Gamer Lifestyle r.

Wpadka Forda! Koncern przywłaszczył sobie grafikę z gry!

Gigant, jakim jest Ford, postanowił "pożyczyć" sobie grafikę z gry Firewatch i użył jej w swojej reklamie. Czyżby pomyłka roku?

firewatch_game_cover_pc_2016

Oczywiście to nie tak, iż sam prezes Forda przywłaszczył sobie od tak grafikę, gdyż winę jako tako ponosi jeden z dealerów Forda, Quirk – to oni zajmują się promocjami tego typu. Trudno jednak nie winić za całe to zajście również wyżej wspomnianego koncernu, skoro na grafikach i filmiku pojawia się właśnie ich samochód, nie mówiąc już nic o tym, że przecież filmik jest na ich kanale.

Filmik, o którym mowa wyżej:

Oraz grafika, która trafiała do klientów na e-maila:

Wpadka Forda 1

Należy również dodać, że na początku podczas prób wyjaśnienia całego tego zajścia, pytający został poinformowany, iż grafika pochodzi z jakiejś strony, a przy próbie dowiedzenia się czegoś o procedurze weryfikacji oraz doboru grafik do reklam, przedstawiciel, z którym toczyła się rozmowa, rozłączył się. Sprawa zakończyła się przeprosinami dla twórców gry, które to zostały przyjęte. Choć pewnie autor reklamy będzie miał teraz nieszczególnie spokojne dni.

Słowem zakończenia, całe to zajście pokazuje magię Internetu – każda pomyłka, czy to duża, czy to mała, może zostać bardzo szybko wychwycona (przykładem jest właśnie ta sytuacja czy tegoroczna wpadka TVN-u). Jest to także ostrzeżenie dla ogromnych koncernów pokroju Forda, by następnym razem weryfikowali swoje reklamy; sądzę, że jeśli nie byłaby to gra indie, tylko ogromny tytuł np. GTA czy Wiedźmin, to obie firmy już walczyłyby w sądzie.

PS Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o całym tym zajściu.

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]

Źródło: Klik!