r.

Boosterzy, strzeżcie się!

Koniec sezonu już blisko, zatem niedługo będą rozdawane nagrody.  Ale, ale... boostowałeś konto? A może Riot Cię o to podejrzewa? 

Rhojin, jeden z Rioterów, wypowiedział się na temat MMR Boostingu:

“Hej wszystkim,

Kilka miesięcy temu stworzyłem post dotyczący kar za MMR Boosting oraz zaktualizowanego sposobu dochodzenia i identyfikacji, który stworzyliśmy na sezon 2015. Dzisiaj chciałbym porozmawiać o czymś innym, co również jest związane z MMR Boostingiem – o bezpieczeństwie Waszych kont. Jestem pewien, że wszyscy są podekscytowani ogłoszeniem nagród za gry rankingowe – przez co zauważyliśmy ogromny wzrost liczby graczy, którzy uciekają się do MMR Boostingu. Choć wizja niewielkiej zapłaty lub poproszenia znajomego o wbicie wyższej dywizji wydaje się kusząca, to niesie ze sobą pewne ryzyko.

Przede wszystkim, otrzymasz karę za MMR Boosting. Twoje konto będzie zablokowane przez dwa tygodnie i nie otrzymasz żadnych nagród za sezon 2015, zabierzemy również te nagrody, które otrzymałeś wcześniej. Obecnie nie ma “jeśli wykryjemy Twoje konto”. Niezależnie od tego, z jak elitarnych usług korzystasz i jak wyspecjalizowanymi metodami posługuje się booster – nie ma przed nami ukrycia.

Pomijając kary wiszące nad boostowanym kontem, jego bezpieczeństwo również może okazać się ryzykowną kwestią. Zbyt wiele razy widzieliśmy graczy, którzy dzielili się swoimi danymi na propozycję wyboostowania ich konta, a potem takowe tracili. Istnieje wiele osób, które boostują konto, a potem je zgłaszają prosto do nas. Są też tacy, którzy ustawiają “akcję policyjną” –  oferują komuś boosting i zgłaszają każdego gracza, który powie “tak”, choć wcale nie prosimy nikogo o takie rzeczy. Robią to z własnej woli, żeby upewnić się, że boosterzy zostaną usunięci ze społeczności, którą kochają.

Jednakże, nawet po boostingu nie ma gwarancji, że Twoje konto utrzyma się w tym miejscu w rankingu, do którego trafiło. W trakcie sezonu 2015 zauważyliśmy, że 35% wyboostowanych kont wróciło do dywizji, w których się znajdowały przez boostingiem – lub nawet niższych. Konto więc zostaje obciążone nie tylko naszymi karami za boosting, ale wieloma innymi konsekwencjami.”

Jeden z użytkowników zapytał, czy może uczyć się nowych championów na koncie przyjaciela, który jest w niższej dywizji. Rioter odpowiedział:

Jeśli robisz to, grając rankedy – tak, może to być uznane za MMR Boosting. Istnieje wiele trybów, na których możesz uczyć się nowych postaci na swoim własnym koncie – np. normal draft, blind pick, team builder.”

Granie jednak na koncie innej osoby może być rozważone jako dzielenie się kontem, co również jest karane – pamiętajcie o tym! Wolno Wam natomiast posiadać więcej niż jedno aktywne konto – Riot na razie nie ma nic przeciwko takim zabawom.

Żeby również wszystkich uspokoić – przeprowadzki czy podróże nie sprawią, że zostaniecie ukarani za MMR Boosting. Badanie miejsca, w którym dana osoba gra, dotyczy raczej “podejrzanych kont” i chodzi o pewne skrajności (czyli np. gra zakończona w Chicago, a 5 minut później rozpoczęta w Warszawie).

Zatem, boosterzy, bójcie się – Riot czuwa! A reszta może spać spokojnie i czekać na swoje nagrody.

Źródło: http://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/miscellaneous/wagjV5WT-the-risks-of-mmr-boosting