r.

Polscy youtubowi milionerzy! Polak potrafi!

Z serii: „Polak potrafi!” – czyli pierwsze miliony w liczbach subskrypcji na polskim YouTube! Dokładnie, nie przesłyszeliście się! Kilkoro youtuberów już przekroczyło ten magiczny próg liczbowy, zobacz, kto!

Przeczytaj dziś również na How2Play w dziale Gamer Lifestyle:

 

Milion subskrybcji. Coś niesamowitego. Fakt posiadania takiej pokaźnej liczby swoich fanów to marzenie niejednego youtubera. Takie liczby oglądających kanał nie są jedynie zarezerwowane dla zagranicznych twórców; okazuje się, że Polacy również są w stanie osiągnąć okrągły milion! Oto zestawienie youtuberów z branży gamingowej, którzy zapisują się w tej elitarnej grupie: Rojo, Mandzio, StuuGames, Blowek, skkf oraz reZigiusz.

maxresdefault (1)

Choć każdy z nich poświęcił w głównej mierze swój kanał tematyce związanej z grami, to jednocześnie każdy jest inny. Czym się różnią? W większości jest to sposób prowadzenia odcinków. Każdy ma swój niepowtarzalny styl i mimo tego, że nagrywali tę samą grę, wrażenia były zupełnie inne. Przykładem może być nieśmiertelny i znany większości Minecraft. Wielu youtuberów z milionem subskrypcji na liczniku zaczynało właśnie od niego i zwracało na siebie uwagę widza.

Porównanie

minecraft-04-700x393

Ta sama gra, inne spojrzenie na nie. Tak można rozpocząć zestawienie reZiego oraz StuuGames. Obaj minecraftowcy, ale różne ich podejście do gry. Rezigiusz, znany również jako reZi lub Remek, skupił się na nagrywaniu materiałów z minecrafta przepełnionego różnej maści modyfikacjami. Wprowadzenie sporej ilości nowych przedmiotów, przeciwników, zwierząt czy minerałów zaciekawiło publikę, ponieważ to było coś nowego, zupełnie innego. Niecodziennie widzi się w klockowym świecie Minecrafta latające pterodaktyle, używa się portali czy tworzy się rzeczy z obsydianu. Nie widzi się rozległych jaskiń, które nie dość, że są ze sobą połączone w pewien sposób, to podczas ich eksploracji można natrafić na uzbrojone, znacznie silniejsze od podstawowych, szkielety wyposażone w ulepszone łuki lub ogromnych orków, którzy mają za cel zabicie gracza w jak najszybszy sposób.

maxresdefault

Z kolei StuuGames, czy też Stuu, podszedł do gry zupełnie inaczej. Skupiał się na grze, która rzucała graczowi wyzwania. O czym mowa? Chodzi tutaj o różnego rodzaju rozgrywkach na podniebnych wyspach, które oddzielała pustka, nicość. Swój gameplay przeplatał różnymi stwierdzeniami lub słowami z języka angielskiego z racji jego pochodzenia, gdyż Stuu urodził się iwychował na Wyspach Brytyjskich. Celował w interakcję ze swoimi widzami i prosił o rady czy też typowanie zadań dla niego, które chcieliby zobaczyć w następnych odcinkach. W obu przypadkach, u reZigiusza jak i u Stuu, zaowocowało to widoczną już dzisiaj liczbą fanów oraz sławą.

rojo

Czyli można się wybić jedynie na Minecrafcie? Nie!

Przykładem tego jest youtuber o nicku Rojov13. Nie jest typem youtubera, który skupia się na maniaczeniu jednego tytułu. Swoim widzom stara się dostarczyć materiały z wielu produkcji, tych starszych i tych najnowszych, zapewniając tym samym widzowi szerokie spektrum wyboru. Nie ograniczał ich, wręcz przeciwnie, rozszerzał spojrzenie na branżę gier swoich fanów. Co mogło zainteresować użytkownika serwisu youtube do zajrzenia na kanał Patryka ‘Rojo’ Rojewskiego? Odpowiedź jest prosta, charyzma i inteligencja oraz wspomniana już jego twórczość. W porównaniu do innych, Rojo, nie rzuca wulgaryzmami na prawo i lewo, a w merytoryczny sposób prowadzi każdy odcinek, pokazuje swój punkt widzenia oraz to, co sprawia mu przyjemność.

Jakie jest moje zdanie na temat polskich youtuberów? Cóż, oby było ich więcej i więcej. Na polskiej stronie YouTube jest wielu twórców, którzy w mojej ocenie, zasługują na większą sławę i rozgłos. Czas pokaże, kto dołączy do tej elitarnej grupy milionowych youtuberów.

 

Kto jest Waszym ulubionym youtuberem? Jakie gry lubicie oglądać? Dajcie znać w komentarzu!