Gamer Lifestyle r.

The Tomorrow Children – czy warto zagrać?

Drodzy Towarzysze, drogie Towarzyszki! Nasz wielki naród potrzebuje właśnie Was, abyście pomogli odbudować naszą piękną ludzką rasę. Bierzcie łopatę w dłoni i idźcie! Idźcie pracować dla naszego wspólnego dobra. (Glory to Arstotzka!).

Zanim do nas przystąpisz…

Musisz dowiedzieć się kilku rzeczy. Po pierwsze, “The Tomorrow Children” jest darmowym tytułem studia Q-Games, który jest wyłącznie na konsolę PS4. W tej grze wcielamy się w “klona projekcyjnego”, którego zadaniem jest odbudowywanie miast, a wszystko odbywa się w stylistyce, która ma przypominać komunizm. Wszyscy mówią po rosyjsku, ale nie mówią; napisy mają wyglądać jak cyrylica – ale nimi nie są. W naszej ciężkiej pracy pomogą nam inni gracze lub znajomi.

The Tomorrow Children
Gdy wróciłem do swojego miasta okazało się, że zostało już odbudowane.

Fabuła

W 1967 roku, poprzez nieudany eksperyment, cała fizyczna materia została zatracona, a wszystkie umysły i ciała ludzi stopiły się w bliżej nieokreśloną substancję, znaną jako “The Void”, która osiadła po całej powierzchni Ziemi. Na szczęście ludzkość odkryła sposób na przywrócenie ludziom ich fizycznej formy przy użyciu matrioszek. “The Void” ma jedną ciekawą anomalię. Co jakiś czas na jej powierzchni pojawiają się różne budowle o niewyobrażalnych kształtach.

The Tomorrow Children
Razem z moimi towarzyszami zabraliśmy się do pracy.

Rozgrywka

Aby odbudować miasto, trzeba zebrać określoną liczbę mieszkańców z ludzi-matrioszek, lecz należy też zadbać o zasoby w postaci prądu, drewna, metalu, pożywienia i specjalnych klejnotów. Niektóre z nich, jak prąd, musimy wygenerować w prądnicach, inne musimy wydobyć z pojawiających się budowli. Do budowli tych możemy się dostać tylko za pomocą autobusów, które kursują co jakiś czas. Za wykonaną pracę otrzymujemy w specjalnym departamencie karteczki, które potem możemy wydać na narzędzia, broń i licencje. Każdy kilof, karabin czy pojazd może być obsługiwany przez osoby, które posiadają odpowiednie pozwolenia do używania tych rzeczy. Po takie papiery trzeba się ustawić w kolejce lub dać łapówkę urzędnikowi. Istnieje tu też polityka (plz no), ale w bardziej użytecznej formie. Co jakiś czas dochodzi do wyborów na burmistrza, gdzie każdy z kandydatów daje nam odpowiednie bonusy. Od szybszego kopania, aż do skróconego czasu nocy – jest w czym wybierać.

The Tomorrow Children
Pora wykorzystać swoje nogi go czegoś więcej niż chodzenia.

Sama praca nie wystarczy, gdyż co jakiś czas nasze miasto atakują potężne stwory, zwane “Izvergami”, które mogą zniszczyć nawet największe miasta. Dlatego należy się zabezpieczać przed takimi zagrożeniami, budując struktury obronne i podkładając pułapki.

The Tomorrow Children
Kiedy ujrzeliśmy wielkiego Izverga nacierającego na nasze miasto, czym prędej ruszyliśmy do obrony.

Podsumowanie

“The Tomorrow Children” to gra z ciekawą stylistyką i minecrafto-podobną rozgrywką, w którą możemy grać wspólnie ze znajomymi. Możecie np. rywalizować, który z Was bardziej przyczyni się dla dobra narodu. Jeżeli macie paczkę znajomych, którzy mają PS4 i wolny czas to ta produkcja zasługuje na Waszą uwagę.

 

The Tomorrow Children
Po wycieńczającym dniu pracy, strudzeni wracamy do domu.

A Wy – czy dalibyście jej szansę? Piszcie swoje opinie w komentarzach.