Gamer Lifestyle r.

Do tej pory źle ładowaliśmy swoje telefony!

Nasze smartphone'y wytrzymują ledwo jeden dzień, a czasami zdarza się, że nawet mniej. Przeżyliście chociaż raz ten moment, kiedy bateria leciała Wam jak szalona, a Wasz kumpel nadal flirtował z koleżanką na Facebooku mając 90 procent? Chyba wiemy, z jakiego sposobu korzystał!

Dlaczego tak szybko “umiera” nam bateria?

iphone charging

Większość z nas uważa, że częste ładowanie baterii jest złe i tylko i wyłącznie ją uszkadza, a najlepszym wyjściem z tego jest ładowanie naszego telefonu, kiedy jest już bliski wyłączenia (np. 5%).
Niestety, ale nic bardziej mylnego.

Firma produkująca baterie “Cadex” postanowiła zrobić badania, z których ewidentnie można było wywnioskować, że nasze akumulatory są wrażliwe na “stres”. Działa to podobnie jak u człowieka – kiedy często się denerwujemy, nasze serce pracuje coraz szybciej, a to je “wymęcza”.

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby Twój smarthphone funkcjonował dłużej niż pół dnia, a Twoja bateria była w dobrym stanie, to pora zmienić kilka rzeczy.

Nie trzymaj go podłączonego, kiedy jest już naładowany!

Cadex udowodniło, że trzymanie pod ładowarką naładowanego już telefonu, oddziałuje na żywotność baterii w dalszej przyszłości. Jest to trudne chociażby dlatego, że bardzo dużo ludzi po prostu zostawia go na noc, a jak wiemy – nasze telefony nie ładują się aż tak długo.

Kiedy nasz telefon osiągnął 100% naładowania baterii i jest nadal podłączony, nasz akumulator funkcjonuje w “wysokim stresie” i robi dosłownie wszystko, żeby podtrzymać te 100%.

Uniwersytet baterii (bo tak nazywają się samozwańczy członkowie firmy Cadex) postanowił porównać baterie do naszych mięśni – mianowicie napisali, że wyciągnięcie naładowanej baterii możemy porównać do rozluźnienia naszych mięśni po ciężkim wysiłku fizycznym. A czy Ty byłbyś szczęśliwy, jakbyś co chwilę łapał jakieś skurcze? Chyba nie, co?

 

22 Baterie w telefonie też muszą się wyluzować.

Okazuje się, że nasze baterie są “szczęśliwsze” i mniej narażane na zniszczenie, kiedy są ładowane częściej niż raz dziennie, więc ładuj swój telefon, kiedy tylko możesz!

“Najzdrowsze” ładowanie telefonu jest wtedy, kiedy straci nawet 10% – niestety nie jest to praktyczne dla większości ludzi, ponieważ np. na mieście przeważnie nie mamy dostępu do ładowarki. Trzeba więc to troszeczkę uprościć i po prostu ładować telefon w każdej wolnej chwili, kiedy mamy dostępną ładowarkę pod ręką.

33

Dodatkowo nawet Apple podkreśliło, że podczas ładowania naszego akumulatora musimy zadbać o poziom jego temperatury. Jeżeli jest bardzo ciepło na zewnątrz, to w pierwszej kolejności należy zdjąć pokrywkę (np. etui) z naszego telefonu, a jeżeli to nie pomogło, to powinniśmy postawić nasz telefon w cieniu.

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]

Źródło: klik!