r.

Co będzie z Vayne?

Czy Riot ujawnił więcej szczegółów na temat Vayne? Zobacz, co planują dla niej twórcy!

Meddler wspominał o obserwacjach Vayne i potencjalnych jej zmianach w patchu 5.18 (klik!). Temat ten wywołał niemałe poruszenie w środowisku graczy, bo już od dłuższego czasu narzekali na zbyt dużą siłę tej bohaterki. Dodatkowych informacji udzielił Riotscarizard:

“Chciałbym rozwinąć się w tym temacie, bo myślę, że intencje Meddlera mogły zostać źle zrozumiane. Nie chodzi o to, że Vayne nie ma oczywistego słabego punktu – ale o to, że jej okresy słabości nie są wystarczająco widoczne.

Nie każdy bohater powinien być »silny w early, słaby w late« lub »słaby w early, silny w late« (często takie przeświadczenie widuje się wśród ADC). Przykładowo, jesteśmy całkiem zadowoleni ze zmian u np. Branda i Vel’Koza – gra nimi jest przyjemna i są unikalnymi postaciami, ale nie wyróżniają się wśród magów, bo nie skupiają się na żadnym specyficznym punkcie.

Przejdźmy jednak do Vayne – nie można jej porównać do dwóch wyżej wymienionych championów. Zdecydowanie znajduje się ona w top-tier w kwestii starć i czyszczenia linii, a jej słabości (np. niszczenie wież) w ogóle się nie wyróżniają. Choć jest ryzykownym wyborem, istnieje jednak wysokie prawdopodobieństwo, że z tym bohaterem zawładniesz grą. Można tu przywołać kilka innych postaci (Gangplank, Fiora), które również są tak niezawodne w rozgrywkach, jednak to tylko moja opinia.

Na szybko poruszyłem wiele różnych kwestii, dlatego nie bójcie się pytać, jeśli chcecie się w coś zagłębić. Temat Vayne jest o tyle problematyczny, że nie do końca mamy pewność, na jakie zmiany powinniśmy się zdecydować (i czy w ogóle na jakiekolwiek – przynajmniej w patchu 5.18). Prawdopodobnie skupimy się nie na tym, jak usunąć ją z górnej półki bohaterów, ale na pytaniu: »co przeciwnik może zrobić, aby zareagować na jej działania i powstrzymać tak silną ewolucję?«. Jak jednak wspominałem, to jeszcze nic pewnego.”

Riotscarizard zaprzeczył również, jakoby planowano zmniejszyć zasięg Nocnej Łowczyni:

Nikt nawet nie myśli nad obniżeniem wartości zasięgu Vayne. Uważamy głównie, że straciła wiele swoich czynników ryzyka – zgodzę się, że ludzie wybierają ją, bo gra z nią to po prostu zabawa – jednak kłóciłbym się, że wynika to również z jej siły i niezawodności. Innymi słowy – nie chcemy, aby zupełnie zniknęła. Jak i u innych strzelców – jest wiele rzeczy, na których musimy się skupić, aby poprawić ich rolę w grze na wielu frontach.

Pojawiły się już delikatne zmiany – np. buffy Luciana i Twitcha w 5.16 – i nadal takowe planujemy, zaczynając już od patcha 5.18.”

Dodał także, że większe zmiany strzelców nie będą miały miejsca przed Mistrzostwami Świata, ale na pewno stanowią one wysoki priorytet dla zespołu, który zajmuje się balansem w grze.

Czy więc nastaną lepsze czasy dla ADC? A także – jak zostanie zmieniona Vayne? Co o tym sądzicie

Źródło: Reddit