Gamer Lifestyle r.

Zawodnik FC Barcelony dofinansowuje G2 Esports

Wiadomym jest, że organizacje esportowe muszą mieć trochę sponsorów. Do ich grona, w przypadku G2 Esports, dołączył jeden z zawodników FC Barcelony i kilka innych osobowości.

Nowi sponsorzy G2 Esports

G2 Esports, jedna z najszybciej rozrastających się drużyn esportowych, ogłosiła że ma kilku nowych inwestorów z różnych środowisk.
Wśród nich znajduje się André Gomes będący zawodnikiem FC Barcelony, Everblue Management Erica Mindicha, MACRO Ventures i Marc Lemann z Go4It.
Wszelkie pieniądze zostaną “spożytkowane” na podniesienie poziomu G2 Esports jak i umocnienia kontraktów i chociażby merchendise’u.

Założona w 2013 roku przez legendarnego gracza Ligi, Carlosa “ocelote” Rodrigueza, drużyna G2 Esports bardzo szybko urosła na tyle, by móc nazywać się jedną najlepszych organizacji na świecie. Posiadają jedną z najlepszych drużyn w League of Legends (zwycięzcy ostatnich 3 splitów EU LCS, 2 miejce na Mid-Season Invitational), G2 Esports posiada też światowej klasy drużyny w CS:GO, Hearthstone, Rocket League, Vainglory i Super Smash Bros. Te finansowania mają pomóc G2 kontynuować ich zwycięstwa.

Każdy z inwestorów jest znany z innego “pola”:

  • André Gomes: pomocnik w składzie startowym FC Barcelony.
  • Eric Mindich poprzez swoje rodzinne biuro, Everblue Management LLC: Został on najmłodszym partnerem Goldman Sachs w historii (miał wtedy 27 lat).
  • MACRO Ventures: MACRO Ventures znajduje się na skrzyżowaniu Hollywood i Silicon Valley wykorzystując swoje głębokie relacje z artystami, inwestorami itp. w celu zwiększenia wartości portfolio organizacji.
  • Marc Lemann of Go4It: Założyciel Go4It, firmy inwestującej w brazylijski sport.

 

W tym powiększającym się cyfrowym świecie, widzę ogromny potencjał w esporcie. Doświadczenie Carlosa jako świetnego gracza i właściciela G2 Esports i ich statystyki sprawiają, że inwestycja w nich jest dobrym pomysłem. Esport jest następną generacją sportu, a League of Legends jest jego kamieniem węgielnym. Nie mogłem być bardziej zadowolony tą inwestycją – mówi André Gomes.

Z tym zespołem jesteśmy pewni, że możemy kontynuować nasz rozwój, tworzyć drużyny klasy światowej i produkować wyokiej klasy content. G2 jest bardzo szczęśliwe ściąganiem do siebie nowych partnerów, którzy biorą Esport na serio i chcą by G2 wciąż się rozrastało – skomentował Carlos “ocelote” Rodriguez

 

 

 

 

Co o tym sądzicie?

Źródło