r.

Coraz więcej Drophacków – Maj 2015

Jeżeli zauważyliście ostatnio problemy z grami podczas pewnej przegranej, lub pewnego zwycięstwa, to zapewne w waszej grze ktoś użył drophacka. Więcej na ten temat poniżej.

Zobacz również:

Sprawa drophakców

Oto wypowiedź Riot tmx z oficjalnego forum:

“Ostatnimi czasy na wszystkich serwerach League of Legends na całym świecie popularność Drophackowania wzrasta. W jaki sposób działa Drophack? Powoduje on że gracze danej gry otrzymują wiadomość “Attempting to reconnect” podczas rozgrywki, po czym taka gra może zniknąć z historii.

Wykrywanie i zapobieganie oszustwom w grach to dość wyczerpujące zadanie. Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem naszej technologii tak aby nie mieć problemów z oszustwami. W tym momencie pracujemy nad projektami które mają pomóc zapewnić graczom lepsze wrażenia z rozgrywki. Jednak nadal potrzebujemy czasu aby zastosować nasze rozwiązania. Nie możemy zapewnić tego że całkowicie wytępimy drophackerów, jak wiadomo ludzie są kreatywni i zawsze znajdują jakąś lukę którą wykorzystają aby uzyskać “lepsze wyniki” w swojej grze.

W tym samym czasie rozpoczeliśmy zawieszanie kont które są powiązane z niepożądanymi działaniami w zakresie drophackowania, dotyczy to kont które miały z tym związek w przeszłości, ale także użytkowników którzy dopuszczają się tego procederu nadal. Jest to podobne do fali banów z poprzedniego roku, wszystkie konta które dopuściły się drophackowania zostaną permanentnie zbanowane. Nie będzie żadnych ostrzeżeń lub zawieszenia konta na dwa tygodnie. Fale banów już się rozpoczęły i oczekujemy że większość kont powiązanych z drophackiem zostanie zbanowana do końca tego tygodnia. Oczywiście zajmie nam to trochę czasu, jednak jest to spowodowane tym że musimy być w 100% pewni że osoba dopuściła się drophacka. Jesteśmy pewni że nasz sposób na wychwytywanie użytkowników drophacka jest dokładny, i oczekujemy że wszyscy użytkownicy zostaną ukarani.

Nie oczekujemy jednak że fale banów w jednym momencie zredukują falę oszustw. Ma to więcej związku z podejściem do gry, honoru graczy, poszanowania zasad i innych użytkowników. Chcemy aby League of Legends było grą w której można rywalizować, na poziomie i z zastosowaniem zasad fair play. Wierzymy że gracze którzy będą próbowali drophackować, przestaną i postanowią zostać częścią naszej społeczności.

Sprawdzając dane, nie widzimy nawet żadnych pozytywnych skutków użytkowania drophacka. Gracze którzy z niego korzystali osiągają cele krótkofalowe: trochę więcej punktów w dywizji, czasami promocje do wyższej dywizji, lecz nie jest to warte psucia sobie całej przyszłości związanej z Ligą Legend. Dodatkowo tacy gracze psują doświadczenie dla innych użytkowników.

W Europie już podjeliśmy działania, dużo kont zostało zbanowanych. Jeżeli zauważymy że problem będzie pojawiał się na nowo i ludzie będą toksyczni i nie będą potrafili zachować się podczas rozgrywki, rozszerzymy grupę zbanowanych użytkowników. Żałujemy że nie opublikowaliśmy tej wiadomości wcześniej, jednak chcemy aby gracze wiedzieli jak poważnie traktujemy ten problem, i mamy nadzieje że wszystko co wyżej wspomniane, zapewni was o tym że doświadczenia z League of Legends od tej pory powinny się polepszyć.

Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie tej wiadomości, i mamy nadzieję że odczuliście już pozytywne zmiany które próbujemy zaaplikować.”