastanawiająca w związku z tym, że oficjalne oświadczenie w sprawie banów za LoLSkin pojawiło się jedynie na tureckim forum League – w dodatku po turecku, bez żadnego tłumaczenia na angielski, w losowym wątku na boardsach. Z jednej strony wygląda to naprawdę nieprofesjonalnie, ale z drugiej strony taka informacja przynajmniej się pojawiła

Warunki Użytkowania

Rozdział 5 podpunkt IX Warunków Użytkowania:

Używanie nieautoryzowanych programów osób trzecich, w tym modów, hacków, cheatów, skryptów, botów, trainerów i programów automatycznych wchodzących w jakąkolwiek interakcję z Oprogramowaniem, w jakimkolwiek celu, w tym jakichkolwiek nieautoryzowanych programów osób trzecich, które przechwytują, emulują lub przekierowują jakąkolwiek komunikację między Oprogramowaniem a Riot Games lub zbierają informacje o Grze, odczytując fragmenty pamięci używanej przez Oprogramowanie do przechowywania informacji.

Dochodzi do tego rozdział 6:

Użytkownik oświadcza, gwarantuje i zgadza się, że żadna z treści użytkownika nie będzie przedmiotem jakiegokolwiek zobowiązania ze strony Riot Games, czy to do zachowania poufności, czy jakiegokolwiek innego, oraz że Riot Games nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie lub ujawnienie treści użytkownika. Ponadto użytkownik oświadcza, gwarantuje i zgadza się, że treści użytkownika nie mogą naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.

Oryginalna wypowiedź Samuela

Źródło: nasza rozmowa z wsparciem gracza

Najczęściej zadawane pytania

Będę zmieniać skórki ręcznie, bez żadnego programu. Dostanę bana?

Nadal możesz dostać bana. Przedmiotem kary nie jest “stosowanie określonego programu”, a “modyfikowanie plików należących do Riotu“. Nie ma żadnej opcji, by (nie modyfikując plików gry) zmienić skina. Jak go nie nazwiesz, tak Twój kawałek kodu dalej będzie programem. Nie – nawet nie wymyślaj okrężnych metod, bo to już exploity.

Używam LoLSkin tylko do customowych skórek

Nadal możesz dostać bana. Gracze zużyli kredyt zaufania przyznawany przez Riot Games. LoLSkin nie był wykorzystywany wyłącznie w celach grania fanowskimi skórkami – nie możemy udawać, że było inaczej. Riot Games posiada jak najbardziej prawa do swojej gry, więc w każdym momencie może banować.

Czy to koniec customowych skinów?

Takich, którymi można grać? Na to wygląda. Z całą pewnością gracze nie przestaną tworzyć swoich wersji skórek: fandom Ligi jest olbrzymi.

Co z innymi programami jak Championify czy Blitz.gg?

Zarówno Championify, jak i Blitz.gg są bezpieczne.

Banami za LoLSkin są obrzucani gracze, którzy wykorzystują oprogramowanie służące do modyfikacji plików.

Jak mieć pewność, że program się odinstalował?

Żeby mieć 100% pewności, najpierw odinstaluj LoLSkin, a następnie League of Legends.

Klient gry będzie sprawdzał, czy doszło do zmian w plikach gry – nie na to, czy program LoLSkin nadal jest zainstalowany.

Używasz LoLSkin? Odinstaluj go jak najszybciej. Riot rozpoczyna masowe permabany

Polskie wsparcie League of Legends zupełnie nie odniosło się do sytuacji w Turcji, odpowiadając standardową regułką, że “używasz takiego oprogramowania na własną odpowiedzialność”. Dlatego piszemy o odpowiedzi wsparcia z NA.