League of Legends r.

Baśnie, kreskówki i filmy animowane w LoL-u! cz. 1

Jakie odniesienia do baśni znajdziemy w League of Legends? Ile postaci jest inspirowane kreskówkami lub filmami animowanymi? Które skórki pochodzą od bohaterów znanych nam z dzieciństwa? Pierwsza część serii baśni, kreskówek i filmów animowanych w LoL-u. 

Niedawno skończyła się seria na temat odniesień do historii, mitologii i różnych wierzeń znajdujących się w League of Legends. Teraz czas na coś trochę innego. Również będą to ciekawostki i pewne nawiązania, jednak tym razem to, co opiszę to powiązania z baśniami, kreskówkami i filmami animowanymi. Wezmę pod uwagę bajki, które są znane współczesnym dzieciom, jak i te, które oglądali być może jeszcze Wasi rodzice. Warto zaznaczyć na wstępie, że odniesienia te nie obejmują anime. Wszystkie komentarze mile widziane (trudno znaleźć samodzielnie każde istniejące nawiązanie, dlatego jeśli znacie jakieś, których tutaj nie ma – podzielcie się tym).

Serię podzielę na części, bohaterów będę opisywała po kolei. Także cierpliwości, przyjdzie czas i na postacie o imionach zaczynających się na końcowe litery alfabetu.

Baśnie, kreskówki i filmy animowane w LoL-u!

alistar

Alistar, Minotaur

  • Alistar Matador jest hołdem dla opowieści Byczek Fernando”, który wolał zapachy kwiatów niż udział w walkach byków.
  • Długorogi Alistar być może ma odniesienie do serialu animowanego “Kowboje z Krowigrodu”.

Amumu, Smutna Mumia

  • Taniec Amumu ma odniesienie do programu telewizyjnego South Park” (serial dla dorosłych), w którym gotyckie dzieci tańczą poprzez przesuwanie nóg po ziemi wraz z śledzeniem wzrokiem oraz paleniem papierosów.
    • Te oba tańce są parodią do klasycznego “tańca Fistaszków”, gdzie dziwny taniec polegający na szuraniu nogami jest wykonywany przez bohaterów komiksu Fistaszki” (głównymi bohaterami komiksu są pies rasy beagle o imieniu Snoopy i jego właściciel Charlie Brown.).
  • Smutny Robot Amumu przypomina wyglądem do Robota Jonesa z serialu “Whatever Happenned To Robot Jones”.

annie

Annie Hastur, Dziecko Ciemności

  • Żart Annie może być oparty na Ralphie Wiggum i jego nonsensownym sposobie wypowiedzi z Simpsonów.
  • Cytat “Nigdy nie bawię się zapałkami” może być odniesieniem do baśni Dziewczynka z zapałkami”.
  • Czerwona Annie jest nawiązaniem do bajki o Czerwonym Kapturku. Dzieli temat z Wielkim Złym Warwickiem nawiązującym do wilka, który przebrał się za babcię dziewczynki.
  • Annie w Krainie Czarów jest nawiązaniem do bajki Alicja w Krainie Czarów”. Jest ubrana jak Alicja, podczas gry Tibbers pełni rolę Białego Królika.
  • Wygląd Tibbersa w skórce Kochana Annie ma duże nawiązanie do serialu Troskliwe misie”.

Ashe, Lodowa Łuczniczka

Tło na splash arcie skina Łamaczka Serc Ashe przypomina labirynt z Alicji w Krainie Czarów”.

Bard, Wędrujący Opiekun

Wygląd Barda z Prastarej Kniei przypomina Bestię z serialu animowanego Za bramą ogrodu”. (Serial opisuje perypetie dwóch braci – Wirta i Grega – którzy wyruszają w niebezpieczną podróż przez straszny las, aby odnaleźć drogę do swojego domu).

baśnie

Cho’Gath, Postrach Pustki

  • Kiedy Cho’Gath użyje Uczty, wtedy wypowie jedną z trzech wersji kwestii: “Omnomnomnom”. Jest to bliskie nawiązanie do Ciasteczkowego Potwora, dziecięcej postaci z Ulicy Sezamkowej” –  amerykańskiego telewizyjnego programu edukacyjnego dla dzieci.
    • Również jego dwa żarty też odnoszą się do bajkowej postaci.

Diana, Pogarda Księżyca

Jej prowokacja “Księżyc wzejdzie. Noc stanie się wiecznością.” może mieć odniesienie do Księżniczki Luny z serialu telewizyjnego “My Little Pony: Przyjaźń to Magia”.

Ekko, Chłopiec, Który Ujarzmił Czas

Jego cytat “Orientuj się!” to prawdopodobne nawiązanie do słów Michaela Angelo z kreskówki Wojownicze Żółwie Ninja”, która została wypuszczona w 2003 roku.

Fiddlesticks, Zwiastun Zagłady

Jego żart jest prawdopodobnie odniesieniem do Strachu na Wróble z książki “Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.

fizz

Fizz, Szachraj Sztormów

Istnieją przypuszczenia, że Fizz był inspirowany Stichem z filmu animowanego “Lilo i Stich”.

To już koniec tej części wpisu z serii “Baśnie, kreskówki i filmy animowane”. Niektórzy z Was czasem skarżą się, że nie lubią ścian tekstu i obszernych artykułów, więc tym razem ciekawostki są dość krótkie. Napiszcie, która z ciekawostek była dla Was najciekawsza.