Gamer Lifestyle r.

MUJO – łamigłówka połączona z bijatyką i match 3

Marzy Ci się zabijanie gorgon, lwów nemejskich czy innych mitologicznych potworów? Proszę bardzo! Przedstawiam MUJO!

MUJO to wyjątkowa gra logiczna, której elementy teoretycznie znamy, ale tak rewelacyjnego połączenia nigdy nie mieliśmy przyjemności oglądać. Wszystko rozgrywa się na planszy wypełnionej bloczkami. Naszym zadaniem jest ubicie potwora pokazanego w górnej części ekranu.

MUJO

Z boku mamy informację na temat jego wytrzymałości. Jest to istotne, gdyż umożliwia nam wcześniejsze przygotowanie ataku, który powali rywala. Natomiast u dołu ekranu znajdują się nasi bohaterowie. Wśród nich na początku posiadamy zaledwie jedną wojowniczkę. Jednak z czasem grono się powiększa i mamy okazję na korzystanie z różnych power-upów.

MUJO 1

Sterowanie różni się od innych gier tego typu, gdyż inny rezultat daje dotknięcie naszego bloczka, a jeszcze inny przytrzymanie go przez ponad sekundę. Czerwone miecze to atak. Wystarczą nam trzy, by zadać cios wrogowi. Ale co, jeżeli nasz przeciwnik posiada wytrzymałość równą 100 lub nawet więcej? Przytrzymujemy trzy (można też więcej) bloczki i tworzymy z nich jeden, stanowiący mnożnik. Umożliwia nam to łącznie ikonek ataku w coraz silniejszy atak, nad którym panujemy.

Podobna taktyka tyczy się innych klocków – odpowiadają one za ulepszenia naszych bohaterów, warto więc dbać nie tylko na wykończenie rywala, ale także o odpicowywanie swoich postaci (ostrzegam jednak za długie używanie tych klocków leczy rywala). Na tym nie koniec w grze znajdują się również bloczki skrzyń i bomby. Działanie tych pierwszych odkryjcie sami, te drugie natomiast (bomby) w momencie, w którym powinny zniknąć z planszy… wybuchają. Niszcząc przy tym jedną linie w pionie i jedną w poziomie. Trzeba więc uważać by nie zniszczyć potrzebnych sobie klocków. Co więcej jeżeli na linii,  na której następuje detonacja znajdzie się inna bomba… cóż mamy istny blitzkrieg na mapie.

MUJO 2

Co do grafiki. Jest ona przyjemna i nie przeszkadza w rozkoszowaniu swego umysłu klocuszkami. Jest utrzymana w stylu raczej minimalistycznym i nieskomplikowanym. Dźwięki (tutaj cudów nie oczekumy) natomiast ograniczają się do jednej muzyczki tła plus kilku osobnych dla zbijania bloczków i używania różnych bohaterów.

Reklam w grze nie uświadczymy. Jedyną dostępną płatnością jest zakup tzw. piorunków, pozwalają one na zbicie niepotrzebnego bloku i używanie bohaterów. Codziennie dostajemy ich 5, więc bez problemu będziemy mogli obejść się bez płacenia.

Ta gra po prostu nie ma końca. To zdecydowanie tytuł z kategorii “nie masz co robić, to siądź przed MUJO i baw się godzinami”. Polecam wszystkim fanom łamigłówek.

Google Play     App Store

[latest_posts category = “gamerlifestyle” count = “6”]