Gamer Lifestyle r.

Steam Audio for VR za darmo od Valve!

Valve udostępniło Steam Audio for VR, nawet do użytku komercyjnego. W dzisiejszym artykule dowiecie się jak to działa oraz pokażę wam jak genialny jest dźwięk 3D.

Steam Audio for VR jest zgodne nie tylko z PC! Działa na wszystkich platformach, oczywiście nie wymaga googli VR, dlatego możemy wykorzystać to w dowolnej grze (najlepiej 3D, bo gra o popularnym hydrauliku nie byłaby tutaj najlepszym przykładem).

Steam Audio for VR, z czym to się je?

Chodzi tutaj o pozycjonowanie dźwięków. Zwykle jeżeli nasuwał się ten temat, to chodziło o prawą/lewą stronę. A teraz? Steam Audio for VR bierze pod uwagę geometrię pomieszczeń czy ułożone w nim przedmioty (materiały, z których są). Chcą aby tą przestrzeń 3D można było usłyszeć korzystając z tylko dwóch głośników. Najlepiej wyjaśni wam to film poniżej.

Możliwości dźwięku 3D

Jak wiemy dźwięk 3D jest idealny do manipulacji, szczególnie kiedy mamy na sobie VR to tworzy się prawdziwa wirtualna rzeczywistość! Czy nie jest cudowny ten postęp technologii?

Steam Audio for VR

Opinia Nerda + Przykłady

Według mnie wykorzystanie dźwięku 3D w grach to dobry pomysł, ale wzięcie pod uwagę geometrii pomieszczenie jest wspaniałe! Steam Audio for VR to najlepsze co mnie dotąd spotkało, jeżeli chodzi o dźwięk 3D w grach. W takim razie zapraszam do moich perełek, jeżeli chodzi o przedstawienie dźwięku 3D.

Załóżcie słuchawki i zaczynajmy!

A tak samo piosenka z Ghostbusters (Pogromcy Duchów), słuchałbym tego na okrągło! Naprawdę kręci mnie dźwięk 3D i ciekawe gdzie jeszcze może zostać wykorzystany, może inne branże, niż związane z grami?

A jakie były Wasze odczucia po obejrzeniu tych filmów? Jesteście zainteresowani dźwiękiem VR i chcielibyście, żeby pojawił się w grach czy może kompletnie was to nie rusza? Wyraźcie swoją opinię!