League of Legends r.

Baśnie, kreskówki i filmy animowane w LoL-u! cz. 2

Jakie odniesienia do baśni znajdziemy w League of Legends? Ile postaci jest inspirowane kreskówkami lub filmami animowanymi? Które skórki pochodzą od bohaterów znanych nam z dzieciństwa? Druga część serii baśni, kreskówek i filmów animowanych w LoL-u.

Czas na drugą część serii o odniesieniach do baśni, kreskówek i filmów animowanych. Ta seria ma charakter krótszych wpisów i raczej szybkich ciekawostek, więc artykuły mogą pojawiać się częściej. Dla tych, co jeszcze nie widzieli poprzedniego wpisu, oczywiście zapraszam do linku poniżej:

Baśnie, kreskówki i filmy animowane w LoL-u! cz. 1

Ostatni wpis skończył się na Fizzie, więc idziemy dalej, przy okazji zahaczając o najnowszego bohatera Ligi – Kleda. Jak się okazuje, on tez ma ciekawostki związane z kreskówkami. Jesteście ciekawi jakie produkcje pojawia się tym razem? Zapraszam do czytania.

Baśnie, kreskówki i filmy animowane w LoL-u!

Galio, Rozpacz Strażnika

  • Hextechowy Galio jest podobny do tytułowego bohatera filmu animowanego Stalowy gigant.
  • Magiczny Galio może mieć związek z Czernabogiem z filmu Disney’a Fantazja.

gp

Gangplank, Postrach Siedmiu Mórz

Gangplank Żeglarz – możliwe jest, że nawiązuje do Popeye’a – bohatera komiksu i postaci z amerykańskiego filmu animowanego o tym samym tytule.

Garen Crownguard, Potęga Demacii

Jego taniec jest bardzo podobny do “Monkey Dance”, małpiego tańca Johnny’ego Bravo, który zobaczyć mogliśmy m.in. w czołówce kreskówki. Porównanie możecie obejrzeć tutaj: klik.

baśnie

Gnar, Brakujące Ogniwo

  • Mini-Gnar swoim wyglądem i zachowaniem trochę przypomina filmowego potworka ze świata Disneya – Stitcha (z filmu animowanego Lilo and Stitch).
  • Skórka Gnar Dinozaur być może jest nawiązaniem do Boo – postaci z filmu Potwory i spółka.
    • Dodatkowo na swoim splash arcie niszczy miasto zrobione z zabawek – wygląda to podobnie do sceny z filmu Disneya Lilo i Stich, w której Stitch niszczy w podobny sposób miasteczko z klocków.

Hecarim, Cień Wojny

Pierwszy żart: “Cierpienie jest magią.” jest nawiązaniem do programu telewizyjnego My Little Pony: Przyjaźń to magia, a dokładniej do podtytułu serialu.

Jhin, Wirtuoz

Bohater nosi silne podobieństwo do Amona z serialu animowanego Awatar: Legenda Aanga.

Jinx, Wystrzałowa Wariatka

Jej taniec odnosi się do Psa Jake’a – jednego z głównych bohaterów serialu animowanego Pora na przygodę! (dokładnie odcinek 7 sezon 2). Porównanie można zobaczyć tutaj.

Kassadin, Wędrowiec Pustki

Kassadin przypomina Cesarza Zurga z Toy Story.

Kled, Swarliwy Rajtar

  • Jego sposób mowy i osobowość wydaje się żartobliwym obrazem południowoamerykańskich mieszkańców wsi bądź nawiązaniem do Felera Lumpeksa z Atomówek.
  • Sir Kled z wyglądu mocno przypomina Yosemite Sama ze Zwariowanych Melodii (ang. Looney Tunes – seria krótkich, animowanych filmów, produkowana przez wytwórnię Warner Bros).

le-blanc

LeBlanc, Oszustka

Podstępna LeBlanc jest wzorowana na Cruelli De Vil, z filmu “101 Dalmatyńczyków”.

Lissandra, Wiedźma Lodu

Lissandra jest ślepa – zanim jeszcze została jedną z Zrodzonych z Lodu została oślepiona przez członka z plemienia Ursinów. Jednakże jest w stanie “zobaczyć” otaczający jej świat poprzez lód podobnie jak Toph Beifong z serii Awatar: Legenda Aanga.

Tak oto prezentuje się druga część wpisu o nawiązaniach do baśni, kreskówek i filmów animowanych. Oczywiście wiadomo, niektóre postacie kojarzą nam się bardzo różnie, w zależności od tego, jakie tytuły oglądaliśmy. Być może wyżej opisani bohaterowie kojarzą Wam się jakoś inaczej? Kto Wam kogo przypomina? Podzielcie się tym w komentarzach.